18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Pavuk 17.9.2019 9:25

Sila masmédií je v súčasnosti nebývalá a je pre demokraciu zničujúca. Aj v Babišovom prípade zohrali novinári neblahú rolu štváčov. Súčasťou spoločnosti sú aj sudcovia a či chcú alebo nechcú sú kampaňovitými akciami médií ovplyvnení.

J. Kokaisl 16.9.2019 13:48

Zatímco (skutečný) malý podnikatel pojem "malý a střední podnikatel" chápal správně a jednoznačně (a často tedy o dotaci ve zlomkové výši dotace na ono "hnízdo sváru" nakonec ani s předběžnou opatrností nepožádal), miliardářský moloch mohl, dle zvráceného názoru státního zástupce, pochopit tento pojem mylně pro jeho nejednoznačnost. Kdo někdy dotační žádost v té době zpracovával, musí nyní zoufale zalomit rukama, jak se nechal tehdy napálit.

Kdyby (skutečný) malý podnikatel čerpal dotaci neoprávněně, nejen že by ji musel vrátit, ale zaklekli by na něj a napařili mu pokutu ve výši dotace. Tady vidíme, že stačí dotaci vrátit dobrovolně (čili neoprávněné čerpání je nabíledni a příjemcem de facto přiznáno!), ovšem sankce nepřichází a ani nepřijde. Namísto toho se kriminální čin označí za možné "morální pochybení".

No, je to pěkný hnus!

V. Čermák 16.9.2019 14:03

Vy tady ale pěkně lžete a spekulujete. O Kriminální čin se nejenalo, protože nebyl porušen zákon. Vrácení dotace bylo z dobré vůle. O dotaci mohl požádat každý malý a střední podnik, nikoliv ovšem milionářský moloch, který to také neudělal. A pokud někdo to z předběžné opatrnosti neudělal, tak nic neriskoval, ale také nic nezískal. No a ten "Zvrácený názor státního zástupce", tak jste asi nějak ujel, není-liž pravda, že? Toš tak...

J. Pavelka 16.9.2019 14:40

Ono spíš ne vše treastuhodné je trestné....To co udělal Babiš, se dělá často...jISTÝ PODNIKATEL NAPŘ. ZALOŽIL 14 FIREM A PRO VŠECHNY AŽÁDAL O DOTACE...

V. Čermák 16.9.2019 19:40

Ale to asi nebude asi adekvátní srovnání, že? Farma Ćapí hnízdo v hodnotě přes miliardu, je reálná, prosperuje, platí daně v ČR a zaměstnává dost dańových poplatníků. Je to turistická atrakce, kterou jsem osobně navštívil. Máte pro srovnání konkrétní údaje o těch 14 -ti firmách žádajících Dotace?

D. Mach 16.9.2019 22:35

Farma Čapí hnízdo prosperuje a platí daně? Tak takové pohádky si dnes povídají soudruzi nad stakanem vodky?

I. Skokan 16.9.2019 20:09

Byl to hnusny ekonomický kriminální čin. A že se povedlo zastrašit/podplatit žalobce na tom nic nemění.

V. Čermák 16.9.2019 21:09

Hloupý, hodně Menšinový názor. S takovou rétorikou ty Příští volby Zase nevyhrajete.Rv

I. Skokan 16.9.2019 21:24

A proč bychom měli, když se tupé stádo řítí k útesu můžete mít moudra kolik chcete. Prostě tam spadne. Ano a ty kusy mimo stádo sežrou vlci. Těch řiťolezců v Burešův anální otvor mne je líto. Žalobce se buď posral nebo byl uplacen a možná obé. Jiní by to klidně hodil před soud. Taková sprostarna musí být trestná, ale Bureš nebude první kdo se vyhnul trestu. Od milosti Václava Havla Martě Chadimové po abolicici Klause je jasné i kdyby Bureše odsoudili vím, že by do basy nešel.

D. Mach 16.9.2019 22:37

Pane Čermáku, jestliže je pro vás volební výsledek 30% většinový, pak menšinový názor by mohl být odhadem názor 70% obyvatel. Nebo nějaká připomínka? ;-O

V. Kříž 16.9.2019 22:02

a tím měl celý případ začít: ano, byla to prasárna, Babiš je podvodník, ale udělal to, díky našim zákonům, tak, že to není trestné, jenom prostě to slušní lidé a slušní miliardáři zvláště, nedělají. případ se odkládá, kdo je další podvodník na řadě? a ne po čtyřech letech práce týmu policistů a prokurátorů zjistit to, co bylo jasné od začátku.

A. Alda 16.9.2019 10:57

Státní zástupce má v nejistotě zažalovat?

Vy jste se snad zbláznil. Abych mohl napsat žalobu, musím mít z čeho. Nelze napsat žalobu stylu: nemám důkazy ani jasno, ale pro jistotu žádám trest odnětí nejlépe na doživotí.

In dubio pro reo platí pro soud, ale žalobce to musí samozřejmě předjímat a počítat s tím. A když je v pochybnostech sám žalobce, jak by mohl nebýt v pochybnostech soud?

Ale hlavně: nemám-li z čeho vařit polívku, neuvařím ji. A bez cihel (panelů etc.) zeď taky nepostavím, byť bych uměl maltu slov míchat sebelépe.

V. Pavelka 16.9.2019 12:10

Původně někdo vytahl čapák jako dehonestační záminku že ho veřejnost donutí odstoupit ,čtyři roky nebyly v plánu ,ani soud není v plánu,tajné služby musí vědět kdo za tím byl,Babiš a veřejnost mají právo to vědět?!

J. Nováků 16.9.2019 10:19

Souhlasím, je naprosto neuvěřitelné v jakém zdevastovaném stavu se nachází naše "spravedlnost". Počítám, že na tom usilovně pracovali bývalé vládnoucí strany a sama justice.

L. Písařík 16.9.2019 9:46

a pak, že tresní stíhání nelze u nás objednat? Ještě poznamenávám, že v době, kdy Čapí hnízdo požádalo o dotaci Babiš nebyl majitelem ani společníkem, přesto však argument byl smeten pod stůl, jako by neexistoval

A. Novák 16.9.2019 7:04

"zastavením trestního stíhání přišel Andrej Babiš o možnost nasbírat politické body zproštěním obžaloby soudem..."

...

soud by na atmosféře ve společnosti nezměnil vůbec nic, jen by prodloužil agónii. Pro Babišovy nepřátele zůstane Andrej už navždy sprostým podezřelým, i kdyby ho soud osvobodil.

Když mohl podplatit státního zástupce, proč by nepodplatil i soudce.

J. Vobr 16.9.2019 5:06

SOUHLAS !!!!!!