18.1.2021 | Svátek má Vladislav


GLOSA: Opožděné bubny

14.11.2008

S dvacetiletým zpožděním, o to však hlasitěji bubnují tamtamy protikomunistického odboje na poplach.

Lidé bděte, Gottwaldovi pohrobci se zmocňují regionů!

Neuvědomělí voliči mimo Prahu (nejde je holt vyměnit) selhali, a tak budou komunisté spoluvládnout na severu Moravy a na Karlovarsku, a podporovat sociální demokraty na Plzeňsku, ve středních Čechách a na Vysočině. A to není všem dnům konec.

Co takhle na chvíli přestat bubnovat? Krajské koalice se tvoří tak, aby fungovaly ku správě regionů. V krajích se netvoří zahraniční politika státu, kromě čerpání evropských dotací, a ty odpor komunistů k NATO jistě neohrozí. V krajích se nerozhoduje o relevantní legislativě. Krajská hejtmanstva se snaží o chod regionů, nikoli o politické směřování státu. V krajích musí působit koalice stran a jedinců lidsky i odborně schopných spolu pracovat.

Na Olomoucku přece bude naopak vládnout ČSSD s ODS a lidovci, možná i ve Zlínském kraji. S lidovci i v kraji Královéhradeckém a Pardubickém.

Radní za ODS náhle rádi zapomenou na Julínkovy poplatky. Krajské vlády se tvoří podle místních možností (i známostí a sympatií), ne podle ideologických brožurek.

Kdyby se vedle bubnování taky přemýšlelo, přišlo by se na to, že KSČM profituje právě z toho, že má na správě věcí veřejných minimální podíl. Čili žádné skandály, žádné aféry, neboť žádná odpovědnost.

Bude stejně nedotčená i v příštích krajských volbách, když se od letošního podzimu regionálně „namočí“?

Nic nového pod sluncem, říká se tomu Mitterandův efekt. Když vzal francouzský prezident v roce 1981 do vlády tři komunistické ministry, zahájil tím úspěšný proces úpadku komunistické strany ve Francii. V Česku má KSČM vstup do vlády uzamčen tzv. bohumínským usnesením. Zatím je to oprávněná pojistka. S tvořením krajských koalic to ale nemá nic společného.

Tož tak, bubnujte dál.

Právo, 11.11.2008Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.