Neviditelný Pes

GLOSA: Sedm největších absurdit letošních eurovoleb

21.5.2014

Svět je někdy pěkný blázinec. Myslel jsem, že už mě v české politice nic jen tak nepřekvapí, ale mýlil jsem se.

1. Japonec Okamura vede tvrdou kampaň proti imigraci a Romům. Jako lídra své strany si zvolil Samkovou, která měla Roma za manžela.

2. Ze tří lídrů stran, které mají největší šanci zvítězit v letošních eurovolbách, nebyla členkou předlistopadové KSČ pouze lídryně komunistické strany.

3. Babiš je mediální miláček, protože ušetřil za nákup kancelářského papíru, zatímco naše auta jezdí na biopaliva, která sám vylobboval.

4. Hlavním tématem pana Teličky do eurovoleb je změna špatně vyjednaných podmínek pro české zemědělce, které sám vyjednal.

5. Kampaň ODS brojí proti unijní podpoře obnovitelných zdrojů, kterou sami v českém parlamentu schválili. Nevadí jím ani vést kampaň proti Evropskému stabilizačnímu mechanizmu, kvůli němuž budeme muset platit 350 miliard za krach eura, jehož existenci většinově podpořili.

6. Za eurofilní TOP 09 kandiduje do Evropského parlamentu Jiří Pospíšil, který ještě před půl rokem málem stál v čele "eurorealistické" ODS.

7. Největší nárůst mandátů v Evropském parlamentu pravděpodobně zaznamenají strany jako čeští Svobodní, kteří si přejí Evropskou unii rozpustit.

Převzato z VitJedlicka.blog.idnes.cz se souhlasem autorazpět na článek