23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

GLOSY: K zamyšlení

V daňových rájích – různých obskurních zemičkách – mají světoví boháči ulito 32 bilionů dolarů(!), aby unikli před berňáky. Představuje to majetek, který by naše ekonomika vyprodukovala za 200 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 21.8.2012 22:21

Voláte-li, soudruhu Vízku, po zlepšení současné velmi špatné životní úrovně pokladních v supermarketech, pak existuje jedna jediná cesta.

postavte vlastní supermarket a plaťte pokladní tak, jak si podle Vás zslouží.

J. Jurax 22.8.2012 0:40

Re: Voláte-li, soudruhu Vízku, po zlepšení současné velmi špatné životní úrovně pokladních v supermarketech, pak existuje jedna jediná cesta.

To nikdy neudělá. Zkrachoval by a šel by k stáru o žebrácké holi a natahoval ruku, ať se stát postará - nebo by v sobě musel zapřít socana a byvšího komanče se silným sociálním cítěním.

F. Vízek 22.8.2012 12:35

Podobně jako Klaus....

kdysi řekl: Každý si může založit stranu, s ní vyhrát volby a stát se premiérem.

Měl pravdu, že, pané M. Bílý.

Podobně hloupě odpovídáte i vy.

Příklad pokladní za pár tisíc byl PŘÍKLAD za všechny ty dříče, kteří se ze mzdy sotva uživí, zatímco manažeři berou statisíce až miliony - a jejich činnost ústí často v krachu podniku, případně v lepším případě to vedou od deseti k pěti.

M. Bílý 22.8.2012 23:15

Co jim brání, soudruhu Vízku, aby šli dělat manažery? Jestli něco, tak jejich hloupost. Ačkoliv, počkejte, já jsem podle Vás hloupý a manažera jsem dělal (i když za vaší bolševické vlády se tomu tak neříkalo). Takže nebrání jim nic. Jo, a na tom ...

... Klausovu výroku nevidím nic divného, ani špatného.

PS Když jsem manažeroval vydělával jsem docela slušné peníze, ale nebylo to nic proti tomu, když jste mě poslali (pro můj buržoazní původ) sbližovat se s dělnickou třídou. To jsem si měsíčně přišel v čistém na skoro 4x (!!!) tolik. Bylo ta na povrchových dolech v Severočeském uhelném revíru. Ono když člověk spojí to, že něco ví a umí s manuální zručností a s odvahou pustit se do prací na které si mnozí netroufli, tak se úspěch dostaví. (Nutno dodat, že to bylo v místech kam pražští soudruzi z vašeho ÚV ani nepáchli, takže mi to nemohli zatrhnout). Vám se to v kamenolomu nepovedlo? Mezi ním a povrchovým dolem není zas tak velký rozdíl. Ale rozdíl je mezi námi dvěma. Vy lkáte nad vykořisťováním "les misérables" a já jsem  předváděl, jak se maká, takže mi to nějakou tu kačku hodilo. Socialismus (ani ten Váš pochybený s lidskou tváří) jsem ovšem nezachránil. Zhroutil se stejně. Možná proto, že američtí imperálisti dosadili na vedoucí místa svoje agenty, něco ve stylu akce "mandelinka bramborová". Čéést!!

F. Vízek 5.9.2012 20:48

Pařez...

... zůstane pařezem.

M. Vondráček 21.8.2012 22:05

kolik

jste těm potřebným věnoval ze svého senátorského platu Františku ??

F. Vízek 22.8.2012 12:29

Považoval byste mě za hlupáka....

... kdybych vám předložil děkovné dopisy lidí, kterým jsem pomohl.  Nezištně.  Divil byste se, kolik desítek tisíc jsem poslal na ušlechtilé akce s tím, že si nepřeji sebemenší propagaci těch činů, takže doložit mohu leda těmi písemnými  díky.

F. Vízek 21.8.2012 19:59

Odbočka, čili úkrok stranou...

Je úsměvné, jak místo do textu se pravicoví komsomolci po bolševicku strefují do jeho autora.

Klasik řekl, že kdo ve 20 letech nebyl komunista, nemá srdce a kdo tam byl ve 30 letech, ten nemá rozum.

Pan Vízek se do této definice přesně vejde. Soudy ho na počátku 70.let označily za antisocialistu, antikomunistu, antisovětistu a pravicového oportunistu útočícího na vedoucí roli KSČ.  Ve svých 33 letech skončil  tudíž v z rozhodnutí strany a vlády (Husák + Jakeš) v kamenolomu a makal tam na žule do svých skoro 5O let, do ledna 1990. Až poté se mohl vrátit do školství jako ředitel ŠÚ, stát se senátorem a radním města i poradcem v parlamentu... Už 8 let je sice mimo politiku, mimo stranu - ale  pořád  myslí a píše, proto nepřítelem zůstává dál. Dopustit se názoru se trestá i na diskusních stránkách. Měli bychom si vyměňovat názory stejné, nejlépe modré.

Zajímavé, že andidáti na prezidenta Fischer a Dlouhý byli v KSČ (u Husáka a Jakeše) až do "sametu 1989" a mají u občanů úspěch jako hrom - a ani tady na NP se vůči nim nějaké TYTYTY  z řad prrravé prrravice nedělá. Zajímavá modrá spravedlnost...

Proč tady nikomu ani nevadí, že zjevná neschopnost  vlád Topolánka + Nečase dává komunistům křídla a nejspíš způsobí, že  nakonec   budeme rádi, když kromě růžového Senátu bude růžová i Sněmovna.  Ono totiž po této vládě hrozí, že může být i rudá.  Po demokratických a svobodných volbách. 

T. Hamet 21.8.2012 20:32

Re: Odbočka, čili úkrok stranou...

Aha. Takže u Vás to pravděpodobně bude senilita. A modré jsem nikdy nevolil.

S. Udatný 21.8.2012 21:08

Re: Vízkovi lži .....

toto napsal člověk, který se jmenuje Vízek "Klasik řekl, že kdo ve 20 letech nebyl komunista, nemá srdce a kdo tam byl ve 30 letech, ten nemá rozum."

Pane Vízku lžete jako jste lhal celý život. Toto nenapsal člověk ale možná nějaké bolševické ... jako jste vy. Je pravda, že jeden polský povstalec, který byl později členem vídeňského parlamentu, tak v padesátých letech, krátce před polským povstáním řekl stejnou větu ovšem na místo "komunistou" použil "socialistou". Vízek jako vždy vše zblbne, jako v 68 roce, kdy se dal na špatnou stranu a potom musel i občas dělat.

S. Udatný 21.8.2012 21:12

Re: Vízkovi lži .....

upřesnění - povvstání v roce 1863.

M. Vondráček 21.8.2012 22:03

Re: Odbočka, čili úkrok stranou...

Jenže Vy jste komunistou stále. Váš článek o boháčích a chudých trpících hladem Vaši třídní nenávist ilustruje dokonale.

F. Vízek 5.9.2012 20:46

ČSÚ ...

..píše jasně:  v ČR je 136 tisíc dětí pod hranicí chudoby.

Moje otázka: kolik dětí je NA hranici chudoby či těsně nad ní? 

Pravda je pravda - to není ideologie.

Š. Hašek 21.8.2012 19:51

Ale, ale soudruhu Vízku.

Pokud má (dle Vás) ten, kdo celý život pracoval, nárok dostat od sousedů (Vy tomu samozřejmě říkáte "od státu") věnec za 5000 Kč, tak to bude asi ten Váš komunistický otrok, co si ani nedokázal ušetřit na svůj pohřeb.

To se Vám líbí. 5000 od státu.

Zapomněl jste ještě na 30 Kč od státu (pardon od hejtmana z vlastní jeho kapsy) na kafe před operací, která ovšem stovky tisíckorun.

Jděte do háje se svojí bolševickou pseudoekonomikou. Užil jsem si jí dosti před rokem 1989.

Kde jsou nestydaté daně, tam se budou daně švindlovat. Pro Vás objev, že?

F. Vízek 21.8.2012 20:08

Rozum do hrsti, milý Hašku !

Symbolických 5000 Kč pro občana, který celý život pracoval, je gesto. K datu úmrtí člověk nebere důchod - a pak už nikdy -  takže  stát nic neztrácí.  Šlo by o gesto.

I těch 1000 Kč pro prvňáčky bylo gesto, které by státní kasu nepoložilo, vždyť prvňáčků nastupuje do 1.tříd zhruba jen 100 tisíc. 

Zrušilo se to i ono...  Porovnejte s jiným faktem:

10 miliard, které stát musel vyplatit za TV  NOVA by pan Železný (Dřevěný, Papírový) musel  ze svého poslaneckého platu (tehdy 46 500 Kč) vracet státu - víte jak dlouho?  Skoro 18 tisíc let !  

O jiných podivných "ztrátách" nemluvě.

J. Jurax 22.8.2012 0:37

Re: Rozum do hrsti, milý Hašku !

Ta tisícovka pro sto tisíc prvňáčků - to je sto miliónů. Jen houšť - státní kasu to nepoloží, ale dluhy porostou jak když vládli socani a zatínali sekyru i za konjunktury - takhle se z cizího kupují voliči - no a teď to za ně vyžíráme a socani se vztekají ...

A to gesto - a což když občan nepracoval?

M. Bílý 21.8.2012 19:21

Tak tohle je na mne povídání na moc daleké úrovni. Tam já nedohlédnu a také se tam nikdy nepodívám, pročež je mi to jedno. Mimo to, tak obrovskou závist ani neumím vygenerovat. Posunul bych to proto trochu blížejc a nížejc

 Představte si, že jsou i u nás tací, kteří maji ulito v našich bankách na svých účtech statisíce Kč, či dokonce i nějakej ten milión a tihle zbohatlíci, všehoschopní a bezskrupulózní (a hlavně své úspory přede včemi tutlající) ne a ne dát ty nahamouněné peníze soudruhovi Vízkovi, aby je rozdělil lenochům, neschopným, líným, jakož i slečnám, které nedovedou partnera donutit, aby si při milování vzal kondom a ony se nestaly ubohými samoživitelkami, případně si už potřetí vzaly za manžela notorika, který (když je obdařil, za podobných okolností jak uvedeno vpředu, potomkem) se na ně vždy vykašlal.

Opravdu chudé, či lépe opravdu potřebné, jsem vynechal a to proto, že jich není tak moc a hlavně šlo by jim snadno pomoci. Vy nevíte jak? Tak zkuste přemýšlet! A třeba i pište.

Jenže, kdyby nebylo chudejch a hlavně pseudochudejch, tak by nemohly existovat socialistické strany, a čím by se pak jejich představitelé (spolu s levicovými intelektuály a podobnými) živili?

Š. Hašek 21.8.2012 19:32

Re: Tak tohle je na mne povídání na moc daleké úrovni. Tam já nedohlédnu a také se tam nikdy nepodívám, pročež je mi to jedno. Mimo to, tak obrovskou závist ani neumím vygenerovat. Posunul bych to proto trochu blížejc a nížejc

Asi tak.

F. Vízek 21.8.2012 19:35

Ředitel Českých drah ročně bere 15 milionů, náměstci jenom 12 milionů.

Je hodně líná například pokladní v supermarketu, která pracuje soboty, neděle, svátky a dennodenně za směnu zvedá metráky zboží? Spočítejte si, kolik tun to dělá za týden.

A její příjem? Sotva POLOVINA republikového průměru, resp. kdyby měla aspoň tu polovinu (tj zhruba 13 tisíc),  zdál by se jí svět hned veselejší.

Je taková pokladní  lenochem, neschopným a líným, jak píšete?

Š. Hašek 21.8.2012 19:53

Re: Ředitel Českých drah ročně bere 15 milionů, náměstci jenom 12 milionů.

Takže Vy budete z moci politika stanovovat mzdy?

Má ty svatá prostoto!

Nejsou voni náhodou vymaštěněj bolševik?

F. Vízek 21.8.2012 20:17

Ano...

Politik, který se stane členem představenstva (dozorčí rady) tam či onde, ten vskutku  SPOLUURČUJE PLATY  managementu.

To jste nevěděl? 

Za vymaštěných bolševiků to tak nebylo, ti měli na všechno tabulky a tarify a plány, takže např. já jako (za trest) kamenický dělník v úkolové mzdě jsem si vydělal víc než můj mistr, než můj vedoucí i než můj ředitel závodu a podniku.   Horníci měli dokonce násobně větší platy než tehdejší ministři.  Tak to bylo všechno domotané... 

Dnes kameníci a horníci většinou  nejsou ani na republikovém průměru. Musíme šetřit.  

T. Hamet 21.8.2012 20:35

Re: Ano...

A že jste si z toho nadředitelského balíku nešetřil na ten věnec, abyste ho nemusel chtít po státu?

T. Hudeček 21.8.2012 22:49

Re: Ano...

Když mi vysvětlíte, jakou souvislost má snížení státních výdajů a plat kameníků a horníků, nebudu si o vás myslet, to, co si myslím nyní (a není to moc lichotivé). Samozřejmě tím vysvětlením myslím něco relevantního.  

J. Jurax 22.8.2012 0:58

Re: Ředitel Českých drah ročně bere 15 milionů, náměstci jenom 12 milionů.

Už Vám tu bylo raděno - vyzvedněte své úspory z let nadředitelských platů, zařiďte si vlastní supermarket nebo aspoň malý kvelb a pokladní si plaťte jak si myslíte že si zaslouží, aby se jí zdál svět veselejší. Vám se ovšem svět veselejší zdát nebude - zkrachujete ...

A mimochodem známá sousedka z vedlejšího paneláku je pokladní v supermarketu - a má prý podle vlastního tvrzení přes 15 hrubého. V malém moravském městečku druhdy okresním ve velkém hypersupemarketu. Ale je prý to hokna - nesedí jenom za kasou, ale dělá co je potřeba.

T. Hamet 21.8.2012 18:05

Komunistickej žvást.

Tyhle věci samozřejmě pravice řešit umí a v civilizovaném světě i řeší. Ještě někde sehnat nějakou skutečnou pravici i tady v Čechách.

F. Vízek 21.8.2012 18:27

Žvást? A komunistický?

Ještě že jste, T. Hamete, svoje tvrzení, že jde o žvást, podpořil věcnými ARGUMENTY,  jak se na diskuzní stránky sluší a patří.

Ta vaše věcnost mi vyrazila málem dech. 

R. Langer 21.8.2012 18:44

Re: Žvást? A komunistický?

Hlavním argumentem je, že tu není žádná pravice, tudíž není jak problém řešit. Čemu z toho nerozumíte, soudruhu Vízku?

T. Hamet 21.8.2012 18:56

Re: Žvást? A komunistický?

To není nutné, soudruhu Vízku. Váš slint je natolik výmluvný, že už nepotřebuji dalších argumentů k podpoře takového tvrzení, protože je to zjevné každému, kdo netrpí pokročilou fází progresivní paralýzy. Rád jsem Vás potěšil věcností, jsem už prostě takový.

F. Vízek 21.8.2012 19:41

Jsem si jistý....

... že i soudruh Klaus by mi rozuměl docela dobře, na rozdíl od vás. 

Pokud jde o toho soudruha - to v česku byli všichni vojáci, všichni odboráři a v úředním styku všichni občané. Čili nejen členové KSČ jako kandidáti na prezidenta Dlouhý a Fischer, kteří do 17.listopadu 1989 pod Husákem a Jakešem velice "soudruhovali".

Zatímco pan Vízek byl už mnoho let (od svých 33 let do 50) kamenickým dělníkem na žule. Z rozhodnutí strany a vlády jako nepřítel, jako antisocialista, antikomunista, antisovětista a  pravicový oportunista útočící na vedoucí roli strany.  Tak pravil soud  na počátku 70. let.

T. Hamet 21.8.2012 20:42

Re: Jsem si jistý....

Jo, to už tady od Vás čtu po padesátý sedmý. Třeba Vám to i chci věřit. Ale antikomunista, co mluví jako komunista je fakt divnej hybrid. Snad byste ve svém věku už mohl zkusit dospět. Jsem o dost mladší než Vy, přesto se mi to podařilo.

Nikdo mi nikdy neřekl do očí soudruhu, aniž by následně nedostal pěstí. Podle okolností fyzicky nebo verbálně. Třeba jste to taky mohl zkusit. Ale k tomu je třeba aspoň trocha odvahy.

Taky jsem dělal v lomu. Jen nějak nemám potřebu si na to stěžovat.