19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

JUSTICE: Ištvan přetavuje rozhodnutí

Tak oni nám už přetavují i státní zástupci. Já myslel, že umění přetavby zvládají jen čeští politici. Se zájmem jsem si přečetl rozhovor s tímto "prokurátorem", který byl zveřejněn v MF Dnes 26. 4. 2014.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Matousek 5.5.2014 21:37

je to jak za C.K. Rakouska Uherska

nejakej zalobce se zblázní, zneuzívá své pozice a blamúje sebe i justici vseobecne a není boha, aby ho poslali do lécebny, prípadne do invalidního duchodu ?

Pripomíná mi to Haskovo Svejka a telegramy syfilitického generála na frontu, kterym nikdo nerozumel a kterého nebylo mozno zastavit.

J. Peřina 5.5.2014 19:39

Autor jasně a srozumitelně

popsal celou kauzu,kterou společn vykonstruovali "Ištván se Šlachtou".Jen mně ještě chybí to hlavní.Na čí popud to provedli.Tam je ten zakopaný pes.Nevěřím,že z tak dutých hlav mohlo něco takového vzejít.

F. Matousek 5.5.2014 21:31

Re: Autor jasně a srozumitelně

me zase není jasné, jak je vubec mozné aby si takoví saskové mohli delat co se jim zlíbí, ze není nikoho, kdo by na ne podal zalobu za zneuzití pravomoci verejného cinitele, neboi je nejak jinak ztrestal za jejich subjektivní sikanu ?

Toz jsou ti páni vsemocní a profesne nesmrtelní ?!!

Jeden se nestací divit, co je vsechno v Ceské zemi mozné.

J. Svoboda 5.5.2014 15:05

Právu je učiněno málo.

Kdysi jsem tuto justiční kreaturu pojmenoval "Zdivočelý Ištván". Stále více se utvrzuji v tom, že to je výstižný termín. Takový "lidé" jsou velmi platní v naší soudcovské mafii. Chodí si k Ovarovi pro instrukce,  jak potírat pravicové zlotřilce. Ministryně spravedlnosti varuje zločince před domovní prohlídkou ( kauza Ráth). Skutečně vzorné právní prostředí.

J. Lepka 5.5.2014 9:21

Někdo má máslo na hlavě. Buď Ivo Ištvan a spol., nebo ...

No, podle mého názoru mají advokáti několik délek náskok, oni si totiž omyl nemohou dovolit, jim jde o živnost.

P. Kolar 5.5.2014 8:09

Komu se zodpovidaji statni zastupci?

Prece nemohou takhle beztrestne vyvadet.

J. Kadeřábek 5.5.2014 13:45

Re: Komu se zodpovidaji statni zastupci?

Jeden může, když mu klepal Zeman pochvalně na rameno.

V. Hajková 5.5.2014 7:49

ŽIJEME JEŠTĚ V PRÁVNÍM STÁTĚ ?????

Díky  za  skvělý   článek!

P. Schuster 5.5.2014 7:41

Státní zástupci

Nedávno byla v televizi relace o tom, že stát platí za nezákonné vazby kolem 70 milionů korun ročně a trend je stále stoupající.

Jedny noviny si dali práci a zjistili, že většinu nezákonných vazeb dává jenom několik státních zástupců. Že za to nemají žádnou zodpovědnost je povážlivé.

Peníze, neboli "odškodnění", které dostanou bývalí obvinění od státu (tedy nás daňových poplatníků) všechno nespraví. Jedná se rozbité rodiny, úpadek firem (paní ministryně Jourová by o tom mohla mluvit)a pod. Tady se mluví o hmotné odpovědnosti politiků, ale zavedení hmotné odpovědnosti státních zástupců by byla pro nás daleko efektivnější.

E. Vašátko 5.5.2014 6:09

A nebylo by jednodušší

a hlavně levnější, přesvědčit pana Ištvána, aby šel pro změnu třeba pást housata nebo něco jiného intelektuálně náročného ? Když jsem tak včera poslouchal, kolik milionů vyplatilo "Ministerstvo nespravedlnosti", jak s oblibou říká pan Jemelík za náhrady škod neprávem stíhaných, myslím, že doživotní penze pro pana Ištvána a několik jeho souvěrců by přišla státu levněji.

J. Vyhnalík 5.5.2014 0:59

Velký omyl

Ve skutečnosti nejde o to někoho odsoudit, ale udržovat kauzy v běhu tak, aby bylo možné na sprosté podezřelé pořádat mediální štvanici. Zároveň v této atmosféře lze snadněji získávat souhlasy s odposlechy prakticky kohokoliv a následně tyto odposlechy postupně vypouštět do médií tak, aby bylo možné zase kohokoliv veřejně denunciovat.

Cílem je stav, kdy v parlamentu a ve vládě budou jenom ti, kdo nebudou SZ nesympatičtí a i ti budou dobře vědět, že nejspíš někde v trezoru jsou připraveny odposlechy a odvážné právní konstrukce, které z nich přes noc udělají veřejné nepřátele a malomocné od kterých se s hrůzou v očích odvrátí všichni jejich potenciální partneři, nebo zákazníci.

P. Lenc 5.5.2014 8:03

Re: Velký omyl

Přesné, nakonec podobně to  jako vy a autor vidím a také drahnou dobu popisuji i já.Onehdy jsem napsal, že jde o demontáž parlamentní demokracie pod taktovkou justice.A na tom trvám.

Š. Hašek 5.5.2014 8:47

Re: Velký omyl

Souhlas.

Jen připomínám, že pokud začne být jasné (je již jasné), že Ištvan je zakomplexovaný úředníček trpící stihomamem (možná v rukách nekoho protřelého), mělo by se i více poukázat na ty, kteří na základě "zjištění" tohoto zoufalce vlastně rozvrátili republiku. A to možná bylo cílem. Myslím ty "plamenné proslovy jediných spravedlivých" v parlamentu. A pád vlády, a nová vládička kámošů, a nové volby v režii rozhořčeného pracujícího lidu. A vrchní čerpač ministrem financí. Atd.

Z. Švrček 5.5.2014 9:01

Re: Velký omyl

Trafa, pane Vyhnalíku. Myslím, že to je to pravé ořechové. Nemyslím si ovšem, že zde jde o sympatie, nebo antipatie SZ. "Jak já bych to čet a četu" (viz Jiráskova Lucerna), tak se to hodí do krámu daleko většímu okruhu hráčů, než jsou jen státní zástupci tuto ištvanici pořádající.

F. Navrátil 5.5.2014 15:43

Re: Velký omyl

Článek naprosto přesně popisuje celou kauzu, ale někde musí být někdo, kdo celý ten

cirkus zinscenoval a spustil. Komu asi pád vlády a likvidace pravicové strany přinesl výhody.

Občanům tohoto státu a jeho demokratickému zřízení určitě ne. Tento sofistikovaný puč by

byl odsouzení hodný i kdyby se jednalo o likvidaci ČSSD. Pana Ištvána lze v této insenaci brát pouze jako pěšáka na politické šachovnici. Podle jeho verbálních projevů je s podivem,

že mohl získat titul JUDr. Režie této smutné insenace nemusí být vymyšlena u nás.