12.7.2020 | Svátek má Bořek


Diskuse k článku

GLOSA: Vrtěti Staňkem

Média řeší (ne)odvolání ministra Staňka, politici řeší ústavní krizi a žalobu na prezidenta, veřejnosti je předkládána varianta předčasných voleb a všichni společně zapomněli na spouštěč těchto událostí: bývalého ředitele Národní galerie Jiřího Fajta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 12.7.2019 12:32

:-P

"Je však pro dnešní mediální dobu a extrémně transparentní společnost signifikantní, že o problém Jiřího Fajta se nikdo nezajímá."

Problém Fajt by policie měla mít vyřešen celkem snadno, možná i rychle.

Problém vrchní čučkař, seroucí očividně a beztrestně na Ústavu, je mnohem důležitější.

P. Harabaska 12.7.2019 13:34

Re: :-P

Ale no tak, pane Prokope! Důležité je, aby rychle vyřešena byla. Ovšem policie a tzv. orgány jsou činné někdy velmi pomalu a naopak někdy až příliš rychle. Proč?

M. Prokop 12.7.2019 13:41

Re: :-P

Jak píšu výše, rozlišuji důležitost obou problémů. Ten policejní s Fajtem mne zajímá podstatně méně. A policajti jsou pomalí prakticky vždy.

M. Kolář 12.7.2019 14:36

Re: :-P

A navíc, následné odvolání či neodvolání ministra nemá na samotný postup trestních orgánů žádný vliv. Ani z definice mít nemůže...

I. Štípek 12.7.2019 12:27

Bohužel,

v tomto případě aktivistická média, včetně tzv.veřejnoprávních, což je nejsmutnější, vrtí nejenom Staňkem, ale námi všemi, aby vyvrtěli naši pozornost od Fajta a jeho odvolání. Díky za prezidenta, který natvrdo prohlásil, že protikorupční vláda by se neměla zbavovat ministra, který korupci odhalil.

M. Prokop 12.7.2019 12:33

Re: Bohužel,

Bohužel jste úplně mimo.

M. Kolář 12.7.2019 14:42

Re: Bohužel,

Tato vláda je protikorupční ? Tak silvestra snad ještě není .. Sorry jako .. ::::::)))))))

R. Vacek 12.7.2019 11:36

Prostě jsou lidé a LIDÉ

Zatímco u těch prvních je kvitováno s povděkem, když se novináři snaží cokoliv vyštrachat, u těch druhých to zavání minimálně sprostotou. Jak bychom se dívali, kdyby nějaký novinář prohrabával smlouvy Hradu za doby Havla?

P. Kubáč 12.7.2019 11:33

Ekonomicky nezkušený ředitel galerie ?

Takže ne chamtivec, který pro korunu udělá cokoliv a argumentuje galeristy v zahraničí, kteří berou 3x tolik ?

Ale popeláří ve Vídni nebo Berlíně taky berou 3x více než v Praze.

Proč tedy pan Fajt - v Česku nedoceněný - nejde tam ? Určitě by jej přivítali s otevřenou náručí ( a plnou výplatnicí ).

M. Prokop 12.7.2019 12:35

Re: Ekonomicky nezkušený ředitel galerie ?

Třeba má nějaké vlastenecké cítění, kdož ví?

M. Kosejk 12.7.2019 10:52

-----

No... Ředitel Národní galerie, který v podstatě sám se sebou podepíše smlouvu na práci kurátora a nechá si proplatit i práci, kterou za něj už vykonal někdo jiný, by opravdu měl být odvolán. Už jen z tohoto důvodu.

A pokud si vzpomínáte, tak Hamáček se za Staňka nejprve ústy ČSSD plně postavil. A až po tom, co „kulturní fronta“ začala ječet, tak vedení ČSSD obrátilo a změnilo názor. A dnes prý Staněk rozhodně musí pryč – a na jeho místo prý musí přijít jakýsi Šmarda. A toto je dnes pro ČSSD klíčová otázka současnosti.

A mimochodem – netuším, proč se „kulturní fronta“ tolik bije za Fajta, který evidentně vážně pochybil proti pravidlům správného hospodáře i proti etice. Asi jde jen o to, že „kulturní fronta“ nenávidí Zemana, který Fajta nemá rád.

P. Vach 12.7.2019 9:48

Ředitel bez ekonoma ??

Každej,opravdu každej říďa má ekonoma (i doma to platí manželky)

Když to budou dobře aplikovat ,tak ten bordel udělal někdo s něčím souhlasem.

A kam až se dostaneme při důkladném prověřování ??

I. Dvořák 12.7.2019 9:40

Podíl moci po zemanovsku.

Milý autore. Pro současnou vládní patálii je naprosto nepodstatné, zda Fajt švindloval, a zda byl Staňkem po právu odvolán, či ne. Jde o to, že prezident Zeman si přisvojuje pravomoci, které mu Ústava nedává. Ona mu nedává právo jakkoliv zkoumat, návrh premiéra na výměnu ministrů. Delegovat své zástupce do vlády je výsostným právem vládních partají, nikoliv prezidentů. To je nedílná součást dělby moci. Zeman uměle této situace využívá, aby socanům zasadil pomstychtivý smrtící úder. Současně využívá podřízenosti, kterou mu Babiš, s ohledem na možnost udělení milosti, prokazuje. Ve státě, kde prezident nekroutí ústavní paragrafy, by situace, vbe které se nacházíme, nikdy nenastala.

M. Šejna 12.7.2019 10:31

jenže ono to podstatné je, pane Dvořáku

kdybyste neměl selektivní paměť, pamatoval byste si, že nejprve Staněk podal sám demisi po nátlaku pravdy-lásky. Už tenhle nátlak pravdy-lásky je silně v rozporu s demokratickými principy tohoto státu. Ale budiž.

Zeman tuto demisi Staňka odmítl, na což má podle Ústavy právo. Pak ale přiběhl Hamáček za Babišem s tím, že když Staňkovu demisi prezident odmítl, aby Babiš Staňka odvolal z funkce . Babiš měl Hamáčka poslat do hazlu, ale protože chtěl zachovat koaliční vládu, tak s tím odvoláním za prezidentem šel. No a prezident se v té chvíli postavil na zadní, protože tohle obcházení původní demise ministra tím, že ho tedy rovnou odvolají, považuje za prasárnu Hamáčka.

I. Dvořák 12.7.2019 11:20

Re: jenže ono to podstatné je, pane Dvořáku

Miroslave, to co si dohodnou vládní partaje je věc jejich. Nikoliv prezidenta. Pro dikci Ústavy je naprosto nepodstatné, zda návrhu premiéra k výměně ministrů, předcházela Staňkova demise. Ústava, poté co obdrží návrh premiéra na personální změnu vlády, nedává prezidentovi nejen povinnost, nýbrž ani právo s onou výměnou jakkoliv otálet, natož kádrovat nově navrhovaného ministra. Sečteno a podtrženo, na prezidentském stole leží návrh na personální změnu vlády, kterou prezident podle Ústavy musí akceptovat, bez ohledu na to, co onomu návrhu předcházelo. Tečka.

M. Martinelli 12.7.2019 16:01

Re: jenže ono to podstatné je, pane Dvořáku

kde jste byli vy, co máte takový starosti o prezidentské pravomoci, když grázl chovanec od oranžových bolševiků zničil šlachtův policejní útvar (detektiv šlachta 30 let žil na ubytovně, ani se neoženil, aby jak sám řekl nebyl vydiratelný, kromě svého výdělku nic nezískal, ani například levné akcie za pár tisíc kč jako onehdá křišťálový gross, které obratem ruky prodal firmě, které dal jako premiér obrovské státní zakázky, za cirka 100 milionů kč), z kterého jako jediného policejního útvaru neunikaly informace, proč se nekonaly žádné demonstrace v praze, tehdy byla opravdu ohrožena spravedlnost - asi proto, že je to tam v drtivé většině taky samej grázl nebo komplic tady těch havloidů z demobloku, což je skoro to samé, protože nevidím velký rozdíl mezi chytrým gaunerem a jeho retardovaným podporovatelem...

I. Dvořák 12.7.2019 20:27

Re: jenže ono to podstatné je, pane Dvořáku

Předmětem této diskuse je chování prezidenta a s "kříšťálovým" Grosem to nemá nic společného. Snad jen to,že Grose udělal právě Zeman. To, že Zeman, ačkoli se prezidentským slibem zavázal k dodržování zákonů Česka, které pak nedodržuje, nikterak jej neomlouvá, že naše politická reprezentace je podobnými grázly prolezlá. A jestliže se prezidentský úřad dostane na úroveň oněch grázlů, což se Zemanovi náramně daří, je tu velký důvod k demonstracím. Něco a je toho hodně, je v našem státě shnilé.

P. Harabaska 12.7.2019 10:56

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Zeman využívá nebo zneužívá, aby socanům zasadil pomstychtivý smrtící úder? Upřímně řečeno, a to nechovám k prezidentovi žádné mimořádné osobní sympatie, ona si ta strana po tom, co nám v posledních letech předvádí, nic jiného nezaslouží. Nejnověji vysíláním velvyslance v cizím státě na sjezd SdL, organizace, která je vůči státu našemu nepřátelská neboť revizionistická.

I. Dvořák 12.7.2019 11:30

Re: Podíl moci po zemanovsku.

P. Harabasko, je úplně jedno, jaké kdo chováme sympatie k socanům. To se Zemanovým porušováním Ústavy nemá nic společného. On na návrh premiéra nového člena vlády jmenuje. Tečka. Víc mu Ústava nedává žádný prostor. A že si socani koledují o problém je věc veřejně známá. Avšak s výkonem prezidentského úřadu to nemá nic společného.

P. Harabaska 12.7.2019 13:33

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Já nechci s vámi polemizovat, nicméně v tomto případě je pozornost veřejnosti stále odváděna od faktu, že ČSSD (na čí asi přání?) likviduje svého jí vybraného ministra proto, že reagoval na předpokládanou korupci či defraudaci spáchanou vedoucím pracovníkem státem řízené organizace, zatímco na údajnou de facto defraudaci či zneužití dotací je zaměřen fokus všech "pokrokových demokratických" médií. Pro mě je důležitější, zda bude - bude-li vina prokázána - potrestán pachatel trestného činu, než to, zda se stane nově ministrem křovák, který působí již na první pohled odpudivě a je nepochybně kandidátem na stranickou trafiku. Pan Hamáček je viditelně loutka řízená provázky z pozadí hospodářsko-politické scény.

I. Dvořák 12.7.2019 15:36

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Aby politickému loupežníkovi vina byla či nebyla prokázána, je tu nejen stranický sekretariát, který své adepty na ministry jmenuje, ale především to jsou orgány činné v trestním řízení. V žádném případě to však není prezident. A jestli se socanmi po dohodě s premiérem rozhodnou, že na ministra kultury delegují Frantu z Dolní Lhoty, pak nikdo další do toho nemá co mluvit i kdyby měl prostatu jako panic.

M. Prokop 12.7.2019 12:39

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Vy o SdL moc nevíte, že?

P. Harabaska 12.7.2019 13:25

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Mehr als Sie glauben würden!

M. Prokop 12.7.2019 13:42

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Škoda, že to není vidět.

M. Prokop 12.7.2019 12:38

Re: Podíl moci po zemanovsku.

Souhlas.

Bylo by zajímavé, kolik zemanoidů to pochopi neumí a kolik nechce.

K. Janyška 12.7.2019 9:08

Na takové prkotině houby záleží.

Ministerstvo kultury je nutno zrušit. To potřebují jen socialisté, aby mohli tzv. řídit svět... Dzp.

J. Chaloupka 12.7.2019 9:06

Fajt ani netušil, že dělá něco protizákonného, protože

naše Galerie a Muzea jsou podobných smluv plná. Asi je potřeba si přečíst autorský zákon. Ale peníze nesmrdí, ani tzv. galeristům a muzejníkům.

M. Martinelli 12.7.2019 15:40

Re: Fajt ani netušil, že dělá něco protizákonného, protože

je zvláštní, že učitelé jsou taky placeni erárem, ale když jim nyní zvedli platy, tak jim zase automaticky snížili osobní ohodnocení a mám známou, která pracuje jako učitelka na základní škole, ale nikdy nezažila, že by si její ředitelka (jsou kamarádky) sama vypsala nějakou odměnu v řádech tisíců kč, natož miliónu a přitom mám za to, že pro společnost je kvalitní vzdělání našich dětí určitě důležitější, než výstavy děl umělců - takže by tu černou díru ministerstva kultury měla asi pořádně prošetřit policie, nejlépe ta švýcarská jako v kauze mostecká uhelná společnost...

F. Houžňák 12.7.2019 8:47

Fajt na obrazovce vypadá a mluví nafoukaně,

nikoliv sympaticky.

M. Šejna 12.7.2019 10:35

přesně tak

O nafoukanosti Fajta vypověděla jeho jediná věta, kterou po odvolání vypustil do éteru v přímém přenosu. Ta věta zněla takto: "Považuji to za útok na mou osobnost".

Normální člověk by řekl: "Považuji to za útok na moji osobu". Jenže Fajt se za "osobu" nepovažuje. On je přece "osobnost".