8.3.2021 | Svátek má Gabriela


GLOSA: Volební právo

15.5.2019

STAN chce volební právo od 16 let. Zřejmě pod dojmem volebních preferencí na středních školách.

Jeden z problémů demokracie je skutečnost, že si voliči mohou sami pro sebe odhlasovat úlevy. Ty jim nabízejí tentokrát skutečně populistické strany. Protože si tím voliči ve skutečnosti většinou škodí, tak jediné vysvětlení je, že při volbách nevědí, co činí. Následky dopadají na všechny, a tak je otázka, jestli nespojit volební právo s nějakou podmínkou.

Například s tou, že před vstupem do volební místnosti by každý musel odpovědět nebo se alespoň pokusit odpovědět na tři otázky.

1. Popište rozdíl mezi DPH a HDP.

2. Popište rozdíl mezi obratem a ziskem.

3. Vysvětlete, co znamená : V příštím fiskálním období vytvoříme podmínky pro snížení mandatorních výdajů.

Samozřejmě, ústava je ústava, a tak nakonec by mohl volit každý, ale kdyby se předtím musel zamyslet, to by bylo něco.

A s těmi otázkami může začít STAN u těch šestnáctiletých i bez voleb.Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.