17.10.2019 | Svátek má HedvikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: TOP 09 láká Moldana. Kdo bude další?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 11.1.2010 13:11, přehled diskusí

Moldan je zmetek, a proto ke zmetkům půjde!:
Autor: Kot Datum: 8.1.2010 9:50

:)))

he?:
Autor: beowulf Datum: 7.1.2010 21:10

"Právě "modří" totiž byli dosud vnímáni jako strana odborníků, tvůrců věcného programu a realistického přístupu k politice."....Děláte si srandu?!?

A kteří by to měli být, ti kořenové ?:
Autor: Landys Datum: 7.1.2010 17:19

Snad Klaus, Macek, Čermák a podobné persóny, které se tak nesmazatelně zapsaly do historie ranného kapitalismu v Čechách ?  A jak má vypadat ta každodenní politika ? Nejspíš poctivá mravenčí práce pro blaho  běžného občana této země. Co může dnešní ODS běžnému občanovi nabídnout ? Minimálně 75 % občanů nic, protože odéesácký yachtclub pečuje výhradně o svůj voličský elektorát, tedy srozumitelně řečeno - zejména o ty, kteří lehce nabyli majetek (mnozí prachsprostou zlodějnou), a teď mají jedinou starost - pokud možno neplatit žádné daně.  Přeci se  nenechají  trestat za svou poctivou snahu a schopnosti ! Jo, a ještě jedna věc je trápí - jak to udělat, aby důsledky nynější krize byly vloženy především na bedra chudáků, kteří si prý do teď nadužívali a prožrali  zářnou budoucnost, kterou pro ně jinak chystali naši pravičáci. Jen kdyby jim to ti sockomouši všechno nezhatili !

máte pravdu, "modří" stále jsou vnímáni:
Autor: janoryna Datum: 7.1.2010 16:35

jako strana odborníků, tvůrců věcného programu a realistického přístupu k politice. na př. pp. kočárník, dyba,(dlouhý), topolánek, tlustý, bém, blažek, jančík, řápková, řebíček atd. dokázali a dokazují, že to dokážou a jsou zárukou udržení stávajícíh a získání nových voličů.

Pan Moldan:
Autor: vlas Datum: 7.1.2010 16:32

byl drobánek senilní už v roce 1994, to je před šestnácti lety!. Kalósek vezme každého. Kdo ho neohrozí.

Re: Pan Moldan:
Autor: logik Datum: 7.1.2010 16:39

Pokud se Moldan nechá zlanařit, tak už je fakt senilní.

Re: Pan Moldan:
Autor: večerní pohodář Datum: 11.1.2010 13:11

Divím se panu Moldánovi že v té straně plné strak tak dlouho vydržel. Já už jsem dávno pryč a děkuji za alternativu nové pravicové strany jako je TOP09, protože jak lidi z ODS kradou ve velkým, to už je nesnesitelný.

Zase ojetina!:
Autor: Hogo Datum: 7.1.2010 15:10

Sice slušná, z těch současných asi nejslušnější, zachovalá, ale pořád ojetina.Co ale Kalouskovi zbývá?TOP bude holt takový poslanco-senátoro-bazar!V podstatě se divím těm, kteří chtějí tyto vyhaslé , nerekcyklovatelné politiky volit!

Senátorovi prof. Moldanovi přeji šťastnou cestu!:
Autor: zeolit Datum: 7.1.2010 14:50

Jako dlouholetý volič ODS, se otevřeně přiznávám, že vzhledem k jeho názorům, bych Moldanův odchod z této strany jenom uvítal.

je to těžké:
Autor: muadib Datum: 7.1.2010 14:44

Když on ten rozdíl mezi pravicí a levicí není zas tak velký, stranám obecně chybí programové a myšlenkové zakotvení. U ODS to zatím celkem fungovalo v obecné rovině. V té politické praxi to je poněkud horší. Takové typicky liberální a pravicové chování zastupitelů ODS v městských částech v Praze - parkovací zóny ! Na druhé straně starost hlavně o přízeň lobistů a podnikatelů zejména na magistrátu Prahy, zde ovšem v nerozborném šiku s ČSSD. Vůbec chování pražské ODS už asi dokázalo znechutit i skalní voliče ODS. Takže pokud nebudu volit ODS tak hlavně proto aby dostala lekci a vzpamatovala se v zájmu svých voličů i občanů ČR. Jenže otázka je zda je vůbec možné dělat rozumnou nepopulistickou politiku. Jistě současná úřednická vláda je celkem populární, jenže také se nemusí obávat o voličské hlasy ani odporu stranických sekretariátů. No nic jdu raději pracovat, jako OSVČ co si nevydělám to nemám.

Lidová moudrost praví::
Autor: Han Datum: 7.1.2010 10:27

Se starejma k--v--a novej b----l neuděláš.

To platí nejen pro Kalouse a Zemana.

Pana autora PRÝ láká bulvár.:
Autor: Lájoš B. Datum: 7.1.2010 10:09

Proto si tady trénuje svým PRÝ tvrzením, jak mu to tam půjde.

říká se, že u nás:
Autor: Kresinka Datum: 7.1.2010 9:44

volí lidi podle kapsy, nikoli podle rozumu. Ale i tak : nemakačenků a nezaměstnaných, kteří slyší na Paroubka je 10, slovy deset procent.  Nezastávám názor, že všichni státní zaměstnanci volí levici a doufají, že je udrží v místech, přidá na platech atd.  Ale jedno vím určitě: důchodci, pokud nejsou na smrtelné posteli by Paroubka volit neměli. Letos by jim přidal 2400,- Kč. Za rok či dva by mohli přijít o 10 procent důchodu. Důvod: nezbyde na ně

Re: říká se, že u nás:
Autor: Jirka Datum: 7.1.2010 9:48

že po státním krachu přijdou ůchodci o 10% důchodu? Omyl - nepřijdou o nic! pouze si za ty bezcenné papírky nic nekoupí. To je socny nabízená JISTOTA. JISTOTA BÍDY!

Volby jsou příležitost zamíchat obvykle předem rozdanými kartami.:
Autor: Livie Datum: 7.1.2010 9:23

Když tě někdo zklame jednou, může to být jeho chyba. Když tě zklame opakovaně, je to tvoje chyba. S důvěrou se nemá hazardovat.

To, co zde už dlouhou dobu předvádějí silné parlamentní strany  by mělo vést samo o sobě k zamyšlení. Měli bychom upustit od zajetého stereotypu volit stále stejné strany, stále stejné tváře včetně těch, co navlékly nový kabát / viz TOP O9 / a dát příležitost menším stranám. Skalní příznivci té, které strany, by aspoň měli zaškrtávat kandidáty od spoda.

 Velkým stranám bychom minimálně dali najevo, co si o nich myslíme a současně jim tak vytvořili prostor pro možnou sebereflexi do dalších voleb. Sami bychom až tak neriskovali.Oč hůř by si nové parlamentní strany mohly vést, než ty zavedené  "povedené"? Přitom máme šanci objevit  politiky  slušné, s opravdovým zájmem upřednostnit veřejný zájem před hrabáním pod sebe.

 Stejně jako s důvěrou, ani se šancí se nemá hazardovat.

Spolupracovník STB:
Autor: pamětník Datum: 7.1.2010 9:22

Moldan se svými negacemi na výstavbu Temelína, výměnu žárovek, fanatický globální oteplovač, " odborník na mnoho dalších pitomostí" a spolupracovník STB je ostudou zkorumpované společnosti

Návrat ODS ke kořenům?:
Autor: Jirka Datum: 7.1.2010 9:08

Dokud bue mít ODS v čele neandrtálce typu Topoláne, Langer a spol., můž se navrátit maximálně do jeskyně a žvýkat kůže...

V roce 2006 šli do voleb s vynikajícím programem - 15% dan na vše, zjednodušení systému... mnozí jim tleskali, zvolili je.... a výsledek? nedokázali prosadit nic.

ODS je dnes sociálně demokratickou stranou s modrým ptákem na logu - tedy bandou nevolitelnch zoufalců.

Re: Návrat ODS ke kořenům?:
Autor: muadib Datum: 7.1.2010 14:00

Jednak ledacos prosadili - rovná daň byť to bylo spíše gesto, mělo to být méně. Zdravotnické poplatky, které pomohly snížit výdaje a něco přinášejí. Ale na druhé straně 100 na 100 a v tom ještě ve vlastní koalici lidé jako Zubová, vláda se sestavovala půl roku....

TOP 09 má obrovskou smůlu v osobě Kalouska,:
Autor: Jirka Datum: 7.1.2010 8:42

je to časovaná bomba se všemi levárnami od 90. let až po dnešek. Kalousek je zosobněním klientelismu, korupce, vysoko postavený šíbr, který se pokouší o poslední majstrštyk. Jeho přezíravé postoje k boji proti korupci jsou právě pro něho příznačné, společnost Transparency International i s jeho šéfem považuje za obtížný hmyz a i tak se o nich vyjadřuje. Strana vybudovaná na těchto základech dostane hned do vínku odpudivý punc, to nezachrání ani křišťálový kníže.

Re: TOP 09 má obrovskou smůlu v osobě Kalouska / příčiny krize v Americe:
Autor: VH 5/0* Datum: 7.1.2010 9:21

Stručně řečeno, W.K.Black říká, že současná krize je důsledkem obřího systematického podvodu, do kterého byli zapleteni špičkoví manažeři amerických finančních institucí, manažeři institucí, které je měly kontrolovat (včetně renomovaných auditorských firem), i politici (demokraté i republikáni), kteří záměrně zlikvidovali většinu regulačních a kontrolních mechanismů, které by mohly podvodné jednánání včas odhalit a zastavit.

Říká, že účastníci tohoto kolosálního podvodu dobře věděli, že organizují “pyramidu”, která musí zkrachovat a že prodávají “zkažené zboží”.

Dobře věděli, že to nakonec povede ke krachu institucí, které řídili, ale bylo jim to jedno, protože na té pyramidové hře sami enormně vydělali.

Re: TOP 09 má obrovskou smůlu v osobě Kalouska / příčiny krize v Americe:
Autor: muadib Datum: 7.1.2010 14:01

A to zadlužování na úkor budoucích generací , to je co ? To je ještě mnohem horší pyramida

Re: TOP 09 má obrovskou smůlu v osobě Kalouska / příčiny krize v Americe:
Autor: janoryna Datum: 7.1.2010 16:38

pyramida postihne nás i budoucí generace, takže je horší.

Viděno sřízlivě.:
Autor: REX Datum: 7.1.2010 8:11

ODS jsem nevolil nikdy. Zprvu jenom proto, že nemám rád velké strany, pak kvůli Klausovi a nyní kvůli Béhmovi, Zahradilovi a spol.  Zelení. S těmi jsem to skusil minule a nezvládli to.Takže co zbývá. Volit TOP 09 a modlit se, aby to nezvojtili.

A Moldán? To je jeden z posleních slušných a inteligentních lidí v ODS a jestli o něj přijdou, tak už jim není pomoci.

Re: Viděno sřízlivě.:
Autor: REX Datum: 7.1.2010 8:39

oprava: zkusil

Viděno střízlivě:
Autor: Kukulín Datum: 7.1.2010 8:41

Ministr životního prostředí, který navrhoval zastřešení silnic fotovoltaickými články. Co je na něm inteligentního? To je snad ještě horší než dotované VE.

Re: Viděno střízlivě:
Autor: Sid Datum: 7.1.2010 9:02

To opravdu navrhoval? Je to pitomost, ale mensi nez stavet fotovoltaika na polich...

Re: Viděno střízlivě:
Autor: 3směsi Datum: 7.1.2010 10:22

Kukulín: To je nápad! To se mi líbí! To zastřešení silnic fotovoltaickými články!!Šmankote, to je boží!!

Re: Viděno střízlivě:
Autor: MLOK Datum: 7.1.2010 12:28

To zastřešení silnic FV se mi Kukulíne vůbec nejeví býti blbým nápadem!

       V zimě to zastřešení FV ochrání silnice před masami sněhu = levnější údržba silnic a v létě (a za slunečných dnů i v zimě) elektřina "zadarmo".

Re: Viděno sřízlivě.:
Autor: Body Datum: 7.1.2010 9:17

Výborně.Vidím to úplně stejně jako vy jen s tím rozdílem že já ODS dříve volil.

od slov k činům:
Autor: Matouš Datum: 7.1.2010 7:16

TOP09 vstoupila na politický trh s krásnými myšlenkami a odklad voleb jí umožnil předvést voliči jak tyto chválihodné uvést do praxe. A ouha. Kromě chválihodného leštění pomníků obětí totality a akcí pro děti ( web TOP09 ) skutek utek. TOP09 mlčí k řádění regionálních  ČSSD-ODS mafií, mlčí k předraženým státním zakázkám, mlčí k společenské likvidaci občanů, kteří na rozdíl od TOP09 skutečně s korupcí a arogancí veřejné správy bojují. Dokonce tyto odvážné občany, kteří hledaki v TOP09 partnera v boji proti současné politické bídě vyřazuje TOP09 ze svých řad. Příliš ohrožují postavení nových TOP09 papalášů a usvědčují je ze lži.

A tak se opět potvrzuje, že ne slova ale činy reálně popisují skutečné cíle politiků. Dojeli na to bohudík komunisté, bohužel těžce krvácí ODS a TOP09 je na řadě.  je to smutné především u p. Schwarcenberga současnou morální ikonou společnosti. Ve svých lesích dokázal správná slova potrdit správnými činy. Proč to nedokáže v politice?