30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

GLOSA: Prezidentův projev

Přiznám se, že jsem se s projevem prezidenta Zemana seznámil opožděně. Nesledoval jsem ho ze dvou zásadních důvodů. První byl názor, že ke sváteční pohodě nepatří politické proslovy, těch jsme během roku užili až dost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 1.1.2014 12:04

prezident sjednotitel

V jedné věci má autor pravdu. Zeman nikdy nedokáže sjednotit národ. Ne snad proto, že by Zeman národ úmylsně rozeštvával, ale proto, že nenávist lidí, kteří Zemana nemají v lásce, je tak chorobná, že stoupence Zemana považují za póvl a odpad.

Kdyby se stal prezidentem Schwarzenberg, byl by klid, protože stoupencům Zemana je v podstatě u zadnice, kdo je prezidentem.

J. Kadeřábek 1.1.2014 16:16

Prezident nesjednotitel.

Trochu jednoduché myšlení. Existují i lidé jako já. Zeman je mně lhostejný a žádnou nenávist k němu necítím. Jen hluboké opovržení nad reprezentantem země, který umí jen mluvit sprostě, chovat se hulvátsky a intrikovat. Schwarzenberg jako člen strany zelených pomatenců a fotovoltaických zlodějů mě také k srdci nepřirostl. Navíc si myslím, že prezidentem České republiky by měl být Čech a ne nějaký Rakušák nebo Japonec. Ovšem jeho chování je daleko přijatelnější a prezident by v našem politickém systému měl především reprezentovat, klást věnce a jinak držet pysk.

J. Vozábalová 1.1.2014 23:40

Re: Prezident nesjednotitel.

Pokud vím, tak KS nikdy nebyl členem zelených (byť na můj vkus jim popřává přílišné sympatie) a vím zcela jistě, že od okamžiku narození je stále (občanstvím) Čech a Švýcar - NIKDY nebyl Rakušanem, Němcem ani nikým dalším  - Čechem je proto, že se zde narodil a Švýcarem proto, že příslušníci jeho rodu švýcarské občanství získávají automaticky okamžikem narození již nějaké to století.

Ono o nic až tolik nejde - ale na druhou stranu - tvrzení a obecně názory postavené na nepravdě nemohou být akceptovatelné - kdybyste tvrdil, že podle Vašeho názoru nemůže být prezidentem člověk, který byl nucen žít mimo svou vlast - v Rakousku - tak dlouhou dobu, bylo by to akceptovatelné, ale zas by to neznělo tak razantně a zásadově, že ano!

P. Papež 1.1.2014 16:31

Re: prezident sjednotitel

Spletl jste si den. Silvestra  s takovými kravinami k zasmání bylo včera. Ovšem tupý bolševik je tupým bolševikem celý rok.