16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

HISTORIE: Sto let páchání dobra

Letos 7. listopadu tomu bude pěkných 100 let, kdy byly poprvé uvedeny do praxe údajně geniální myšlenky filosofa Karla Marxe.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 6.11.2017 11:53

Re: Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

Jupí, jakýsi proletář Vás nazval domovnicí a mne k Vám přiřadil, což si považuju spíše za čest, protože ty polovzdělané Anny proletářky a čeledíny nemám ráda. Vydržať.

B. Rameš 6.11.2017 11:26

Re: Rekordní počet mrtvých?

Nóó, kdybychom to brali takto, pak bych hlasoval pro jistého Jeshuu, kterému jeho grekofonní epigoni udělili přídomek Kristós. Což je trochu s podivem, protože podle dochovaných textů byl pacifistou. Nicméně, jeho následovníci (včetně pana Luthera) se opravdu snažili a měli na to dva tisíce let.

A. Trick 6.11.2017 11:23

Re: Oficiální stanovisko bolševiků bylo "Přeměnit válku

Co to melete?

M. Pivoda 6.11.2017 11:05

Pro Petra Vaňuru

Od zveřejnění 95 tezí Martina Luthera v roce 1517 ve Vittenbergu uplynulo 500 let. V průběhu té doby mělo v následných náboženských válkách přijít o život až 500 milionů lidí - to jsem někde vyčetl, ale negarantuji.

Marxovo učení (oproti Lutherovu učení) je poměrně mladé.

Pohled inovátora: bez patřičného počtu mrtvých nedochází k žádným významnějším společenským inovacím. To je to hlavní poselství. Ukažte mi případ, kdy tomu tak nebylo. Česká Sametová revoluce 1989? Ale to vždyť to také nebyla žádná revoluce! Po třech desetiletích od pádu českého reálného socialismu stojí v čele českého státu bývalý komunista a o nejvyšší post se uchází (prý) bývalý agent StB.

P. Vaňura 6.11.2017 10:20

Oficiální stanovisko bolševiků bylo "Přeměnit válku

imperialistickou ve válku občanskou."

P. Vaňura 6.11.2017 10:17

Co to proboha žvaníte? Tolik lidí nežilo v celé Evropě!

R. Szewczyk 6.11.2017 10:13

ha ha ha

tak jo, připomenu zcela již zapomenutou historku, Indonezie, vedená Suhartem, kolonizovala v 1975 Východní Timor, s cca 600 tis obyvatel povraždila 400 tis osob v koncentračních táborech, to ovšem nepadá na váhu, bo koho by zajímal osud nějakejch indianů,

V. Hájková 6.11.2017 10:12

Re: Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

100% souhlas!

V. Heidlerová 6.11.2017 9:12

Re: Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

Nezapomínám. Je to neuvěřitelné, že člověk s takovou minulostí může stát v čele postbolševického státu a při znalosti všech fíglů ruské státní bezpečnosti kormidlovat Rusko zpět. Rusko nikdy nebude Evropa, jsou to asiati - pryč od nich.

A. Trick 6.11.2017 9:08

Re: Rekordní počet mrtvých?

Za náboženské války nemůže pouze Luther. Též kolonialismus se nenechal zahanbit.

M. Pivoda 6.11.2017 9:00

Rekordní počet mrtvých?

Kdy byl rekordmanem?

Nebyl to prý ani Lenin, ani Stalin, ani Mao, ale prý to byl Martin Luther kdy v následných náboženských válkách prý zahynulo zhruba půl miliardy lidí. Fakticky to ale byla Neviditelná ruka trhu, která do přísně ideologicky založené organizace (církve) zavedla prodej odpustků.

Češi si ale spíše pamatují více českou methanolovou aféru, kdy teprve až zemřelo více než 40 lidí, úřady začaly konečně konat.

A. Trick 6.11.2017 8:51

Re: K revolucím musí být podmínky,

Provedl jste hluboké nepochopení.

M. Drašner 6.11.2017 8:29

Re: K revolucím musí být podmínky,

"Lenin prosazoval ukončení války, Kerenskij její pokračování. To rozhodlo, Rusové měli války až po krk."

A proto se do ní neprodleně pustili - ovšem Rus proti Rusovi. Nejspíš to bylo pro ně přirozenější, než bojovat proti Němcům a Rakušanům.

A. Trick 6.11.2017 8:24

Re: Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

Nezapomínejte.

A. Trick 6.11.2017 8:24

Re: K revolucím musí být podmínky,

Na tu revoluci bylo zaděláno atentátem na cara Alexandra II. Ten chtěl změnit samoděržaví na konstituční monarchii. Jeho syn Alexandr III. připravované dekrety zahodil a zavedl tvrdé represe. Další car Nikolaj II. byl jako vládce naprosto neschopný.

Lenin prosazoval ukončení války, Kerenskij její pokračování. To rozhodlo, Rusové měli války až po krk.

J. Beran 6.11.2017 8:17

Re: Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

Neměli bychom zapomínat, že mezi absolventy "školicího střediska KGB" patří i současný ruský vládce Putin.

D. Polanský 6.11.2017 7:07

K revolucím musí být podmínky,

těžko bude revoluce ve Švýcarsku, ale v Rusku v době vlády posledního ruského cara a navíc za války ty podmínky byly. Sice pokrokové pravicové síly v březnu 1917 cara poslaly od válu, ale již bylo pozdě. Březnová revoluce měla přijít alespoň o pět let dříve.

Z. Rychlý 6.11.2017 7:06

Dobré !

A vtipné!

J. Fridrich 6.11.2017 6:20

Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také

Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Neschopnost spočítat reálně přesněji celkové počty objetí komunistických zvěrstev je myslím jasná nejen historikům, ale i soudným lidem, kteří se o tuto nelidskou anomálii v dějinách lidstva - čili SSSR a jeho projevy během 20tého století - doklady a podklady o svých zločinech dovedla jejich komunistická mašinérie dobře utajit a posléze zlikvidovat. Je opravdu zajímavé, jak úporně se drží bláboly těch tří pomatenců - tedy Marxe, Engelse a Lenina na téma kapitalismu a jak jejich obdivovatelé " pozapomněli " na tok času a to, kdy tito žlučovití " filozofové " hodnotili vývoj světa v té své době, tedy před více než stoletím.. No a dílo zkázy dokončili naše soužky učitelky na základkách, které po II. světové válce napumpovaly do těch tehdy dětských hlaviček ty jejich zrůdné a nenávistné myšlenky. A některým to vydrželo v těch hlavičkách do současnosti a k nim se přidávají noví mladí POMATENCI...

S. Kalužík 6.11.2017 1:21

Vcelku výstižný popis, jen:

" Trocký byl stejné monstrum. Jen chtěl revoluci celosvětovou, kdežto Stalin se spokojil s územím Sovětského svazu" je nepřesné. Bližší pravdě se mi jeví, že zatímco Trocký chtěl revoluci celosvětovou, Stalin chtěl dostat celý svět do Sovětského svazu! :)