23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


GLOSA: Prezidentské Hovory z bazénku

6.10.2014

Bývalý komunista, který se za odměnu stal z profesionálního odboráře v dresu ČSSD poslancem, ministrem a senátorem, řekl, že zvažuje kandidaturu na prezidenta.

Zdeněk Škromach, který se proslavil coby glosátor z nafukovacího bazénku a neúspěšný vnitrostranický pučista, má prezidentské ambice. Podle svých vlastních slov by byl lidovým prezidentem a to, co údajně zaznělo jako žert, začíná brát vážně, zejména po reakci Tomáše Halíka.

Tomáš Halík na zvažování kandidatury Škromacha na Hrad řekl: "Kdyby nás měl reprezentovat pan Škromach v bazénku, asi bych musel zareagovat. Modlím se, aby se objevili důstojní kandidáti pravdy a lásky. Když ale prapor nikdo takový nezvedne, cítil bych morální povinnost jít do toho."

Kdo to je, kandidát pravdy a lásky? Někdo z okruhu Václava Havla? Z osmašedesátníků? Z chartistů? Naprostá většina těchto lidí zamrzla v počátku devadesátých let a nemohou se vyrovnat s tím, že dnes se politika dělá ve stranách a nikoli v elitářských skupinách salonních levičáků.

Ani jedna z nastíněných možností neoplývá optimismem. Mnohdy názorově zmatený Halík, který je přesvědčen o své vlastní výjimečnosti, rozhodně není kandidátem, který by dokázal hájit české zájmy. Ty by byly zaměněny za jeho vlastní, případně za zájmy malé skupinky lidí.

Varianta bůčkového Zdendy rochnícího si v bazénku je představou doslova děsivou. Je neuvěřitelné, kdo zvažuje kandidaturu na Hrad. Po Václavu Havlovi, který byl uznáván především v zahraničí pro svou leckdy až podlézavost, a Václavu Klausovi, sportovci důsledně se zastávajícímu našich zájmů vůči EU, byla další volba těžká.

Narkoleptik, alkoholik, Šmoula, kandidátka z přemluvení... Vyhrál opilec, který stačil za necelé dva roky ve funkci způsobit několik faux pas, nevhodně žertovat snad v domnění, že jeho bonmoty jsou na mezinárodní scéně vtipné, dosadit si svou vlastní vládu a následně rozdávat trafiky.

Nástupcem by měl být kněz či otylý Plaváček? Hrůza. To už by snad byl lepší i Gott. Bohužel, spousta lidí je ochotna na Hrad poslat i takovou figuru, jako je Škromach. Pak by se musela vyřešit zásadní otázka. Na krerém nádvoří bude mít bazének?

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autoraAdvantage Consulting, s.r.o.
Windows Server Administrator

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 38 000 - 45 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.