19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kopřiva 3.12.2010 11:21

Není snad PUČ (!!!) podvodem ?

M. Kopřiva 3.12.2010 11:40

Re: Není snad PUČ (!!!) podvodem ?

P.S. Není snad podvodem PUČ (!), upečený předem domluvenými jednotlivci tajně v noci, bez účasti volebního VÍTĚZE v nějaké gynekologické ordinaci ? Stačí jen trochu extrapolace a mohlo jít i o ozbrojený puč, pokud byla potichu informována místní policie a ochranky. Novináři byli již v posteli pod peřinou a i to mohlo hrát svou strategickou roli pučistů.   

V. Dostál 2.12.2010 20:48

Pokud

je pravda , že ODS má v Praze 90% společného volebního programu s ČSSD a ČSSD dokonce 95% s ODS, je s podivem, proč se tyto strany nesloučí.

F. Doušek 2.12.2010 21:18

Re: Pokud

podle toho, co TOP 09 nabídla ČSSD, byl programový průnik ještě vyšší.

J. Kulheim 2.12.2010 21:33

Re: Pokud

Čím menší město nebo vesnice, tím větší průnik programů všech stran a uskupení  v obci nebo ve městě.  V Praze řeší zastupitelstvo místní problémy. Různé strany můžou mít různé priority a různý způsob řešení pražských problémů. Problémy jsou pro všechny stejné.

Něco jiného jsou celostátní problémy a jejich řešení. I zde musí strany po volbách najít řešení.

M. Matoušek 2.12.2010 18:56

Pravda a láska,vítěz voleb a to ostatní.

Když po parlamentních volbách,před kterými proběhla vajíčkiáda a novinářská kampaň proti Paroubkovi, dostala nejvíce hlasů ČSSD,byla ze hry právě ČSSD vyšachována a pravdoláskovi Havlovi to vůbec nevadilo.A pokud jde o pravdu a lásku Havlovu?Je to licoměrnost.Láska k Olze byla taková,že už za jejího života ji podváděl s Veškrnovou.A pravda?Osobně považuji Havla za nejulhanějšíh ze všechprezidentů.Vzpomenu jak chtěl bých prezidentem jen do řádných voleb,že nás přesvědčí jak je pro socialismus,kdy tvrdil že komunisti lžouže bude mnoho nezaměstnaných protože "my" na to máme odborníky.Nakonec byl prezidentem volen a zvolen čtyřikrát.

F. Matousek 3.12.2010 8:42

Re: Pravda a láska,vítěz voleb a to ostatní.

vetsí blábol jsem uz dlouho necetl.

J. Bořický 2.12.2010 17:12

Myslím,

že by mnohým nevadila koalice ,ODS a ČSSD ,ale vadí osoby a obsazení.Tam se stále opakují "profláknutí"-viz.Hulínský,Blažek,Březina a další.

V. Michl 2.12.2010 16:52

Občan Havel

a pár voličů TOP se předvedlo jako "správní" demokraté. Jenom doufám, že ti křiklouni už skončili a půjdou pracovat.

O. Kadlec 2.12.2010 16:56

Re: Občan Havel

:-)))

Ty vedeš!

"Chceme klid na práci!" povídala Marie Kabrhelová v televizi témuž občanovi a pár "křiklounům" kolem něj.

J. Effenberk 2.12.2010 15:38

Stojí vůbec těch pár kraválistů za diskuzi?

Ta, víceméně TOPkou, organizovaná uřvaná klaka je naprosto bezvýznamná. A Havel? Věkem získaná senilita a demence nezná vyjímek.

J. Šimek 2.12.2010 15:42

Re: Stojí vůbec těch pár kraválistů za diskuzi?

Opakem je významný vliv mafie, která používá ODS a ČSSD jako pilitické krytí.

J. Anděl 2.12.2010 12:25

lidé nad systémy

Ano, tyto volby ukazují, že lidé mají o volbách a demokracii mylné předpoklady. Například předpokládají, že volbami lze dosáhnout absolutně (transcendetně) spravedlivého výsledku.

Nelze.

Spravedlivého výsledku lze dosáhnout se spravedlivými lidmi. S takovými lidmi, jací jsou k mání, jsou výsledky, které jsou.

Stejně tak je iluze, že by demokracie sama o sobě byla spravedlivým systémem. Není. Demokracie je stejně tak dobrá jen do té míry, do jaké jsou dobří lidé. Jakákoliv představa, že by změna politického či ekonomického systému (oproti současné demokracii) mohla přinést dlouhodobé a všeobecné zlepšení, je mylná. To se vztahuje i  k takovým snílkům, co se domnívají, že by věci lépe fungovaly třeba v demarchii. To je pitomost. Systém, který si lidé zvolí k vzájemné interakci, není silnější, než základní vlastnosti těch lidí. Proto i socialismus mohl být v různých zemích jiný a proto se u nás po změně systému v oblasti řízení podniků, rozkrádání majetku či vůbec mezilidských vztahů v podstatě vůbec nic nezměnilo.

J. Šimek 2.12.2010 14:45

Re: lidé nad systémy

Jenže v demokracii platí systém volné soutěže politických stran a na tomto základě byla vedena předvolební kampaň i volby proběhly na základě stranických kandidátek. Podvod na voličích spočívá v tom, že to bylo záměrné uvedení v omyl, když následně soupeřící patraje deklarují, že mají 95% volební průnik. To nebyla volná soutěž politických stran, to z pohledu voliče kandidovala jedna strana na dvou kandidátkách.

Druhá poznámka - pokud deklaratorně pravicová ODS nedokáže sestavit koalici s druhou pravicovou stranou TOP09, ale najde volební průnik s levicovou ČSSD, tak je chyba kde ? Ve voličích ?

J. Effenberk 2.12.2010 15:40

Re: lidé nad systémy

A pokud deklaratorně pravicová TOP09 nedokáže sestavit koalici s druhou pravicovou stranou ODS a nabídne koaliční smlouvu levicové ČSSD, tak je chyba kde ? Ve voličích ?

O. Kadlec 2.12.2010 16:10

Re: lidé nad systémy

V Praze přece nejde o pravici a levici!

J. Šimek 2.12.2010 17:14

Re: lidé nad systémy

Pardon, rozhodující výsledek je jaký ? Překrouceno hezky, odpověď žádná.

J. Anděl 2.12.2010 18:27

Re: lidé nad systémy

Podívejte se, já se také cítím tak, že jsem byl uveden v omyl. Vycházel jsem například z rétorických protikladů a nesnášenlivosti mezi ODS a ČSSD. Jistě i to mě ovlivnilo. Nevolil jsem žádnou ze stran, které jsou v Praze v zastupitelstvu, ale vnímal jsem kampaň všech stran a tohle tudíž vnímám na sobě trochu jako podvod. Fascinuje mě, že někdo argumentuje tím, že podvedení se mohou cítit jen voliči ODS, resp. ČSSD. Není to pravda, i ostatní si dělali závěry na základě toho, co dané strany deklarovaly.

Souhlasím s Vámi v daných připomínkách.

Na co jsem upozorňoval ve svém příspěvku - tyto věci se nutně budou dít nezávisle na tom, jaký politický systém tu budeme mít, protože tento vzorec chování odpovídá řekněme úrovni civilizovanosti ČR. Ovšem neříkám, že je špatné věřit v lepší možnosti či ve změnu. Nejsem cynik nebo nihilista. Pouze se domnívám, že se to nedá změnit úpravami volebních pravidel či politického systému.

Pravda (a láska) jsou dnes vysmívaná slova. Nu, dokud k nim budeme mít cynický přístup (k těm slovům a tomu, co znamenají, ne nutně k "lidem okolo pana Havla"), budeme mít politiky, kteří mají cynický přístup k pravdě.

P. Čech 2.12.2010 15:21

Re: lidé nad systémy

Ano, systém, který si lidé zvolí. Pravdu máte pouze v případě, že si systém lidé zvolí přímo a to v referendu. Bohužel náš systém si lidé nezvolili, byl jim nadiktován. Nadiktován parlamentem, který jej schválil (ústava). Celý systém, který nedovoluje občanům vyjádřit se k nejzákladnějšímu zákonu, jímž je ústava přímo je odsouzeníhodný a nemá s demokracií nic společného. Schvalovali jej totiž poslanci, kteří, jsouce členy povolební koalice, která rovněž nebyla volena (ani nepřímo), neměli k tomuto hlasování legitimitu. Žijeme totiž v tuhé, dokonce uzákoněné diktatuře politických stran a nelegitimních koalic. Na hlavu je tak postaven i onen článek ústavy, který říká, že lid je zdrojem veškeré moci ve státě. Pravda je jiná. Zdrojem moci ve státě jsou politické strany, ev. jejich koalice, které nedovolují onomu lidu se k nim ani vyjádřit. O tom to je.

P. Čech 2.12.2010 16:01

Re: lidé nad systémy

Vážený pane, žádný systém není a ani nemůže být spravedlivý ke všem, jichž se týká. Demokracie ovšem může být spravedlivá k většině občanů a to zejména tehdy, kdy mají všichni občané stejná práva a stejné povinnosti. Zde mám na mysli občanská práva a občanské povinnosti, jejichž taxativní výčet je nutno uvést v zákoně. Tato práva a povinnosti musí být vymahatelná a to rychle a bez prodlení. Také je možno říci, že neplní-li si někdo ony povinnosti automaticky ztrácí ona práva. Pokud tomu tak nebude a to obzvláště u nás, potom nejenže není možno hovořit o demokracii, ale ani o spravedlnosti pro většinu občanů.

J. Anděl 2.12.2010 18:32

Re: lidé nad systémy

Vážený pane Čechu, jsem přesvědčený, že systém, o kterém mluvíte, je odměnou pro mravní a dospělý národ s dospělými a zodpovědnými lidmi. Není zadarmo. U nás zatím není z určitých (vyplývajících) důvodů.

P. Čech 2.12.2010 20:19

Re: lidé nad systémy

Jsem přesvědčen o tom, že většina lidí v našem státě taková je. Jenom je zapotřebí jim dát příležitost a nepodceňovat je. Nikdo totiž nikdy nedospěje, bude-li jej někdo jiný vodit za ručičku. Ne nadarmo se říká : "Hodit do vody, on již poplave sám".

J. Václavíková 5.12.2010 14:30

Re: lidé nad systémy

To jste napsal moc hezky a výstižně!

J. Láníček 2.12.2010 11:58

My Prahu nedáme, radši ji zbouráme !

Klidně si ji, Pražáci, zbourejte, pokud máte pocit, že jste byli krutě podvedeni - a pak si ji znovu postavte ku obrazu svému. Ale za své, nás ostatní do toho netahejte. My v našem bývalém okresním městě jsme byli stejně tak podvedeni, a takových měst (i větších) je po republice řada. A nikoho to nějak extra netankuje.  Navrhněte tedy zákonnou úpravu, že vítěz voleb bere automaticky vše, nebo musí mít aspoň primátora nebo starostu plus poměrné zastoupení v radách, a je po starostech. Nebude již více podvedených (ani při desetiprocentní volební účasti ?) !

P. Čech 2.12.2010 15:29

Re: My Prahu nedáme, radši ji zbouráme !

Jste asi snílek. Kdo má tuto zákonnou úpravu navrhnout? Občan?Tomu to systém nedovoluje. Komu ji má navrhnout? Politickým stranám, kterým jako jediným tento systém vyhovuje? Naprostá zbytečnost. Nikdo jiný než zase politické strany nemůže takovýto návrh uvést v život. A ony to neudělají. Byly by totiž samy proti sobě, proti své nikým nekontrolovatelné moci nad občany země. Musíme si počkat, až lidé procitnou a naplní se historií prokázaná a opakující se posloupnost nálady občanů. Revoluce, euforie, zklamání, rezignace, hněv, revoluce. Kdepak se asi dnes nacházíme?

J. Šimek 2.12.2010 11:52

Zapomínáte na předvolební kampaň

ODS a ČSSD ji pojala jako nesmiřitelní soupeři a pak si padnou do náručí. Tohle je ten podvod na voličích. 95% volebního průniku takové strany mít nemohou, nebo jsou soupeři jen naoko a mohli kandidovat na jedné kandidátce a neblbnout tak lidem hlavu, že se jedná o různé partaje.

P. Čulík 2.12.2010 10:27

Od několika svých známých, co pracují na magistrátu,

jsem se dozvěděl o velké úlevě mnoha funcionářů, že to tak dobře dopadlo (pro ně) a není tam Topka. Dost ilustrativní.

M. Moravcová 2.12.2010 10:51

Re: Od několika svých známých, co pracují na magistrátu,

A Vašim známým, těm se ulevilo také? I kandidáti TOP 09 mají své známé, příbuzné, kteří potřebují práci.

P. Čulík 2.12.2010 11:01

Re: Od několika svých známých, co pracují na magistrátu,

Ne, protože ti se narozdíl od těch, co se jim ulevilo, živí prací. Pokud v Praze někdo potřebuje práci, není líný ani blbý, něco skutečně umí, nepotřebuje na to TOP, ODS ani ČSSD. Což je i můj případ.