27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

GLOSA: „Přece ekonomika, pitomci!“

Slavný Clintonův výrok se opět hodí, tentokrát na postmortem volebního debaklu neetablované pravice a etablovaných občanských demokratů. Propad uprostřed volebního cyklu (midterm blues) je ovšem normální kocovinou bývalých vládních voličů, kteří se vždy po svém vítězství drží za hlavu, pravice jako levice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 26.10.2012 14:00

Zajímavý článek

Po té, co jsme ztratili svůj tisk (masmédia), ztratili jsme i politickou "duši" (svobodu tisku). ODS nepomůže žádná taktika. Je téměř úplně jedno co dělá. Jako reálná Eeuro-realistická strana bude "naším" převážně německým EU-hujerským tiskem zničena. Zachránit by ji snad mohl jenom nový "Klaus", který by o tom dokázal občany přesvědčit.

J. Novák 25.10.2012 11:08

Copak nohy , pane Tomský,

(tedy i těmi se dá hlasovat) ale copak hlava, hlavička ?

Tady to bude trochu horší, neb jen blbec udělá stejnou chybu dvakrát.

Copak udělal Trpaslík bez zahrádky pro střední třídu ? A co celá ODS ? Kasíruje, kasíruje, prý mají předplaceno. Pomozte mi, hlava neslouží.

Šedovous

V. Venc 25.10.2012 10:49

Souhlas se článkem, ale..

Což o to, s obsahem lze souhlasit, ale chybí nějaká hodnověrná představa o autorově řešení pomocí "mazané asymetrické politiky a nikoli paušální".

Nemyslím si totiž, že by stačilo chytračit metodou "cukru a biče". Vazba našich občanů na státní zaopatření, touha vidět ve státu spravedlivého, chápajícího a tolerantního "vládce i ochránce svých poddaných" je velice silná a pevná.

Opravdová reforma správy a tedy cesta z krize, není možná bez narušení tohoto "důvěrného" občanského vztahu. K tomuto je ovšem třeba velmi silný impulz, který nebude poskytovat jinou možnost, než omezení státního komfortu a spotřeby.

Kruciální otázkou tedy je, zdali je možné úspěšně bojovat s krizí bez omezení spotřeby a bohatosti sociálních požitků.

J. Boleslav 25.10.2012 12:01

Re: Souhlas se článkem, ale..

Těžko.

J. Adler 25.10.2012 18:11

Re: Souhlas se článkem, ale..

Je to zajímavé, ale trošku mi to připomína majáles, tuším v roce 1967. Studenti provolávali úžasná hesla a dvě z nich mi tento článek připomněl: "na zlevněném mopedu k zdraženému obědu" a "máme rádi naší vládu, zlevníla nám čalamádu" . 

V. Ondys 25.10.2012 9:59

:)))))) Jednoho vždy pobaví

snaha našeho státního statku produkovat v přidružené na sklad zásoby :)))))) úderníků s příkladně lidumilnou vírou, že tvrdý obchod je :)))) protisocialistický jev hodný lumpů a podstatné je pouze pracovat...

S. Ševeček 25.10.2012 9:32

Tak

Tak. A je to !

P. Čech 25.10.2012 9:13

Pletete si pojmy, pane Tomský!

Nevím, ke jste došel k názoru, že senátní a krajské volby nepovažují voliči za důležité. Je to pouze Vaše tvrzení, abyste měl o čem psát? Pravda je někde jinde. Za nedůležitý považují voliči, ve své naprosté většině senát, jako instituci.  Jeho zrušení a přenesení jeho pravomocí na prezidenta je jednou z opravdových reforem, které je třeba učinit. Ke krajským volbám nepřišlo 66%voličů a 4% jich odevzdaly neplatný hlas nikoliv proto, že je nepovažují za důležité, ale proto, že nemají jinou možnost k vyjádření svého protestu a nesouhlasu s politikou a mocí politických stran nad sebou samými. Nechtějí se již podílet na tom směšném kašpárkovském divadélku pro ovčany, které je v České republice vydáváno za nějaké volby. Toto divadélko totiž nejen že není demokratické a svobodné ale není ani volbami jako takovými. Obsah pojmu "volby" je totiž zcela jiný. To, co je u nás za volby vydáváno je odsouhlasování kandidátů politických stran. Občané jsou jaksi mimo a volí jen ovčané.

S. Ševeček 25.10.2012 9:33

Re: Pletete si pojmy, pane Tomský!

Možná máte, vážený pane Čechu, v lecčems pravdu - pan Tomský ale píše vo jiným, né?

P. Čech 25.10.2012 14:46

Re: Pletete si pojmy, pane Tomský!

Vyjádřil jsem se pouze k tomu, co pan Tomský napsal. Že krajské a senátní volby nepovažují naši voliči za důležité. To totiž není pravda.

P. Schuh 25.10.2012 12:48

Re: Pletete si pojmy, pane Tomský!

Souhlasím.

Senát je k h....