3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

IMUNITA: Účelové ohýbání práva

Kdyby to nebylo vážné, byla by to legrace: Nejvyšší soud vyloučil trestní stíhání trojlístku exposlanců i do budoucna a nikdo si toho nevšiml!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 31.7.2013 11:32

Re: SLOUHA

No tak, slepý bezmozek jste tady vy !

L. Novák 31.7.2013 11:25

Re: Profesionální lhář a demagog Šejna

Vás taky za tyhle blbosti plácá Zeman na Hradě po zádech?

M. Šejna 31.7.2013 10:55

skvělý názor autora článku

z názoru autora vyplývá, že úplatky spojené s politickou činností poslance jsou chráněny poslaneckou imunitou a nejsou trestné.

Poslanec Rath musí ve své vazební celé skákat radostí. On přece bral úplatky coby poslanec a hejtman zároveň. No a premiér Rusnok má tímto otevřené možnosti nakupovat si poslance pro získání důvěry.

Teď už jen chybí ceník úplatků za poslanecké úkony. Ten by mohl být vyvěšen na webu sněmovny, aby to bylo transparentní.

L. Novák 31.7.2013 10:49

Re: SLOUHA

Co to melete, člověče, za hlouposti?

Žádné korupční jednání poslancům prokázáno nebylo (a sotva bude, když obvinění OČTŘ plave na vodě a důkazy chybí).

Vypadá to spíš, že vám chybí kus mozku a nedokážete odlišit pouhé teoretické úvahy a jejich analýzu od reálných faktů, které musí být řádně prokázány. Což se dosud nestalo.

P. Běhounek 31.7.2013 10:38

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

A CO KDYŽ NEMÁTE S VOLIČI PRAVDU a nejde jim o trafiky, ale vzali by cokoliv by mohli kritizovat, položte si otázku, jak tento všeobecně známý skutek byl hodnocen než byl meidalizován Ištávnem s Šlachtou se 400 komparzisty v kuklách a naroubován na miliony kmotrů, NIJAK, ale po naroubování mi ktitici této akce říkají, vždyť něšlo jen o trafiky, ale nakradli milony, které jim zabavili, to byli miliony, která za to dostali, druhý tábor ochotně udělal to co mu nabízali vyšetřovatelé, kauzy spojil (podle mne málo medializovaná manipulace od VSZ) no a přeci před nakradenými sto miliony nezůstane žádný slušný člověk nekritický, ne?

R. Kluzák 31.7.2013 10:32

SLOUHA

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se jakýsi Jan Vučka snaží obhájit korupční poslance a svými podivnými právnickými vývody tvrdit že korupce je možná a nepostižitelná pro poslance i mimo poslaneckou sněmovnu. Je zřejmé že pan Vučka je slouha těch skupin, které se snaží uchovat a dokonce rozšířit korupční možnosti v tomto státě.

P. Schuster 31.7.2013 10:31

Re: ČÍST- ty žvejky zn: Pavlovský

Co si myslíte o kauze údajné korupce tří bývalých poslanců ODS ptali se filozofa Václava Cílka?

A)Umím si představit dvě situace. Umím si představit poslance, který bytostně s něčím nesouhlasí, má určitou zásadu, ale aby celou vládu nepodtrhl, tak souhlasí s tím, že z politiky odejde a nechá si za to nějakým způsobem zaplatit, třeba členstvím v nějaké radě, prostě nějakou službou. To je situace, která asi není úplně v pořádku, ale omluvil bych ji.

B)Ale pak může dojít k situaci, že jste utahaný politikou, cítíte, že si potřebujete najít nějaké stabilní místo, a tak si vymyslíte rebelii. Vymyslíte si situaci, abyste musel být uplacen. A v tom okamžiku už to vidím něco jako prodávání odpustků nebo svatokupčení nebo něco takového. To už si myslím, že je za hranicí nejen slušnosti, ale i beztrestnosti. Pak už je na místě je stíhat, protože drží lidi jako rukojmí. Už to nemá nic společného s veřejným dobrem, službou lidem. Tyhle věci je podle mě nutné připomínat. Je to právě ten posun od toho zákazníka k tomu nevolníkovi.

Protože všichni šli s příjmy dolů, tak je správné za A.

P. Běhounek 31.7.2013 10:28

Re: Nový "terminus juridicus"

málo kdo to dokáže vnímat objektivně, nevím, zda bych byl kritický k tomuto rozhodnutí, kdyby se prošetřovali příapdy trafik poslanců KSČM, ke kterým dochází stajně jako v ODS nebo ČSDD, prostě to nevím, jen se ptám kritiků, zda by byli ochotní opustit dobrovolně své zaměstnání bez zajištění jiného nebo adekvátní náhrady (píši opravdu dobrovoně, ne výpovědí dohodou, na kteoru kdybych nepřistoupil vylili by mě jinak a hůře)

V. Mlich 31.7.2013 9:56

Nový "terminus juridicus"

Ištvan zavedl nový právní termín, tzv. negativní úplatek, když se místo 50-tisícového poslaneckého platu nabídne 30-tisícová odměna člena správní rady. Za takový přestupek by měla být negativní sazba mínus 5 let.

F. Svoboda 31.7.2013 9:51

Pane Pavlovský,

přestaňte prosím zdejší diskusi znečisťovat hloupými  zkratkami ( IMHO, BTW, VNNN a pod. ). Stálým opakováním jste se stal nezajímavým.

K. Frauknecht 31.7.2013 9:35

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Nějak Vás furt nechápu, a to se fakt dost snažim.

Trafiky jsou nešvarem? OK. Tak to jasně definujme a nebudeme je rozdávat. Nejde ale, proboha, téměř čtvrt století "trafiky" mlčky, souhlasně tolerovat a najednou, když se to hodí, je zaškatulkovat mezi trestné činy! Ne, netvrďte, že spravedlivému českému občanu došla trpělivost!!! Český "spravedlivý" občan je v tom nevině, jen se tím "baví", jako při sledování Ordinace.

Jediný souhlas, a to tvrdím od prvopočátku, je v tom, že politické činy (a třeba i nešvary) může soudit a trestat jen VOLIČ! Žádný Ištván a jeho boys!

V. Hajková 31.7.2013 7:45

ČÍST- ty žvejky zn: Pavlovský

to  je  skutečně  lahudka!  :-)))  Při  srovnání-  těchto  tafikantu-  kde  na př.   exposlanec   ŠNAJDR  -  získal  plat  37 tisíc-   cca  tak  o  20  tisíc  méně  než  měl  jako  poslanec-  to  je  uplatek  jak  stehno!  

P. Pavlovský 31.7.2013 6:18

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Nechci vás strašit, ale nás, neInteligentních  voličů, kteří se takto nezeptají, je IMHO, zdrcující většina.

Nám stačí, když se poslanec drží svěřeného mandátu a hlasuje podle svého svědomí. To řeší i jakékoli přeběhlictví, zakládání nových stran atd.

Každý odpovídá jen a jen za svůj mandát. Ve většinovém systému by to ovšem bylo průkaznější.

Možná, že by stačilo, kdyby si ty systémy naše dvě komory vyměnily :-)

P. Han 31.7.2013 5:56

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Tohle se dalo napsat o Jiřině Štěpničkové taky. K čemu nějaké právo a zákony, že?

J. Vyhnalík 31.7.2013 5:40

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Inteligentní volič se zeptá, mají být poslanci nuceni po opuštění PS strávit 2 roky karantény na "pracáku"? Zaměstnání ve státní firmě je trafika, v soukromé zase zobchodovávají důvěrné informace z parlamentu a vlády.

Řešením by byla reforma Ústavy a volebního systému tak, abychom se vyhnuli roztříštěné PS a slabým vládám závislým na přeběhlících. Taková vláda a PS by také byly rovnocennějšími partnery přímo volenému presidentovi.

Je na místě otázka, zda exposlanci Fuksa a Šnajdr měli pro funkce ve státních firmách kvalifikaci. IMHO měli kvalifikaci velmi dobrou. Na rozdíl třeba od Tvrdíka, Kotta a dalších

Oni tři exposlanci se zachovali naprosto výjimečně a z PS dobrovolně odešli. Spousta jiných v PS zůstává přesto, že se se svou stranou rozešli a opakovaně před každým důležitým hlasováním svoje hlasy prodávají nejvyšší nabídce, ale to nikomu, zdá se nevadí.

P. Pavlovský 31.7.2013 5:35

Kdo je pánem policie? Diktatura policie a jejiho pana je co?

Diktatura policejního presidenta? Ministra vnitra? Premiéra? Presidenta?

Ničeho takového jsem si nevšiml ani za Nečase, ani za Rusnoka.

Díky Bohu!

P. Pavlovský 31.7.2013 5:32

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

P. Pavlovský 31.7.2013 5:29

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Většinový (jednoduchý) volič si to IMHO postavi takto:

Mají mít poslanci beztrestnou  možnost vyobchodovat mandát za post ve státní správě nebo podniku? Nemá!

A to mu stačí. Kdo bude tvrdit opak, ve volbách na to doplatí: ODS a Kalousek!

Pro mne je smutné, že snad až tak jednoduchý volič nejsem a o politiku se zajímám vysoce nadprůměrně, ale jsem na tom stejně: ODS ani Kalouska volit nemohu (a levici samozřemě také ne, včetně KDU a SZ)

Tím jsem bez alternati, protože VV a  dnešní neparlamentní strany také nepřipadají v úvahu. Snad zakroužkovat jenom StaN.

D. Nowodny 31.7.2013 5:22

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

To už můžete i napsat " čert vem demokracii a parlamentni stat. At žije diktatura policie a jejiho pana" !  Už jsme to jednou měli, tak si mladí zase zvyknou !

J. Vyhnalík 31.7.2013 5:12

Re: Čert vezmi imunitu trafikantů

Problémem politiky je, že musí řešit komplikované věci tak, aby voliči měli pocit, že jsou jednoduché a vše dopadlo tak, jak si voliči přejí. V pozadí stojí bulvární styl médií, které místo komplexní informace a představení problému z více stran současně, vnucují lidem realitu zjednodušenou do novinových titulků s jasným vyzněním a označením viníka.

Lidé chtějí mít o věcech jasno bez toho, aby skutečně chápali o jak složité problémy se jedná.

Bohužel hloupost a primitivismus vítězí.

P. Pavlovský 31.7.2013 1:48

Čert vezmi imunitu trafikantů

Autor má možná z právnického hlediska pravdu, ale to už není důležité.

Po tolikerém veřejném propírání kauzy je IMHO zřejmé, že s touto formou "trafikantství" (úplatkářství) se voličstvo většinově nesmířilo, a že ty, kteří je praktikují a obhajují bude ve volbách trestat.

To považuji za nesmírně pozitivní výsledek, ať už teď trestněprávně dopadne kauza jakkoli.