1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

GLOSA: ODS je mrtvá, ať žije Trikolóra

ODS se už nevzpamatovala. Trpěliví jsme byli dlouho. Teď je načase otevřít novou kapitolu. Trikolóra je projekt, který vzbuzuje naději. Má to, co ODS chybí: charismatického šéfa, dobrý program a životní elán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hrbek 12.6.2019 22:18

Souhlas...

Taky jim držím palce, bohužel lidí s pravicovým myšlením je málo a z těch se ještě mnoho k volbám nedostaví nebo uvěří nesmyslným dehonestujícím nálepkám. Ale co huž - každý národ má vládu jakou si zaslouží, pokud to zase nahází Babišům/Socanům/Pirátům/Topkařům, tak nám to patří ;-)

L. Novák 12.6.2019 20:31

Hesla byla vymyšlena dobře. Ale...

Stále mám v paměti, kam se zvrhlo předvolební heslo "Doleva nebo s Klausem" na povolební "Doleva s Klausem"... Takže pro mě nejvyšší opatrnost. Klaus senior taky zbohatnul v politice... Jeho málem muckání se se Zemanem je varovné. :-P

M. Prokop 12.6.2019 21:13

Re: Hesla byla vymyšlena dobře. Ale...

Plat presidenta je a byl slušný, ale na nějaké zbohatnutí to není.

P. Polak 12.6.2019 18:16

To jeden nevymyslí.

Celoživotní netáhlo Klaus junior, kterého bez krytí jeho fotra odevšad vyhodili, bude "hájit pracující". Několikrát rozvedený Klaus Jr. bude "prosazovat konzervativní hodnoty".....Opravdová taškařice.

Dovolím si tipnout v příštích volbách pro Klause ml. něco okolo 1-2% hlasů, předpokládám, že je z velké části odsaje Pitomiovi (stejně jako starý Klaus po "Sarajevu" přetáhl bývalé voliče Sládka svou nově nalezenou národoveckou rétorikou).

J. Jurax 12.6.2019 21:06

Celoživotní netáhlo Klaus junior, které bylo úspěšným ředitelem úspěšného gymnázia ...

M. Prokop 12.6.2019 21:14

Re:

Pan Polak zřejmě soudí podle sebe.

P. Novák 12.6.2019 17:22

x

Jak může autor seriózně napsat, že se ODS nevzpamatovala, když její preference sice pomalu, ale dlouhodobě stoupají? Ani vyloučení Klause jr. ODS patrně neuškodilo (zdá se, že spíše naopak). Tento článek je tendenční a zaujatý. P. Břicháček jen zevšeobecňuje svá přání. Ti, kteří ODS nechtěli volit z důvodů zmiňovaných na jeho blogu, již dávno volí SPD, ANO či nějakou z mimoparlamentích národoveckých stran. Trikolóra, přes nesporné Klausovo charisma, to bude mít hodně těžké.

J. Hrbek 12.6.2019 22:25

Re: x

To že "pomalu a dlouhodobě" může znamenat, že se voličům moc nezdá, ale nemají jinou možnost. To se ovšem teď může nástupem nové strany rázem změnit. ANO nemá s pravicí společného vůbec nic - tam voliči ODS většinově určitě neutíkali a SPD se zase povedlo polepit nesmyslnýma nálepkama o "fašismu a xenofobii"

P. Novák 14.6.2019 11:48

Re: x

Také to může znamenat, že část voličů začíná odpouštět ODS její hříchy z minulosti (ať už k tomu mají důvod či nikoli). Nejsem ale sociolog, který by měl k dispozici data z průzkumů, abych si to dovolit tvrdit s nějakým silným přesvědčením. To, že ODS nemá vůbec nic společného s pravicí, je jen váš názor a rezolutní způsob, s jakým to prohlašujete, opět (jako u autora článku) svědčí spíše o vaší zaujatosti či radikálních názorech. Myslím si, že je to s prominutím nesmysl. Jinak ale musím dodat, že když jsem včera na XTV poslouchal Klause jr., tak jsem nabyl dojmu, že má velkou šanci uspět. V současné době je to snad jediný politik, který je naprosto autentický a dokáže své politické hodnoty jasně, srozumitelně a jednoznačně komunikovat navenek.

D. Stirský 12.6.2019 16:49

Mladý Klaus rád mluví o normálnosti. Já myslím, že my, lidé, se dnes tak trochu bojíme. Cítíme úzkost. Změny, které se na nás řítí, nedokážeme absorbovat. A tak, jako v první půli 19. století, utikáme se k romantismu. Dnes tomu ovšem říkáme retro. Bylo přece normální platit hotovými penězi (fungovalo to cca 4 tisíce let), napsat normální dopis a normálně jej odnést na poštu či dát formanovi, jahody jsme normálně jedli jen v létě, žádost na úřad jsme odnesli do normální podatelny a bouchli nám tam na kopii normální štempl a ne nějaké e-razítko. Klaus hloupý není a ten strach a obavy lidí a jejich podvědomou touhu po normálnosti, starých dobrých časech (kdy vše bylo jasné a přehledné, černé či bílé) a zdravém selském rozumu využívá a hlavně zneužívá.

M. Gavlák 12.6.2019 16:22

Vážně?

Ten blábol je fakt myšlen váženě? To chce prášek...

P. Han 12.6.2019 21:39

Re: Vážně?

Chyba. Vysadil jste prášky a teď to máte.

R. Meišner 12.6.2019 15:57

neviděl bych

to tak růžově jako autor---ODS bude kolem sebe zuřivě kopat a na různá (byť většinou nesmyslná) hesla stále dokáže "zblbnout" řadu lidí. bude to ještě boj. samozřejmě VKml. fandím.

J. Svoboda 12.6.2019 16:41

Re: neviděl bych

Copak ODS, ale ta žlutá náplava se zblázní. Boj o stejné voliče je boj o jeho prachy :o)

Pěkný den.

P. Urban 12.6.2019 15:03

Restart české pravice?

Tomu nerozumím. Restartovat můžete jen to, co už někdy fungovalo. A první republika je éra k restartům přece jen už příliš vzdálená.

J. Vlček 12.6.2019 15:10

Re: Restart české pravice?

Pane Urbane, říkejme tomu tedy spíše nastartování české pravice, pokud to lépe vystihne pravý stav skutečnosti politického spektra postkomunistické éry.

D. Mach 12.6.2019 16:02

Re: Restart české pravice?

Nikdo nezná jejich program, protože ten ještě neexistuje. Jak víte, že to bude pravicová strana? Ani jeden z Klausů tou zárukou není, a jak se kolem nich motají učitelky a členové Áno, to také o mnohém svědčí.

K. Janyška 12.6.2019 14:53

Nynější ODS je vlastizrádná.

Jinak se její činnost nazvat nedá... Dzp.

P. Flener 12.6.2019 14:26

ODS pohřbil amnestolog Klaus sen.

Klaus jun. je podobně, jen trochu jinak vadnej než papá. Celá ta rodinka je moc povedená - jeden větší darmošlap než druhej. Náš stát připravili o miliardy. Navíc nemají v Čechách co pohledávat, rodinka je ruského původu a tam by se měla vrátit.

J. Vlček 12.6.2019 14:44

Re: ODS pohřbil amnestolog Klaus sen.

Pane Flenere, pokud o jednom, či o druhém Klausovi prohlásíte, že je darmošlap, ztrácíte šanci na jakoukoliv diskusi s kýmkoli soudně uvažujícím, neboť s tlučhubou se nediskutuje.

M. Prokop 12.6.2019 15:48

Re: ODS pohřbil amnestolog Klaus sen.

Blb.

M. Gavlák 12.6.2019 16:24

Re: ODS pohřbil amnestolog Klaus sen.

Odkdy soudně uvažující člověk bere vážně exoty, kterým imponuje Klaus mladší?

J. Jurax 12.6.2019 21:11

Ano.

Vy se zajisté máte za soudně uvažujícího člověka. Položil jste si tudíž též otázku, zda existuje neprázdná množina soudně uvažujících člověků, jež by s Vámi tento názor sdílela?

P. Urban 12.6.2019 15:01

Připravili stát o miliardy?

Nevím, jaké dotace pobíraly školy, kterým šéfoval Klaus junior. Ale miliardy to, myslím, nebyly.

Pokud jde o Klause seniora, tomu se vytýká česká cesta privatizace (jedinou odzkoušenou alternativou je bulharský postkomunistický socialismus ukončený ekonomickým zhroucením). A také závěrečná amnestie, která ušetřila státu miliony za nekonečné a nikam nevedoucí soudní procesy.

M. Prokop 12.6.2019 15:49

Re: Připravili stát o miliardy?

Peníze od státu jako všechny jiné školy.

Peníze od soukromých dárců (Roman, ze svého) podle toho, kolik chtěli.

J. Svoboda 12.6.2019 16:47

Re: Připravili stát o miliardy?

Po ostudě s VKjr a jeho vyhazovu naštěstí škola peníze Romanovi vrátila.

Pěkný dečn.

J. Svoboda 12.6.2019 16:45

Re: Připravili stát o miliardy?

Klausovi seniorovi se nejvíc vytýká i OPO-ziční smlouva o pozicích se Zemanem, podvodné financování ODS a zrada země podpisem LS.

Pěkný den.

M. Richter 12.6.2019 13:33

Trikolora

Nadšení autora nesdílím a vůbec nechápu, jak může konzervativec takto ostentativně plédovat pro Trikoloru. Nepřeji nikomu nic zlého, ani Trikolóře ne, naopak. Pokud se ji podaří získat voličský eleketorát, ať prokáže svoji opodstatněnost. Čistější cesta na politické výsluní přeci není. Klausovy plány návratu k normálnosti jsou velmi lákavé a pozitivní, bohužel až na maličkost, tj. samotného V. Klause ml. On je stejný solitér jako jeho otec. Je nadaný, vzdělaný, inteligentní, ale polemický a nekomunikativní. To je jeho velká slabina, a proto je třeba být velice opatrný až skeptický k jeho možnému úspěšnému působení na politické scéně.

A. Reček 12.6.2019 13:43

Re: Trikolora

Ona Trikolora bude stejně úspěšná jako byly dříve ODA,SPR-RSČ, Unie svobody, Strana zelených, Věci veřejné, Úsvit T. Okamury. Může se dostat zprvu i do parlamentu, ale vytrvá v něm stejně dlouho, jako ty partaje či hnutí jenž jsem teď vyjmenoval.

M. Richter 12.6.2019 14:15

Mám taky takový rozpolcený pocit. Situace je zde bídná, alespoň v tom smyslu, že lidé mají špatné zkušenosti s padlými stranami, o nichž se zmiňujete. Ani zatím známé personální zastoupení Trikolory nevznuzuje žádné nadšení, a solitérovi Klausovy vystačí dech jen na krátkou budoucnost.... bohužel.