20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Brousková 10.4.2011 18:08

Milouš Jakeš

Milouš Jakeš , přijel na památné zasedání UV Ksč na kterém byl potom zvolen do čela komoušů, otřískaným žigulíkem a sám si ho i řídil. Ostatním komoušům z ÚV  mohly z toho oči vypadnout. Není nad to být čelem k masám.

J. Šejnoha 9.4.2011 21:49

autorka to vidí příliš optimisticky

Autorka  příliš neproniklla  do hlouky problému. 

Jestliže  se  poslanec rozhodne  až  po půl roce  spokojeného užívání  darů naprášit svého "sponzora" jako  úplatkáře, tak to  asi nebude  náhlým  obrácením na  pravou víru.

S největší pravděpodobností  bude příčinou to, že mu někdo  zaplatil  mnohem víc.  A  nebo mu  někdo slíbil opravdu hodnotnou trafiku. Pohnutkami tohoto přeplácení určitě  nebude obecné blaho. 

Takže  jásot  nad  úspěšným potřením  politické korupce  není vůbec na  místě. 

Pouze jsme  svědklem  vítězství  velké korupce nad malou korupcí. A novináři si opět střihli svou oblíbenou roli - užitečný idiot.

J. Urban 10.4.2011 1:21

Re: autorka to vidí příliš optimisticky

Ještě bych doplnil: pokud dnes tiskovina ÚV SSM Mladá fronta zveřejní materiály o ABL pět let zpátky, rozkryje a zveřejní podnikatelské záměry ABL a VV za totéž období, vychází mi jediné: je tu jakási jiná, mocná organizace, zabývající se sledováním politiků a to i těch potenciálních, mnohem větší a účinnější než ABL. Kdo je to a kdo ji platí? Vzpomínám jen tak mimochodem na Grossem vytvořené speciální týmy - no a asi je Langer a všichni další nějak zapomněli zrušit. Kdo všechno a proti komu je může kdykoliv využít?

J. Schwarz 9.4.2011 12:25

Poslanci ČSSD

museli držet stranickou linii a poslouchat šéfa gratis. Je to tak lepší? V čem je rozdíl, drží-li poslanci VV stranickou linii za peníze a poslanci ČSSD ze strachu?

P. Boublíková 9.4.2011 12:47

Re: Poslanci ČSSD

Socani to přece měli naopak: museli podepsat závazek, že kdo nebude poslouchat, zaplatí pokutu...  kdepak gratis:-)

J. Kanioková 9.4.2011 14:20

Ale VV taky, nebo se pletu?

J. Schwarz 10.4.2011 20:27

Re: Poslanci ČSSD

To bylo jenom u Ratha ve středních Čechách. Ale socani chtěli vážně prosadit zákon, aby poslanec, který nedodrží direktivy dané vedením musel složit mandát. Přičemž  se nijak nezohledňuje, kdo se odchýlil od původního programu, jestli onen poslanec nebo naopak stranické vedení.

K. Janyška 9.4.2011 10:04

Prodej poslaneckých hlasů je možný, někdy nutný a normální... Dzp.

J. Urban 10.4.2011 1:23

Re: Prodej poslaneckých hlasů je možný, někdy nutný a normální... Dzp.

škoda, že tebe někam neprodali