28.7.2021 | Svátek má Viktor


GLOSA: Ohlušující ticho

28.3.2017

aneb Konec ČSSD v Čechách?

To ticho je tak silné, až je ohlušující. Mám na mysli ticho kolem gigantického dluhu České strany sociálně demokratické za již dávno poskytnuté služby právníka Zdeňka Altnera. Dluh s vyúčtovaným penále již přesáhl 337 miliónů korun.

Dalších zhruba 200 miliónů korun dluží socialisté bance, 90 miliónů si hodlají půjčit na blížící se vo­lební kampaň. Na Lidovém domě navíc vázne exekuce – prostě hrůza a zmar všude, kam se podíváš.

ČSSD ještě ekonomicky nezkrachovala jen proto, že se opírá o verdikt Nejvyššího soudu o odkladu splatnosti dluhu ve prospěch dědiců pana Altnera z léta loňského roku. Kdyby se do stejné situace dostal „prostý občan“, už dávno bydlel pod mostem. Ale politikům soudy vycházejí vstříc. Není to tedy ono rozhodování „padni komu padni“, jak sami sociální demokraté již dlouhodobě proklamují.

A bude hůř, protože představitelé ČSSD naprosto nereálně předpokládají, že vyhrají příští volby do Poslanecké sněmovny, a tudíž získají desítky miliónů korun ze státního rozpočtu za obdržené hlasy.

Já tak optimistický nejsem a předpokládám, že ČSSD bude ráda, když se počtem získaných hlasů vůbec udrží ve Sněmovně. Vždyť kdo může dát hlas straně, která není schopna „uřídit“ vlastní finance a touží řídit tento stát? Ano, samozřejmě máte pravdu. To může udělat jen naprostý hlupák.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.