21.1.2022 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tolman 17.12.2010 21:16

Smí mít president vlastní názory?

Jistěže smí. Otázkou je ale něco jiného. Vyžaduje se opravdu od prezidenta parlamentní demokracie, aby neustále protlačoval své, obvykle velmi konfronační názory? Je to opravdu hlavním smyslem funkce prezidenta? Pokud se to od něj nevyžaduje (a onon ne) tak zde zůstává vemi naéhavá otázka: Tak sakra proč to dělá?

J. Kanioková 17.12.2010 22:01

A kde je PROtlačuje? On je říká a píše,

nikomu je nevnucuje. Kdo s ním nesouhlasí, nechť mu nenaslouchá a nečte jeho články.

B. Rybák 18.12.2010 13:04

Re: Smí mít president vlastní názory?

Protlačovat své názory (na západních univerzitách, setkáních politiků, ekonomů..) se panu prezidentovi V. Klausovi daří stále lépe a je to pro nás, pro Evropu i svět dobře. Máme konečně státníka srovnatelného s prezidentem Masarykem a podle mínění některých západních politiků, jediného současného státníka v Evropě. Jenom u nás je asi možné, aby se národ o činnosti svého prezidenta z médií téměř nic nedověděl.

M. Trhlík 18.12.2010 16:33

Re: Smí mít president vlastní názory?

Pane Rybáku,občana našeho státu zajímá to,aby se prezident staral o vlastní národ.Proto asi je o něj menší zájem než na Vámi vyjmenovaných různých setkáních.Již včera jsem tak trochu polemizoval s panem Kuželem o názorech na našeho prezidenta.V současné době mne i řadu dalších občanů zajímá,jak dopadnou odchody lékařů do zahraničí,či situace na MŽP,než globální oteplování.Jeho pravda může být jaká chce,ale všichni okolo něj si stejně udělají co budou chtít.Mínění politiků bývá často rozporuplné a tendenční.A srovnávat Klause s Masarykem,to prozradí až pozdější doba.Zatím si totiž nepamatuji,že některý náš prezident byl "vážený".Snad jen v době,kdy žili a to z povinnosti.Pomíjím komunistické prezidenty,ale i ti sklízeli v době svá vlády ovace.