8.12.2023 | Svátek má Květoslava


GLOSA: Vyloučit a udupat

16.3.2019

Václav Klaus junior si v souvislosti s projednáváním zákona, který má tuším napasovat naši právní úpravu GDPR do našeho právního neřádu, dovolil ostré přirovnání k situaci Židů v době Protektorátu B.u.M. Je to docela ostré přirovnání, myslím si, že kdybych byl v jeho situaci, tak nevím, jestli bych to řekl zrovna takto, ale to není vůbec důležité. Řekl to on, řekl to, jak řekl, a vystihl „podstatu“ věci: Schvalujete něco za situace, kdy nemáte na vybranou, kdy i tu nejhorší hovadinu (a ve směrnici GDPR je jich požehnaně, o tom žádná) musíte provést a bolí vás u toho celý člověk. A nikdo z poslanců nenajde odvahu říci „dost!“, prostě to uděláme tak, abychom nebyli za úplné blbce, i kdyby se v Bruseli všichni picli do hlavy. Ať se do nás pustí soudem, když myslí. Jak dlouho se ještě bude takhle blbnout v té nešťastné EU?

Co se strhlo potom, to už je běžný kolorit v Česku. Všichni morální titáni z politiky, umění či vědy (prodavačky, technici a popeláři na to kašlou) se do V.K.j. pustili téměř unisono, a to v historicky krátkém okamžiku. Twitter začal vařit, Miroslav Kalousek hledal nějakou vlajku, do které by se rychle zabalil, a Miroslava Němcová se zalykala hněvem a hrůzou. Kdyby to nebyly korektní srabi, volali by nahlas po jeho arestování nebo případně po oběšení, někde na kandelábru na Letné třeba. Ale protože jsou to dřevní demokraté a protože to jsou srabi, pak ve svatém rozhořčení, které jim věří tak leda oni sami, volají: Opustit klub, odejít z ODS a nikdy se už nikde neukazovat! Naši krasoduchové prostě nemají rádi osoby, které nazývají věci pravými jmény a vazalství v hlouposti se nebojí veřejně označit. Umlčet, vyloučit, zničit krtka...

Jsou to prostě demokraté a na prof. Petru Fialovi je markantně vidět, jakým hrobařem ODS tento člověk je. Nepochopil, že řada příznivců - hlavně v pro ODS důležité Praze - volila stranu, v jejímž čele tento politický autista stojí, jen proto, že věří, že lidé jako V.K.j. se v ní prosadí a posunou ji více doprava, kde už dnes zoufale nějaká strana chybí, a že aspoň někdo bude nahlas pojmenovávat nesmysly, ale také tomu boji dávat svým hlasováním určitou váhu. Znovu opakuji otázku, kdo si dnes koupí učebnici politologie od prof. Fialy? Leda tak úplný trotl.

Tak do toho, Savonarolové dneška, podělejte, co se ještě podělat dá.