8.2.2023 | Svátek má Milada


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 23.1.2023 15:19

Nejde to tak hladce. Krveprolití u Bachmutu. Ukrajinci ztrácí denně stovky vojáků, tvrdí Spiegel.

"Podle německého časopisu Der Spiegel je Spolková zpravodajská služba (BND) znepokojena vysokými ztrátami ukrajinské armády u Bachmutu. Web to napsal v sobotu a citují ho další německá média. Rovněž varoval před důsledky případného dobytí města ruskými silami".

https://echo24.cz/a/H8ywr/zpravy-zahranici-boje-o-bachmut-valka-ukrajina

P. Skřivan 23.1.2023 15:44

A právě pro vás a vám podobné, byl ten článek určen. Jinak doporučuji si přečíst ruské vojenské bloggery, protože tam je celkem popsáno o čem to je a taky jak to dopadne. :-)

H. Lukešová 23.1.2023 15:51

Proč by měl být článek pro mě určen? Já nejsem na straně Ruska v této válce a nemám z této nastalé situace radost.

V článku je také napsáno, že i Rusové mají velké ztráty způsobené i tím, že posílají své vojáky na zteč, jako potravu pro děla.

P. Skřivan 23.1.2023 16:00

To bychom Vás ovšem nesměli znát. Konečně proč to šíříte ? No hlavně proto, abyste šířila poraženeckou náladu. Údajně má být poměr ztrát 3:1, ve prospěch Ukrajiny, takže vysoké ztráty znamenají vlastně to, že Rus bude brzy tam, kam patří.

H. Lukešová 23.1.2023 16:21

O čem to mluvíte? Nikdy nikde jsem Rusko a jeho invazi na Ukrajinu nepodpořila, tak proč mi podsouváte takové nesmysly, že podporuji Rusko. Jaképak poraženecké nálady, když má Rusko mnohem větší ztráty, tak můžeme být všichni spokojeni a Rusové se stáhnou zpátky do Ruska.

A jinak si prosím stěžujte redakci Echu 24, že podle Vás takové články, které mají podle Vás šířit "poraženeckou náladu", vůbec uveřejňují.

D. Laurencikova 23.1.2023 21:56

Pani Lukesova sem vlozila clanek, ktery jste si mohl najit sam, kdybyste chtel, protoze ho proste shledala hodnym povsimnuti. Jakym pravem ji tady sekyrujete? Domnivate se, ze vase pravo sirit protiruskou propagandu stoji nad jejim pravem, samostatne myslet a byt objektivni??

V. Temlík 23.1.2023 15:00

...vystudovaná VŠ nic nehovoří o inteligenci jedince, pouze a jen to, že je schopen se něco naučit...;-D

D. Laurencikova 23.1.2023 15:05

R^

P. Urban 23.1.2023 13:47

Kdo je agresor: Na prvni pohled by se zdalo byt jasne, ze agresor je ten, kdo poslal vojsko pres hranice. Toto ale stimuje jenom ve vojensky-technickem smyslu. Politicky je tento nazor nesmirne naivni. Vojensky utok je totiz casto pouze dusledkem neceho a nikoliv pricinou. (pí Laurenčíková níže)

Ne často, ale prakticky pokaždé. Například německé napadení Polska v roce 1939 bylo důsledkem neochoty se podrobit dobrovolně a, z dlouhodobějšího hlediska, Hitlerovou potřebou lebensraumu na východě. Arabsko-izraelské války byly důsledkem neochoty Izraele souhlasit s vlastním zničením, stejně jako současné války s Gazou. Nevím, jak z toho vyplývá, kdo je agresor. Ale to, že vojenský útok je důsledkem a ne příčinou, je pravda.

J. Vintr 23.1.2023 14:27

Podle některých zdrojů se Ukrajina vloni v zimě připravovala na zlomení odporu "povstaleckých republik" masivním vojenským úderem.....

J. Lukavsky 24.1.2023 12:28

"Podle některých zdrojů" zapoměl jste připsat "osvědčených kremelských zdrojů..." J.L. end

P. Skřivan 23.1.2023 15:55

Pane Urbane: agresor je obvykle ten, kdo někam vtrhne.

Ukrajina hlavně připravovala členství v EU, což je něco, co je pro Rusko zcela nepřijatelné. Na druhou stranu: Rus by si měl zvyknout, že tu není od toho, aby rozhodoval o jiných.

Pokud jste zmínil Hitlera, tak o žádný lebensraum nešlo. Šlo o nový světový řád, kdy si on a Stalin rozdělili svět. K válce mu Stalin poskytl suroviny, kterými Německo nedisponovalo a které Hitler s laskavostí sobě vlastní, použil pro útok na SSSR. Proto také tomu Stalin tak dlouho nemohl uvěřit.

Dnešní Ukrajina není o ničem jiném, než o dokončení konce toho, co začali bolševici a nacisti, protože v Rusku ti bolševici vládnou pořád. Je úžasné, jak Putin bojuje proti nacistům. No kdyby to byla pravda, musel by zastřelit hlavně sám sebe.

J. Vintr 23.1.2023 2:07

Tady máte pěkný projev poslance německého parlamentu:

https://rumble.com/v26pccm-petr-bystro-z-afd-varoval-e-ped-bundestagem-stoj-dva-rusk-tanky-jako-mement.html

P. Urban 22.1.2023 16:48

Pan Vintr zde není zdaleka jediný, kdo má pro ruský postup v této válce více než pochopení.

Zajímavá je ale jeho absolutní jistota, že Rusko má vše pod kontrolou, že všechny jeho zdánlivé neúspěchy jsou jen taktickými manévry země, která válčí jen na čtvrt plynu, jen na poměrně omezeném prostoru a až donedávna prakticky nepodnikala žádné ofenzivní akce a že tuto válku nemůže prohrát.

Před rokem mluvili podobně i někteří renomovaní analytici. Dnes by k takové míře optimismu (tak velké, že se pro ni obvykle používají jiné výrazy) měli výhrady i mnozí ruští vlastenci, kteří "speciální vojenskou operaci" jako takovou podporují.

Trochu mně to připomíná doby, kdy o vládu nad zeměkoulí soutěžily kapitalismus a (komunistický) socialismus. V padesátých letech minulého století bylo jasné a nevyhnutelné, že zvítězí socialismus a posléze beztřídní komunismus. V šedesátých letech už vítězství socialismu nebylo tak jasné, pokud šlo o fakta. Ale nevyhnutelné bylo stále. Jak to dopadlo, víme.

Také by se to dalo přirovnat k Velké vlastenecké válce z pohledu Německa. Jak známo, v první fázi této války wehrmacht válčil jen na omezeném prostoru a prakticky nepodnikal žádné ofenzivní akce. Díky tomu se během prvních dvou let války dostal jen k Moskvě a Stalingradu. Na východ od těchto měst se vůbec neválčilo. Patrně šlo o důsledek umírněnosti Německa, které nechtělo Stalinovi zavřít cestu k míru. Teprve poté začalo Německo válčit na plný plyn a vyhlásilo totální válku. Která znamenala růst válečné produkce a nové zbraně. Jen to konečné vítězství se jaksi nedostavilo.

J. Vintr 22.1.2023 17:14

Podle některých znalců ruské politiky je za (zatím) ne úplně úspěšným vedením speciální operace úmyslná sabotáž uvnitř ruské generality a politiky. Ne všichni v Rusku jsou na straně Ruska...

P. Diviš 22.1.2023 17:37

Není divu. Komu by se chtělo chcípat za ruský imperialismus, paranoiu a mesiáštví?

J. Vintr 22.1.2023 17:59

Těm generálům a politikům rozhodně nehrozí, že by za někoho a za něco měli chcípat. Spíš jim voní dolárky.....

P. Diviš 22.1.2023 20:47

Na vojnu povolávají běžné Rusy, když nestačí utéci.

D. Laurencikova 23.1.2023 15:08

Hlavne neverte tomu, ze ukrajinskym hochum se zasadne chce umrit. Na ty se udajne poradaji hony, slysela jsem z jednoho ceskeho zaznamu.

A. Nový 23.1.2023 16:48

Já jsem zase slyšel, že jste byla agentka StB a dnes posluhujete Russům.

D. Laurencikova 23.1.2023 18:55

Tak to si z vas nekdo udelal blazna. Moc prace mu to jiste nedalo, tady se zdate byt velmi kooperativni. ;-)

H. Lukešová 23.1.2023 19:45

Pokud vím, tak punc proruského kolaboranta v Německu má Gerhard Schrȍder...., taková "Putinova onuce." Tak jsem to alespoň četla v našich médiích.

D. Laurencikova 23.1.2023 19:52

Vy dobre vite, ze o nasich mediich se da rict leccos, ale ne to, ze by berichtovala vyvazene a ferove. ;-)

Ja verim, ze mezi Putinem a Schröderem je skutecne pratelstvi. Schröder toto pratelstvi na povel nehodil na kompost, jak se po nem zadalo. Schröder se postaral o to, ze jdeme o tri roky pozdeji do duchodu a duchod nam jeste o tretinu zkratil. Sam se hrabe v milionech.... Neni duvod jeho politiku adorovat. Schröder je "Genosse der Bosse". Ale jedno se mu musi nechat: Neni servilni jako ti ostatni SPD-leri, kteri ted behaji a omlouvaji se za vsechno, co udelali drive.

H. Lukešová 23.1.2023 20:08

Ano vím, že maisntream hodně lže, takový Seznam uveřejňuje jeden protiizraelský článek za druhým, k maisntreamu jsem velmi obezřetná.

Ale jak vidíte, stačí jen dát odkaz, který líčí těžké boje u Bachmutu, a že Ukrajinci nepostupují tak rychle, a už mám nálepku "pro-ruská"... přitom o tom píše Echo 24, to je tedy Echo 24 pro-ruský deník.

To mně připomíná, že každý, kdo v Protektorátu šířil zvěsti, že Němci prohrávají, byl souzen za "poraženectví" a mohl být i popraven. Stačilo zmínit, že Němci nevítězí ve Stalingradu a bylo vymalováno.

D. Laurencikova 23.1.2023 21:02

Mein Gott, tak daleko snad jeste v Cesku nejsme.... Ale co neni muze byt. Ja vidno, lidstvo se z niceho nic nepoucilo, jedeme dal podle starych map!

D. Laurencikova 23.1.2023 21:48

Prave jsem si vyposlechla "Weltwoche daily", kde jedinecny Roger Köppel, svycarsky politik a zurnalista lici, jak se Nemecko meni v "legalni despotii", jak se cim dal vic omezuje svoboda mineni, t. zn. jeho projevu. Jak se proste vsude lze, jako kdyz tiskne a ze on osobne uz mainstreamu neveri vubec nic! Zrovna co se tyka ukrajinske valky.

Ukrajina sklizi tezke udery na valecnem poli. To se pozna hlavne na tom, ze media nejasaji nad nejakou zpet dobytou vsi hned na nekolika strankach, jakoby Ukrajinci uz stali tesne pred Moskvou. Misto toho cteme zpravy, jak Rusove melou z posledniho, ackoliv i ze strany Americanu se ozyvaji hlasy, ze tuto valku (svete div se!) nemuzou Ukrajinci vojensky vyhrat!

Misto snahy o klid zbrani se dela natlak na Nemce o dalsi tanky, ktere nakonec budou a na ktere Rusove odpovi dalsi eskalaci a tak dale a tak dale! "I tomu nejhorsimu miru je v kazdem pripade treba dat prednost pred valkou" rikal uz rimsky jurista Cicero, ale o tom nechteji nasi dnesni "mirotvorci" vubec nic slyset!

D. Laurencikova 22.1.2023 18:10

Mozna ze budete muset chcipnout dokonce vy a sice za americky imperialismus - pardon za geopoliticke zajmy USA a za ukrajinsky nacionalismu. Ale vy to nastesti udelate rad!

V. Čermák 22.1.2023 19:01

Neudělá, Nechcípne, je Mazanej...;-DRv

D. Laurencikova 22.1.2023 19:53

A zbabelej!

P. Diviš 22.1.2023 20:49

Vrazi z vólstrýtu, to už tu dlouho nebylo. Jako zamlada, když se mne komouši pokoušeli tímhle strašit.