23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

JUSTICE: Duch prokuratury se vrátil

Policejní akce pod dozorem olomouckého vrchního státního zastupitelství, která zasáhla až do blízkosti bývalého předsedy vlády Petra Nečase a zřejmě jej také ohrožuje, vyvolala neklid ve veřejnosti s obavami uvažující o tom, kam až smí orgány činné v trestním řízení sáhnout bez souhlasu ústavních činitelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.7.2013 10:52

Velmi seriozní článek

Jestliže má státní byrokracie porazit nějaké zlo, pak musí být mocnější než toto zlo a proto je přinejmenším potenciálně větším nebezpečím než toto zlo (Reagan - "stát je váš nepřítel").

Jen opravdu velký "naiva" může věřit tomu, že státní byrokracii (tedy i soudům a státním zástupcům) jde o "něj" víc než o vlastní moc a peníze. Tato moc musí proto být neustále pod politickou, tedy občanskou kontrolou. "Stonásobně" musí být jištěno, aby v jejích spárech nemohl uvíznout nevinný občan.

Bývalý policejní vyšetřovatel, dodatečně plzeňská práva "vystudovavší" advokát Láska je autorem obvinění v "Nečasově aféře". K pochybnostem vede už to, že vedl především zahraničními velvyslanectvími placenou "českou" pobočku Transparency International, která vytrvale odmítá zveřejnit své finanční zdroje, je podezřelá z korupčního rozdělování peněz a je tak nezávislá, že její předchozí ředitelka byla odměněna trafikou v EUROSTATu.

http://www.jihoceskenovinky.cz/sloupky/transparency-opet-v-plnem-lesku/

J. Urban 28.6.2013 22:52

Jo jo, pane Jemelíku, a do toho všeho

ten upocenej taxikář, jakýmsi teď úplným nedopatřením ministrant silového resortu prohlásí, že celý zákrok byl v pořádku :-(

J. Aspirin 28.6.2013 21:53

V podstatě souhlas...

USA má svůj boj proti terorismu v jehož zájmu jsou osekávány občanská práva, ČR má svůj boj proti kmotrům v jehož zájmu se děje to samé... V obou zemích dav jásá a schvaluje metody státních úředníků, které si skoro nezadají s praxí v ruských guberniích za cara nebo praxí za protektorátu.

Bylo by dobré se zamyslet jestli postupy justice a policie nepředstavují pro českého občana větší nebezpečí než kmotři. Kmotři, stejně jako justice a policie, jsou v tomto státě síly bez jakékoliv zodpovědnosti komukoliv. Veškeré postupy použité proti vládnoucí garnituře (jak proti Rathovi tak proti těm současným) mohou a zcela určitě budou použity proti řadovému občanovi (tedy proti každému z nás) a mám obavy bez ohledu zda je vinný nebo nevinný.

V. Rusek 28.6.2013 17:41

Re: Absolutní souhlas

Zcela absolutní souhlas Vlastimil

J. Boleslav 28.6.2013 14:22

Re: Je to OPRAVDU jinak!

Souhlas.

P. Pavlovský 28.6.2013 11:20

Re: No hezky pěkně!!!

Z hlediska státní kasy nikoli, i jiní velvyslanci v Moskvě a Bratislavě by brali gáži :-)

Z. Švrček 28.6.2013 10:44

Re: Je to OPRAVDU jinak!

No to je tedy přesné.

R. Misák st. 28.6.2013 10:29

Bohužel

K. Frauknecht 28.6.2013 10:27

No hezky pěkně!!!

Chechtal sem se, až mě skoro trefilo.

"Zaplatíme Remkem a Livií" není to stejné jako to, proti čemu chrabře bojujete spolu s Ištvánem? :-))))))

P. Štěpánek 28.6.2013 9:37

pane Jemelíku,

že Vy jste si trochu zapřeháněl, že?

vyvolala neklid ve veřejnosti, gesto určené k uklidnění veřejnosti, Znepokojení veřejnosti je proto tak silné...

Jen menší komentář: Ano policie má kolikrát zbytečně brutální zákroky, to je fakt, mezi ně ale rozhodně nepatří medvěd nebo povalení na zem možného pachatele vraždy. To se na mne nezlobte.

A spojovat zrovna zákrok v tomto případu s dalšími s nadpisem "Duch prokuratury se vrátil" je krapet idiotské.

Jako nepřiměřený zákrok vidím např Kauzu Frištenský, ale i další medialně provařené věci.

K. Frauknecht 28.6.2013 8:41

Je to tak!

Některé reakce spoluobčanů silně připomínají radostné očekávání davu před veřejnou popravou na rynku před třemi sty lety (to byla ovšem naprostá většina davu negramotná :-)).

Rátha vůbec nemusim, ale v tomto mu musím dát za pravdu!

K. Frauknecht 28.6.2013 8:34

Je to OPRAVDU jinak!

Pouze naiva (alespoň myslím, že jen naiva :-)) může schvalovat toto "divadlo". Proč?

1/ Odstraněním obou vexláků (ale k tomu pravděpodobně ani nedojde!!!) se stav nevyřeší!!! Uvolněná místa obsadí jiní!!! Bude Vám to asi protivné, ale stát disponuje naprosto zbytečně obrovským množstvím peněz. Pokud tomu tak bude i nadále VŽDY budou lákat a VŽDY se najde někdo, kdo se bude snažit je "přesměrovat" jinam!!!

2/ "Potrestání" oněch tří korupčníků(????) je směšné. Znamenalo by totiž lavinu trestních stíhání (upozorňuji, že opravdu napříč politickým spektrem). Typuji, že k odsouzení nedojde (nebudou-li odhaleny jiné skutky).

3/ A zbývající v kauze? No, asi to někdo odskáče. Závistivý a hloupý dav na to čeká :-((((.

J. Čapková 28.6.2013 7:52

Absolutní souhlas

s článkem pana Jemelíka. To co předvádí policie při zatýkání lidí, kteří ji vůbec neohrožují je odporné. Nechápu, jak je to v demokratické republice možné, že se tím nikdo nepohoršuje. Nevěřím, že je to pozůstatek komunismu v nás.  Je to v naší zlobě, sobectví, závisti. My bychom zase házeli do Labe i nevinné, stříleli děti. A je to tak jak Ráth přednesl ve sněmovně o vězeňství.

H. Grúbr 28.6.2013 7:37

Bohužel mám pocit

že zde - v příběhu bývalky a jejího přítele došlo na pořekadlo: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, a jen dodávám, že obočí jistě nebylo hlavním důkazem obžaloby. Pán, jakkoliv měl astenickou postavu, po sobě zanechal tolik stop, že vyfásnul co mu patřilo a jeho jednání s poškozením dávalo obavu, že může být nebezpečný - tak asi proto ten tvrdý zásah.

P. Pavlovský 28.6.2013 6:44

Rusnokova vláda získala již nyní mou potenciální důvěru

vyjádřením Benešová a Peciny, že nehodlají ani v nejmenším zasahovat do vyšetřování Ištvána ia spol., ani poolicejně a z hledoska st.zastuputeství-

I já chovám,stejně jako Benešová, velikou důvěru a naději v nejvyššího st. zástupce Zemana a jeho nejbližší podřízené, Bradáčovou a Ištvána!

Mrzí mě, že za to bude nutno zaplatit Remkem v Moskvě a Livií v Bratislavě, ale ti jsou, konec komců, kdykoli odvolatelní. Pěkný kamerlík v 4ernínu se dvěma páry klotových rukávů - to bude to pravé ::-)

J. Blažek 28.6.2013 5:50

Je to jinak!

Úvod článku: .... Policejní akce pod dozorem olomouckého vrchního státního zastupitelství, která zasáhla až do blízkosti bývalého předsedy vlády Petra Nečase a zřejmě jej také ohrožuje, vyvolala neklid ve veřejnosti  ...... OMYL!Nevím, jak na ten neklid ve veřejnosti autor přišel. Já ač jsem mluvil  s mnoha lidmi, tak jsem slyšel jen a jen souhlas s touto akcí.