4.12.2020 | Svátek má Barbora


GLOSA: Sedm největších absurdit letošních eurovoleb

21.5.2014

Svět je někdy pěkný blázinec. Myslel jsem, že už mě v české politice nic jen tak nepřekvapí, ale mýlil jsem se.

1. Japonec Okamura vede tvrdou kampaň proti imigraci a Romům. Jako lídra své strany si zvolil Samkovou, která měla Roma za manžela.

2. Ze tří lídrů stran, které mají největší šanci zvítězit v letošních eurovolbách, nebyla členkou předlistopadové KSČ pouze lídryně komunistické strany.

3. Babiš je mediální miláček, protože ušetřil za nákup kancelářského papíru, zatímco naše auta jezdí na biopaliva, která sám vylobboval.

4. Hlavním tématem pana Teličky do eurovoleb je změna špatně vyjednaných podmínek pro české zemědělce, které sám vyjednal.

5. Kampaň ODS brojí proti unijní podpoře obnovitelných zdrojů, kterou sami v českém parlamentu schválili. Nevadí jím ani vést kampaň proti Evropskému stabilizačnímu mechanizmu, kvůli němuž budeme muset platit 350 miliard za krach eura, jehož existenci většinově podpořili.

6. Za eurofilní TOP 09 kandiduje do Evropského parlamentu Jiří Pospíšil, který ještě před půl rokem málem stál v čele "eurorealistické" ODS.

7. Největší nárůst mandátů v Evropském parlamentu pravděpodobně zaznamenají strany jako čeští Svobodní, kteří si přejí Evropskou unii rozpustit.

Převzato z VitJedlicka.blog.idnes.cz se souhlasem autoraHledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.