7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


GLOSA: Optimum je jeden

31.3.2009

Tak nám zase naši politici dokazují svou kvalifikovanost a ochotu pracovat. Předejít patové situaci ve vládnutí zemi lze velmi prostě – snížit počet poslanců. Raději než profesionálně vykonávat svou práci, vyjednávat a hledat konsensus, změníme sudý počet na lichý a je vymalováno. Asi mi chybí politologické vzdělání, mně to vychází, že boje namísto o 101 hlas budou o 100 hlasů. To, že jejich složení odráží názorové a politické spektrum objednávky voličů na správu vlastní země, to není pro paní poslankyně a pány poslance důležité. Zjednodušit technologii vládnutí (prosazování zájmů), to je oč tu běží. Jenom opakuji, co se tím řeší? Pořád si myslím, že demokracie a diskuse jedno jsou a politika je umění dohody. A když to někdo neumí, ať to nedělá. Ta prvotní výtka samozřejmě směřuje na adresu voličů. Bohužel platí, že se mají lépe dívat, koho si vybírají, tedy pokud něco jako výběr současné kandidátky nabízejí.

Leč zpět k námětu. Proč škrtat jednoho? Nebylo by jednodušší škrtnout199?

Svého času Mary Quantová přišla s tím, že optimální sukně je ta nejmenší. Ostatně i česká literární a filmová klasika vyzývá ke zkracování. Takže, inspirován dějinami a zkušeností přicházím s revolučním návrhem: pojďme volit pouze jednoho superposlance. Odpadnou politické tanečky, koalice, vyjednávání a kompromisy. Maličko tím možná utrpí demokracie. Ale zase se dost ušetří. I na lobbování. Že je to absurdní, nesmyslné a nedemokratické? Samozřejmě. Ale jen o něco víc, než účelově změnit 200 na 199.Advantage Consulting, s.r.o.
ZDRAVOTNÍ SESTRA – ONKOLOGICKÉ ODDĚLENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.