13.8.2022 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

GLOSA: Taky cítíte ten strach?

Já strašný. Jak se popularita hnuti ANO zvedá, jak se Babiš stal nejpopulárnějším politikem, jak by teď asi ANO vyhrálo volby... Jak se Sobotka nedokáže rozhodnout, jak se cokoli...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 19.4.2014 15:55

Pozoruhodná naivita

"Mně jde o to, že tam není někdo jiný, někdo, jehož prvním zájmem by byl nějaký soukromý prospěch. Z toho, co zatím vidím, si myslím, že žádný prospěch nebo levota se tam přes pana Babiše nechystá."

A proč by tedy soudruh Bureš do politiky lezl?

V. Vaclavik 19.4.2014 9:47

Nejnaivnejsi ficura ceske politiky

"Ale všichni doufáme, že už těch peněz má tolik, že mu to za to stát už nebude"

Proto prostacci po revoluci nastavili odmeny politiku vysoko, aby nemeli potrebu krast... 

Proc je ten Agrofert tak velky? Nebyl by byval panu Babisovi stacil polovicni te dnesni velikosti? Proc potreboval aby byl velky jako je, kdyz by mel mit 'dost' pri pouhem zlomku jeho imperia?

Oh ta naivita naseho pana autora a volicu te podnikatelske strany a pomylenych obcanu vubec.

P. Čech 18.4.2014 18:29

Necítím strach.

Cítím dvě věci. Částečně naději a částečně rezignaci na věci obecné kolem sebe. To je to, co cítím.

M. Procházka 18.4.2014 18:20

Taky cítíte strach?

Mám také strach z troubů,kteří kvákají ódu na Bábiše.To sice není politik,ale studený psí čumák.Pisatel mu určitě dělá podržtašku a otevírá a zavírá dveře,kudy všemocný pán prochází a ještě mu k tomu hraje na harfu.

J. Lufinka 18.4.2014 15:08

Nezapomeňme však na starém rčení.

Toto rčení hovoří o vztahu člověka k penězům, který má pouze dvě polohy. Nemajetní stále říkají, že peníze nemají a majetní stále říkají, že jich nají málo. Pravdivost tohoto rčení potvrzuje rozvrstvení bohatství mezi lidmi na naší planetě.

B. Rybák 18.4.2014 15:19

Re: Nezapomeňme však na starém rčení.

Ano! Nevím proč bych měl věřit člověku, kterému očividně nestačilo např. 100 milionů, že mu bude stačit pár miliard a že ty další bude získávat poctivěji než ty předchozí!

P. Čech 18.4.2014 18:32

Re: Nezapomeňme však na starém rčení.

Nikterak se nechci pana Babiše zastávat, máslo na hlavě má. Nicméně tvrdit, že peníze získal  nepoctivě je jižpřehnané z Vaší strany. Pokud máte důkazy, že peníze dotyčný získal nepoctivě, podejte na něj trestní oznámení. Pokud tyto důkazy nemáte, mlčte!

V. Ondys 18.4.2014 21:11

:)))))))))))))))))) Vy máte dojem, pane Čechu

že je u nás málo udavačů, že k tomu veřejně ponoukáte ostatní? Myslím si, že za to berou plat i s výsluhou jiní, kteří to pokládají za své poslání.

J. Jurax 19.4.2014 16:04

Re: Nezapomeňme však na starém rčení.

No, ono je to tak, že velké peníze získávají další velké peníze víceméně legálně. Protože legalita se za zlomek těch velkých peněz dá koupit.

A jak vznikly ty původní velké peníze - jednak v popřevratových dobách, kdy se řeklo, že co není výslovně zakázáno, je povoleno, nebylo toho výslovně zakázáno dost, jednak kdo byl šikovný a pracovitý, měl příležitost, rozpoznal ji, dokázal jí využít, měl štěstí a nikde nenarazil, zbohatl. Taky legálně. A ovšem někdo i nelegálně.

B. Rybák 20.4.2014 9:01

Re: Nezapomeňme však na starém rčení.

Přesně tak! A ty počáteční zisky (postavení) měl pan Babiš (stejně jako pan Janeček, Telička...) měli díky postavení svých "papínků" v elitní (v zahraničí působící) komunistické mafii!

J. Jurax 20.4.2014 22:05

Re: Nezapomeňme však na starém rčení.

Ono by se ale mělo taky nahlas říct, že ne každý, kdo zbohatl, je grázl a měl "papínky". Protože existuje celá řada lidí, ne snad až tak bohatých a ne tak mediálně profláknutých, co zbohatli zcela čistě, jen svými nápady, využitím příležitosti a pílí. Třeba Ivo Lukačovič, zakladatel Seznamu. Nebo Eduard Kučera a Pavel Baudiš, zakladatelé ALWIL Software, dnes AVAST Software.

J. Boleslav 18.4.2014 12:51

Pánové jsou trapní

a Vy na hlavičku, pokud jste jako spásu v politice volil vyčůranou estébáckou stvůru, s konfliktem zájmů jako hrom.

P. Čech 18.4.2014 13:54

Re: Pánové jsou trapní

Trapný jste Vy, pane Boleslave. Pokud neumíte nic jiného než ostouzet lidi, raději mlčte. Pokud vím, tak soud ještě nerozhodl ve věci Stb minulosti pana Babiše. Pokud nerozhodne, bude pan Babiš v této věci nevinný. Víte vůbec co to je presumpce neviny? Asi ne.O tom konfliktu zájmů je to stejné. V konfliktu zájmů je totiž naprosto každý politik a to zejména v České republice. Ono totiž zájmy politiků a jejich politických stran jsou    v  ž  d  y   v zásadním rozporu se zájmy občanů státu. To je zásadní konflikt zájmů a ne vlastnictví Agrofertu panem Babišem.

V. Patkoš 18.4.2014 17:56

Re: Pánové jsou trapní

Ale pane Čech, vy si to pletete. Babiš je vinný, je v seznamech spolupracovníků StB a o to se soudí. A dokud ten soud nevyhraje, a nejspíš nevyhraje, tak bude stále vinný a spolupracovník StB. Až pokud by ho vyhrál, tak by byl očistěn a mohl tvrdit, že nespolupracoval s StB.

M. Kosejk 18.4.2014 18:16

Re: Pánové jsou trapní

Pane Patkoši, když dá soud přednost výpovědím estébáků před listinnými důkazy a logikou, tak Babiš bude moci tvrdit, že nespolupracovat vědomě, a že je evidován neoprávněně. A já bych si vsadil na to, že soud právě dá přednost estébákům před důkazy a logikou - tedy že Babiš ho vyhraje. Tak to chodí v postkomunistické justici.

Za podstatné považuji to, že nikdo by nemohl zastávat Babišův bývalý post, kdyby nespolupracoval s STB.

P. Čech 18.4.2014 18:38

Re: Pánové jsou trapní

Víte co ve to presumpce neviny, pane Patkoši? Vinen není nikdo ničím, pokud mu soud vinu neprokáže. Pokud je někdo uveden v nějakých sporných seznamech, není to důkaz viny. Teprve potom, až soud rozhodne, že někdo je v seznamech uveden oprávněně, teprve potom bude vinen. Znám několik lidí, které soud očistil a prohlásil uvedení jejich jmen v seznamech Stb za neoprávněné. Pokud soud nerozhodne, jeví se mi podobné štvanice na lidi přinejmenším za odsouzeníhodné hony na čarodějnice, srovnatelné s protižidovskými pogromy.

V. Ondys 18.4.2014 21:16

:))))))))))) Naše soudy jsou na tom v mnoha případech stejně

jako vrah rodičů, který se dožadoval soucitu s tím, že je sirotek, pane Čechu!

J. Jurax 19.4.2014 16:08

Re: Pánové jsou trapní

No, a stal se vůbec kdy po sametu případ, kdy by byvší estébák v roli svědka potvrdil, že dotyčný byl skutečně vědomým agentem, jak je psáno v dochovaných dokumentech dotyčným případně i podepsaných?

K. Frauknecht 18.4.2014 12:14

Fakt mi to hlava nebere!

Každý politik, který se na toaletě v restauraci náhodně srazil s podnikatelem je v podezření z korupce a tady?

A poblouzněný dav přikyvuje a spokojeně vrní.

Že mi to hlava nebere je můj problém, já vím, ale váš to bude taky!

J. Chaloupka 18.4.2014 10:44

Opravdu mě baví představa, že Babiš prodá Argofert,

peníze dá do špajzu a bude se chodit na ně koukat. To je zřejmě Sobotkova představa. Představa blbečka, co nikdy nebyl živ jinak, než z našich peněz. Jestli Babiš neudělá opravdu velkou chybu, tak bude příštím premiérem. Kalousek měl šanci, dnes jen mele hubou. Netuší, že je to jeho i všech ostatních labutí píseň. Kdyby Sobotka měl trochu v hlavě, tak se s Babišem spoji. Ale bohužel má jen na to ušetřit si s poslaneckých náhrad. O skutečném podnikání opravdu nemá ani stín znalosti.

R. Langer 18.4.2014 10:19

No jenom počkejte,

až ten Babiš bude u moci doopravdy. Možná se potom nebudete stačit divit. Ale rád bych se pletl.

R. Hroza 18.4.2014 9:58

souhlas

Ac jsem ANO a Babise nevolil, musim ted s nim i s clsnkem souhlasit. A taky dik, ze uz to konecne nekdo rekl. A Aston, at se treba po...

M. Kosejk 18.4.2014 9:38

---

Z tohoto článku cítím hlavně ducha Bakalova vydavatelství. Když už nemůžou obhájit obrovský střet zájmů, ve kterém je Andrej Babiš, tak alespoň útočí na ty, co na ten střet zájmů upozorňují. Jsou chvíle, kdy doufám ve vyšší spravedlnost, protože většina českých novinářů si za svoje chování zaslouží usmažit se v pekle.

A mimochodem - Začínám chápat mechanismy, kterými se Hitler dostal až na kancléřský post, i když všichni měli ložené, kdo je Hitler a co chce (poznámka: nesrovnávám Babiše s Hitlerem, ale srovnávám mechanismy likvidace demokratické politiky).

J. Schwarz 18.4.2014 12:40

Re: ---

Pokud demokratická politika spočívá v tom, že se demagogové s holými řitěmi a prořízlými hubami dostanou "nahoru" aby si tam nakradli / odhlasovali si platy a prebendy / a tak se do konce života napakovali, pak děkuji, nechci. To ať raděj  vládne / pokud je tněco takového vůbec  třeba / někdo, kdo už v balíku je a více si nakrást mu netřeba. Kdyby takový člověk byl navíc i schopným podnikatelem, byl by důvod se domnívat že bude mít zájem i na udržení svobodné společnosti, té společnosti která umožnila jeho vzestup. Protože by byl sám schopný nehrozilo by příliš že se uchýlí k manipulacím a represi aby si moc, peníze a vliv udržel protože se dokázal prosadit i ve svobodné soutěži.

M. Kosejk 18.4.2014 12:56

Re: ---

No přesně ta téhle vlně idiocie Babiš surfuje. Prostě si uplácal imaginárního panáka, kterému přisoudil všechny negativní vlastnosti - a pak prohlásil, že on je jiný. No, on Andrej Babiš v tomhle systému dokázal pohádkově zbohatnout na odvětvích, která jsou přímo závislé na politicích - a teď tvrdí, že s tím systémem neměl nic společného. A vy mu to žerete.

Ale hlavní věcí je, že od roku 1989 v životech drtivé většiny lidí došlo k obrovskému kvalitativnímu posunu k lepšímu. Někdo to ale nechce vidět a bude hovořit jen o zlodějinách (skutečných i vymyšlených) - a pak umožní takovému hajzlovi s totalitárním myšlením, jako je Babiš, aby se chopil moci.

M. Kosejk 18.4.2014 12:58

Re: ---

oprava: na téhle vlně idiocie

M. Kosejk 18.4.2014 12:59

Re: ---

a : závislÁ :)

J. Hejna 18.4.2014 13:58

Re: ---

(Babiše jsem nevolil.)

Ještě stálo za to zmínit, že v osmnáctém století jsme neměli televizi (naštěstí).

J. Kratochvíl 18.4.2014 14:43

Re: ---

Byl bych hodně opatrný s tvrzením, že v drtivé většině jsme na tom lépe než před r. 89. Já to spíš vidím, že drtivé většině jsme na tom stejně a je zde hodně lidí, kteří jsou na tom mnohem hůře, minimálně těch cca 600tisíc se svými rodinami si moc vyskakovat nemůže.!!!! Tak opatrně s těmi tvrzeními.

M. Kosejk 18.4.2014 16:30

Re: ---

Problém je, že dneska se za chudáka považuje i majitel rodinného domu s moderní elektronikou v něm, který vlastní 2 auta a každý rok jezdí s rodinou na dovolenou k moři. Ale darmo to vysvětlovat lidem, mezi které evidentně patříte.