Diskuse
HISTORIE: Most přes minulost bez omluvných gest
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J72a60r94o86s27l92a44v 77N95o85v25á90k
Nad tou hrůzou před 77lety tekly slzy osvoboditelů i těch 7650 přeživších. 27.ledna 1945 vojska maršála Koněva na cestě do Berlína osvobodila koncentrační tábor Auschwitz (Osvětim), největší německou továrnu na smrt. Osvětim, to byla výkladní skříň nacistického „konečného řešení židovské otázky “. Tedy smrt prací, nebo plynem. Obdobný krutý osud čekal i národy slovanské.
Co se plánuje dnes a zítra? Zase válečné oběti na území Evropy???
K41a69r52e81l 74K94ř12i22v12a34n
Pane Valento, Benešovy dekrety umožnili komunistům ukrást to, co Německo ukradlo českým Židům, a nejen jim. Proto pryč s tím svinstvem !
K21a75r75e90l 82K54ř45i27v30a83n
21. ledna 1997. Jenže se od té doby, 25 let, Némecko příšerné změnilo. Agentka Stasi-Gestapa Merklová zavedla státní korporativní socialismus, kterému se říká fašismus. Oficiální definice. Německo je teď hnusně levičácké, zamuslimené, zanegřené, zaturčené, ....
M61i48l62o44š 18V57a64l90e55n28t39a
Ještě zbývá doplnit, to aby žádné Klausovy zásluhy nezapadly, zmínka o jeho podpoře AfD, jedinému to seskupení v současném Německu, které se nezdráhá opakovat požadavek na revizi Benešových dekretů.
P46r75o28k34o44p 44D28i49v74i82š
Každá strana hlásá něco přijatelného a něco nepřijatelného, mění se jen poměr.
Benešovy dekrety jsou v dnešní době už prázdná množina (na obou stranách tahanice), GreenDeal nás akutně ohrožuje.
So geht das.
J83a90r78o49s36l44a87v 51N48o19v75á67k
Diskutéři, tuší někdo, o kolik jsou marže německých (západních) obchodních řetězců na základní životní potřeby v ČR vyšší, než mají doma???Kaufland, Lidl, Globus, Penny, KIK, DM, Bauhaus, Hornbach, a řada dalších, ve výrobním odvětví rovněž prémie a dividendy i ceny výrobků=polotovary k finalizaci v SRN,
I energie ZP+EE jsou ceny rozhozené ve prospěch Helmutů,....!!!
Největší zradu ve infrastrukturním odvětví dotáhl Zeman s prodejem plynárenství včetně podzemních zásobníků + transgazu + všech odběratelů RWE , hodnota jednoho zásobníku je více, než cena transakce v r. 2000!
Když nám vládnou nekompetentní (možná zkorumpovaní) politici, budeme pořád otroky fašistického velkokapitálu!!!
P70r79o31k89o47p 66D47i47v31i55š
Co to blbnete, copak je tady nějaký historický italský velkokapitál?
O16n81d38ř10e71j 57R20y10c98h80l18í51k
Inu je pěkné, jak jste se sami pochválili, když už to za vás ( dnešní personální složení IVK ) nikdo neudělá, ale omluvu VH neadresoval Německu ( Spolkové republice Německo ), ani Bavorsku, či jinému státu. Adresoval ji tehdy žijícím sudetským Němcům a jejich potomkům. Aniž by bylo potřeba zpochybňovat zcela jasnou a jednoznačnou souslednost dějů před WW2 a po ní, jistě bylo mnoho lidem ublíženo. A slušný člověk se prostě omluví!
J 76V57l82č93e80k
Hlavně, že se Sudeťáci omluvili nám, že pane Rychlíku.
L22u75d48v16í19k 62B77e15n47e13š
Československo jako stát stojící na straně vítězů mělo požadovat stejně jako Polsko účast na rozhovorech o sjednocení Německa. Tohle ovšem lokajské politiky na čs. straně ani napadlo, a proto se dnes ČR nachází ve značně nevyvážené pozici vůči Německu. Byl to projev lenosti, lhostejnosti nebo tuposti českých politiků? Projev politiky ve stylu pivíčko za službičku. Víme, kdo byl jejím představitelem. V každém případě vládne dnes v této zemi v mnoha ohledech ve vztahu k Německu protektorátní atmosféra.
P54r96o60k11o36p 60D37i83v96i21š
A co bychom z toho měli?
Co z toho mají Poláci?
Tu atmosféru máte doma?
H36a72n40n41a 48R19y94b58n28i12c72k17á
Teď to prasklo. Tento článek je základem nominace autorů na Nobelovu cenu míru. Jen musíme ještě do prosince vyčkat.
J 52V84l34č71e82k
Že tu špičkuje zrovna ta pravá, prezentující se tu jakožto paní H. Rybnická, členka Sudetendeutsche Landsmannschaftu, která tu denně usiluje o medaili za zásluhy pro tento spolek, ohýbáním historie při každé příležitosti, a za každou cenu, v jeho prospěch.
To je přímo na zlatou Sudeťáckou plaketu, paní Rybnická.
Š48t96ě29p59á93n 33H54a65š12e48k
Ještě před třiceti lety jsem si myslel, že "snad je vyřešeno, hotovo". Již si to nemyslím.
Němci by měli pouze šoupat nohama a omlouvat se, "od rána do večera", za činy svých rodičů. Těch činů hnusných bylo totiž tolik, že to nejde spláchnout "nějakou besedou v televizi a hloupým činem jednoho Václava Havla"!
To si opravdu Němci myslejí, že "najdeme společné stanovisko" k Lidicím a Heydrichovi??? Ani náhodou. Upozorňuji, že si to též myslejí studentky "evropských" humanitních "fakult". Přesnějším je termín "bruselské doučovací nalejvárny/kurzy".
K78a81r90e49l 72K84ř82i54v49a45n
Nikdo nemá povinnost se omlouvat za činy někoho jiného. Ani za činy svých rodičů !
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz