13.8.2022 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

GLOSA: Přeřeknutí

– “Slyšel jsem, že prý ses rozvedl…?” – “Nojo, je to tak… A kvůli takové drobnosti – přeřeknul jsem se!”

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 1.5.2015 22:04

Re: Prezident byl zvolen a tak říká. Je to trest pro ty z vás,

Zvláště pak pane Janyško, když rétor často prokládá svůj projev oním charakteristickým mručivým "ééééééééé". Pak je skutečně důležitější vědět, co pán/dáma chtěl/la vlastně posluchačům sdělit, protože informační hodnota onoho "ééééééééé" je nulová  :-)

P.S. - Aby si to někdo špatně nevysvětlil - není to míněno na presidenta Zemana. V mnoha věcech s ním nesouhlasím, ale rétor je dobrý. To mu nelze upřít.

M. Pechr 1.5.2015 20:18

Re: ...mam tě rád táto, proto jsi vůl...

...opravdu ? ...to by lecos vysvětlilo... :-)

J. Kombercová 1.5.2015 20:17

Re: ...mam tě rád táto, proto jsi vůl...

Pan Janyška pana Zemana volil... tak co by asi tak mohl psát.

J. Vlček 1.5.2015 13:20

Re: Pan Kašpárek

Zrovna tak jako odporný anonym Čertík hrozně rád známkuje kdekoho.

M. Pechr 1.5.2015 11:55

...kritika prezidenta je užitečná...

...sorry, ale jak znám Prokopa tady z diskuzí, nepřipadá mi jako zaslepenec, co si neumí udělat vlastní názor...

...se Zemanem je prostě kříž, nevykazuje na svůj věk, intelekt, vzdělání a postavení příliš moudrého a rozumného jednání, spíš naopak, co chvíli si nadělá do vlastního hnízda... ...v žádné rozumné fungující společnosti nelze akceptovat jednání, kdy nejprv někoho veřejně obviním a pak dlouhé měsíce hledám důkazy, notabene u člověka nežijícího, jehož život a dílo mají vcelku detailně prozkoumány mnozí jeho následovníci nebo znalci oboru, to sice neznamená, že se nemohou všichni plést, ale znamená to, že chci-li jejich vnímání věci poopravit, měl bych být řádně připraven a ne plácat něco od boku... ...Škromach máte pravdu, hodil by se spíš na oblastního vedoucího čssd než za prezidenta republiky, Dlouhý, nechtě se věnuje poradenství v ekonomice... ...Halík ? ...pro mně osobnost na poli spirituálně-sociálním a pedagogickém... ...jestli by se hodil na prezidenta nevím, spíš mi přijde, že by ho pro tuhle funkci byla škoda...

M. Pechr 1.5.2015 11:41

...mam tě rád táto, proto jsi vůl...

...pane Janyško, to snad děláte legraci... ...chcete vážně říci, že je důležitější to, co člověk chtěl říci, než co říká ? ...čili co učinit chtěl, neučinil, místo toho učinil něco jiného ? ...tzn. pokud jsem něco zaplatit chtěl, ale nezaplatil, tak je důležitější že jsem chtěl, než že jsem nezaplatil ? ...někomu pomoci chtěl, ale nepomohl? ...něco ukrást nechtěl, i když nakonec ukradl ? ...samozřejmě jde o kontext, jestli to co jsem chtěl jsem i mohl, resp. mohl-li jsem jednat jinak než jsem jednal... ... podstatný je i motiv, nicméně dopad nějakého počinu, ať verbálního či neverbálního lze chabě korigovat tím, že jsem vlastně toto nechtěl, že jsem chtěl něco jiného... ...řekněte manželce, že to že jste jí byl nevěrný de facto nic neznamená, že podstatné je, že jste nechtěl, případně řekněte svému otci, že je vůl a až se ohradí, vysvětlete mu, že to že slyšel, že jste řekl o něm vůl nic zásadního není, jelikož uvnitř jste si myslel, že fajn a že jste rád, že je takovej... ...pak nám můžete sdělit, s jakým pochopením jste se setkal...

Z. Lapil 1.5.2015 11:12

Re: Přítomnost z r. 1939

Jo, je to ono. Respektive není to článek hledaný, je to článek nalezený, Ovčáčkem (a vámi) prezentovaný jako prohitlerovský, Gestapem pochopený jako protiněmecký.

Musíte číst, jak se četlo do r. 1989: pečlivě mezi řádky. Peroutka Hitlera neglorifikuje, Peroutka tam píše (cituji zpaměti): "Němci obdivují a milují Hitlera, protože jim dal, co jim na očích viděl". A zároveň - trochu oklikou - píše "My nejsme Němci, my Hitlera nepotřebujeme". NIKDE tam není nic na způsob "Hitler je úžasný", to jste - zase mezi řádky - přečetl (nechal si nabulíkovat) - vy a Ovčáček.

Vlastně je to, jak s tím pradávným "vtipem". Kdosi pravil: "Polovina radních jsou volové". Následně odvolal: "Polovina radních nejsou volové". A taky: "Císařpán není vůl, von je korunovanej".

J. Slanina 1.5.2015 10:25

Re: Komu prospívá štvanice na prezidenta?

https://www.youtube.com/watch?v=4St9BnOFMXQ

K. Janyška 1.5.2015 10:24

Prezident byl zvolen a tak říká. Je to trest pro ty z vás,

kteří jste chtěli přímou volbu prezidenta, naivové. Mimochodem však vždy je důležité to, co člověk chtěl říci a ne to co říká. Většinou se myšlenky nepodaří sdělit přesně nebo jsou mylně interpretovány a pochopeny... Dzp.

J. Pražák 1.5.2015 10:03

Re: Komu prospívá štvanice na prezidenta?

100%. A nejen ostudu. Všichni se budeme hooodně divit.

J. Lepka 1.5.2015 9:59

Re: Komu prospívá štvanice na prezidenta?

Domníváte se, že se jim podaří napáchat ve světě ještě větší ostudu než naši dva poslední ?

P. Kmoníček 1.5.2015 9:55

Re: Pan Kašpárek

....imponuje.....

J. Pražák 1.5.2015 9:51

Re: Komu prospívá štvanice na prezidenta?

Jste zaslepenec, neschopný si udělat svůj názor na základě vlastního studia. Já mám svůj rozum, proto si články Peroutky, o nichž se píše, přečtu a udělám si svůj názor.

Obávám se, že na minulé presidenty budeme ještě v dobrém vzpomínat. Kandidovat chtějí takové "osobnosti" jako Škromach, Dlouhý, Halík,....

M. Prokop 1.5.2015 9:50

chytrý na to, aby alespoň dodržel zásadní principy slušnosti

Tak to jste Zemana posledních 20 let moc nesledovala .....

M. Prokop 1.5.2015 9:48

Re: Hoden dělník mzdy své.....

Ovčáček presidentskou pitomost obvykle ještě vystupňuje.

Na žehlení je Kmoníček, ten je sice lump, ale chytrý lump.

M. Prokop 1.5.2015 9:47

Re: Komu prospívá štvanice na prezidenta?

Jaká štvanice?

Z božího dopuštění president by měl být rád, že si jeho šplechtů vůbec někdo všimne.

Vám bych doporučil se ani nezamýšlet a počkat si, co vám poradí Ovčáček komoušek. Vyjde to nastejno a nebudete se tolik namáhat pro tak pofiderní výsledek.

J. Pražák 1.5.2015 9:23

Komu prospívá štvanice na prezidenta?

Prospívá těm, kteří se snaží zakrýt jiné, vážnější problémy. Zeman se možná zmýlil v přesném názvu článku, ale podstatu vstihl zcela přesně. Kdo si přečte nař. článek Dynamický život a sám se nad ním zamyslí, tak uvidí, že je to o poklonkování Němcům a označením Čechů za podřízené.

Jinak Zeman si kazí popularitu nejvíce výběrem svých dřívějších i nynějších spolupracovníků.

P. Kmoníček 1.5.2015 9:20

Re: Pan Kašpárek

To individuum neví co je to slušnost, jako čeledíni dobře věděli co jim jmponuje,a proto tak volili.

F. Kodera 1.5.2015 8:55

Přítomnost z r. 1939

Dostal jsem to do pošty, jde-li o hledaný článek, nevím, je sice o Hitlerových narozeninách a Peroutka ho tam glorifikuje, nicméně o gentlemanovi tam psáno není.

http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf%20

P. Lenc 1.5.2015 8:07

Re: Hoden dělník mzdy své.....

Přesné zhodnocení.

T. Vodvářka 1.5.2015 7:37

Re: Pan Kašpárek

Myslím si, že ti, kteří uměli naslouchat a přemýšlet, museli vědět, že zvolením Miloše Zemana se do čela státu dostane lež, neomalenost a obecně manýry spíše hodně nízkého podhradí než hradní. A představa, že jej obklopí intelektuálně a morálně vysoká ekipa je poněkud naivní.

V. Heidlerová 1.5.2015 7:27

Re: Pan Kašpárek

V době, kdy se voličstvo rozhodlo pro zemana, jistě netušilo, jakou hnusnou skvadru ten senokřup na Hradě vytvoří. Nejsem jeho volič, ale přece jen jsem si myslela, že je dost chytrý na to, aby alespoň dodržel zásadní principy slušnosti. Vždyť je na očích celého národa i zahraničí. On to ve své jedinečnosti a vyjímečnosti, jak se o sobě domnívá, vůbec nepovažuje za nutné. A sláma mu trčí nejen z bot.

V. Heidlerová 1.5.2015 7:20

Hoden dělník mzdy své.....

Šašek Ovčáček si svou mzdu - uznejte sami - ale zatraceně zaslouží. Kolik  už musel vysvětlovat výroků a přeřeknutí prezidenta, jaké myšlenkové konstrukce musel tvořit, aby dodal věrohodnosti blábolům Prvního mezi rovnými!! Tak se mi jeví, že máme presidenty dva, jednoho již lehce dementního, a druhého - stínového - vyčuraného spratka, oba dva však zjevu odpudivého. Ten první má ovšem velký talent - obklopit se podivnými existencemi. No, vrána k vráně sedá....... až se ucho utrhne.

1.5.2015 3:24

Re: Pan Kašpárek

nemá to cenu. pro zajímavost dohledat výnosy protektorátní vlády pod kterými je podepsán generál Eliáš, hrdina odboje

odporná individua stylu "zeman" a "ovčáček" by ho jistě chtěla známkovat. Nezapomínat že český volič volil "zemana" právě proto jak odporné olezlé individuum to je

P. Scheck 1.5.2015 2:59

Pan Kašpárek

Pan Ovčáček je pan kašpárek. Víme to my, ví to o sobě nepochybně i pan Ovčáček. 

Jenže hlavní voličstvo sedící u TV NOVA to vůbec nezajímá a hádejme, kdo (tímto voličstvem oni sami opovrhujíc) nakonec získá až přijde čas...