17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


GLOSA: Sobotkova pohnutka

9.5.2017

Pocit spoluviny na privatizaci OKD možná dohnal Sobotku až k pokusu o demisi

Co si možná málokdo uvědomuje, že premiér Sobotka se možná pochlapil a přechodně si uvědomil svoji možnou spoluodpovědnost za ztráty během privatizace OKD, a tak se pokusil rezignovat.

Možná tím mohl předejít nevítanému dopadu zatím patrně nedůsledného vyšetřování. Nicméně z jeho hlediska to byl mistrovský tah, protože profrncané miliardy skryl za (asi) nezdaněné miliony Babiše, jakkoli svým egoistickým postupem zneuctil své vládní kolegy. Jeho cílem možná bylo, aby si předem zajistil nějakou vynikající nástupní pozici pro teplé místečko někde v Evropském parlamentu. Asi se něco zvrtlo, a tak svůj majstrštyk nahradil novým tahem, byť jen tradičním antibabišem a pokusem o jeho odvolání, na což by měl mít podle koaliční dohody, kterou podepsal, souhlas stran. Nemá, ale to mu nevadí, stejně jako fakt, že všechno už věděl, když koaliční smlouvu pekl, přičemž se nestydí licitovat dlužné miliony, když jeho strana nemá dosud zaplacenou neuvěřitelnou sumu nedbajíce tak zákonů.

Na vysoké úrovni se vždy hraje o finance, o kterých se normálnímu občanovi ani nezdá, prostě jen zírá, jak jeden znevěrec se hádá a osočuje druhého. Jde o to, jestli o nějaké funkce či nefunkce doma se vůbec hraje a jestli se necílí na nějaké vyšší mety - uvidíme?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.