10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


GLOSA: Petr Uhl, kandidát zelených, pohrdá občany

4.4.2006

Ostravské občanské sdružení Vzájemné soužití požaduje pro Romy zvláštní sociální dávky na mobilní telefony (Kdo mi dá sociální dávky na mobil? NP, 14.3.). Jako Nerom se tím cítím diskriminován. Volebního kandidáta Strany zelenych (SZ) Petra Uhla, který se romskou problematikou dlouhodobě zajímá, jsem se proto zhruba před dvěma týdny zeptal, jestli je to v pořádku. Co hodlá proti mému rasovému utlačování dělat? Dotaz jsem urgoval u manažera SZ Víta Červenky, ale od Petra Uhla ani od Strany zelených jsem na něj dodnes nedostal odpověď.

I mlčení je samozřejmě odpovědí. Potenciální zákonodárce Petr Uhl nám jím sděluje: "Na názory a podněty potenciálních voličů kašlu, dotazy občanů pohrdám. Rasová diskriminace mě zajímá jen v případě, že se týká Romů. Neromská majorita pro mě představuje občany druhého řádu."Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.