10.7.2020 | Svátek má Libuše, AmálieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: ODS je dál než v ŘitceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 18.9.2014 23:35, přehled diskusí

Směrem o němž autor článku píše,:
Autor: B. Rybák Datum: 18.9.2014 23:23

se celá naše politika začala nevyhnutelně pohybovat od té doby, kdy pravdo-láskaři a EU-hujeři ovládli naše tištěná masmédia TV (puče v ČT, v TV NOVA...).

Pád ODS (a ne např. úplně grossovsky zkorumpované ČSSD) byl neodvratný po té, co neo-levicoví "pučisté" ovládli i státní zastupitelství, a pomocí vybraných soudů výběrově kriminalizovali každou nezávislou pravicovou politiku v naší exekutivě i v našem parlamentu.

Skutečnost, že po EU vynucené obnově krajů, které se staly z centra i ze zdola neovlivnitelnými semeništi kmotříků čachrujících např. s EU-dotacemi, kterým se zcela neubránila ani ODS, je nesrovnatelná s tím, co ODS pro naši zemi vykonala, když ji zachránila před hledači třetích cest a vedla ji ke standardní demokracii, když se bránila "zelenému" politicko-korektnímu šílenství a bránila naše státní zájmy před vznikající neosocialistickou říší (národa německého)!

Kazdou politickou stranu:
Autor: V. Vaclavik Datum: 18.9.2014 18:10

nese na zadech par jedincu a vetsinou (nebo hlavne) jen jedna osoba. Ta osoba musi mit charisma a musi ji jit na ruku doba a navic ta osoba musi umet tu dobu vyhmatnout.

Po Klausovi, ktery na jednu stranu v tom byl mistr a na druhou mu to spadlo do klina (ta doba, kterou sice vyhmatnul, ale pak prosustroval), ostatni lidri ODS se uz jen vezli na te puvodni setrvacnosti, na setrvacnosti obcanu volicu. Pro spravedlnost je ale treba rici, ze 'dobe' nikdy neni lehke odolavat, v teto souvislosti je urcena vnejsim svetem, Zapadem, najme Evropou.

Tim prosustrovanim bylo, ze se zelezo nekulo dokud bylo zhave, tedy dokud pomery po prevratu u nas byly mlade a obcane byli otevreni zmenam smerem k uvolnovani. Tenkrat bylo chybou zavadet standardni demokracii ala vnejsi Evropa, potazmo Zapad jako takovy, protoze ten jiz byl v pokrocilem upadku. Vnejsi svet byl jako dospely jedinec, ktery pod tihou nevobodnych opatreni vravora, jako pod vlivem alkoholu, zatimco my jsme byli jako dite, ktere nevedelo lepe, nez se take dat na alkohol. A vsichni vime, jak mnohem horsi na organismus je detsky alkoholismus.

To je ten hlavni duvod, proc Zapadni zivotni uroven ani kulturnost nedohonime, jako ze z mladych alkoholiku vyrostou mrzaci na tele i dusi. Zapadni obcane v mladi vyrustali v mnohem zdravejsim prostredi a ted v dospelosti nejaky ten alkohol snesou (davku kolektivismu), na coz hresi, ale pro nas bylo smrtelne se k nim v nasem mladi pripojit, prijmout jejich nezdravy zivotni 'styl'.

Obecne kazda strana stoji a pada se svymi jedinci, kteri jsou viditelni siroke verejnosti. Ti neznami, pracujici v zakulisi, byt mohou drit jako kone, na volitelnosti strany vliv prakticky nemaji, a kdyz tak jen zprostredkovane - ovlivnovanim ideji, se kterym ti viditelni prichazeji na verejnost.

Re: Kazdou politickou stranu:
Autor: B. Rybák Datum: 18.9.2014 22:41

Obávám se, že "západ" svou šanci získat z dobytých území bývalé RVHP účinné látky proti socialistickému a byrokratickému kolektivizmu hloupě prošustroval (on totiž žádné nemá)!

ODS - to je problém pravicový. Z pohledu ODS falešný:
Autor: F. Žůrek Datum: 18.9.2014 17:26

Profesor Petr Fiala správně chápe, že potřebujeme pravicou politickou stranu. Ale opravdu pravicovou!  Nyní je zde otázka, zda to má být právě ODS.

Politická strana ODS velice zklamala. Rozebírat to, ukazovat na všechny příčiny, tak by to bylo značně zdlouhavé. Ale takové viditelné problémy zde jsou, jako např: využití politiky k osobnímu prospěchu. V. Klaus ukázal až na závěr svého prezidentování, jak je falešný člověk. Jakmile se napakoval, ODS jemu dobře posloužila, tak se všem lidem u nás přímo vysmál. Poničil nejen ODS, ale samotnou českou politiku.

V politice jsme prořád tam, kde jsme byli v roce 1989, tedy začínáme jakoby stále znovu. Rozdíl je pouze v tom, že soudruzi za tu dobu zabodovali, takže komunismus má pořád velký vliv na všechno v tomto státě. Faleš Václava Klause velice pozdě vyplavala na povrch.

Re: ODS - to je problém pravicový. Z pohledu ODS falešný:
Autor: B. Rybák Datum: 18.9.2014 23:35

To, co vyplavalo na povrch rozhodně nebyla faleš pana profesora V. Klause. Zkuste konkretně zjistit zda, jak a čím se V.K. napakoval a pak pochopíte, čí darebáctví u nás vyplavalo! Pochopíte, že to byli právě ti grázlové, kteří ho k vůli jeho zásadovému odmítaní ratifikace EU-ústavy, kterou EU pod jiným názvem prosazovalo navzdory tomu, že ji referenda ve Francii i Holandsku zamítla, chtěli dokonce zbavit svéprávnosti!!!

No, stačilo napsat,:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.9.2014 16:34

že ve světle nových zítřků s agentem Babišem (a jeho přímými penězovody ze státní kasy), za kooperace ČSSD a KSČM, jsme již definitivně a nejméně na padesát let za vodou. V náruči brusele.

Proč tak zdlouhavě a "novinářsky odborně"?

Jen mě napadlo, že tak nějak mlčí bojovníci Chaun, Svěrák, Šiklová, Patočkovi partyzáni.  Ani ten doktor Kubek už neječí.  Těm se asi splnil sen. Jest asi vymalováno. Pro ně. Občanovi jest nasazována ohlávka všedobra.

Nehodnotím nějaký úlet jednoho starosty ODS.

ODS je dál než v Řitce...:
Autor: B. Hamal Datum: 18.9.2014 14:22

Asi je to tak. Soused dokonce říká, že už mu leze krkem.

Popravdě řečeno, vlastně souzním:
Autor: J. Urban Datum: 18.9.2014 10:58

s článkem. Není mi vůbec jasné (už déle - ale jde třeba o mou duševní a politickou nedostatečnost), kterou skupinu voličů se snaží (pokud se snaží) ODS vlastně oslovit? Asi je zbytečné podotýkat, že jsem ODS nikdy nevolil, snažím se totiž vybírat na pravé straně polit. spektra - jakkoli je to v ČR skoro nemožné.

mám technický dotaz:
Autor: M. Košťál Datum: 18.9.2014 10:38

je řitka dál než v háji nebo u šípku?

Přiblblý Kopecký. 3 velká negativa jsou mír, svoboda a:
Autor: K. Janyška Datum: 18.9.2014 9:21

spravedlnost. Tak přestaňte pozitivovat a negativovat, když věci vůbec nerozumíte, komouši jeden zatracená. Ale v jednom máte pravdu. Fiala je špatným typem na předsedu ODS, i když možná dobrým člověkem. Dělá však z ODS jakousi TOP 014... Dzp.

Re: Přiblblý Kopecký. 3 velká negativa jsou mír, svoboda a:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 18.9.2014 14:58

Kdyby TOP 14, spíš B tým TOP 09.

Na druhou stranu hlavní programová zásada je jasná:

Držet basu!

Re: Přiblblý Kopecký. 3 velká negativa jsou mír, svoboda a:
Autor: J. Kyselková Datum: 18.9.2014 17:28

Pane Janyško a pane Vyhnalíku já věřím, že se pletete.

Nehledě na text a jeho formu:
Autor: Z. Švrček Datum: 18.9.2014 9:17

jste si nějak moc jistý a snažíte se hovořit za voliče. Ano, ODS kráčí po dně, ale já žasnu, kolik pisálků se ještě snaží kopancem tohoto nemocného dorazit a sednout si na víko truhly. Doufám, že se to nepodaří, samotná tato snaha je důkazem, že ODS by se mohla odrazit a ještě vyplavat. Daleko větší nebezpečí pro demokracii a svobodu však vyrůstají jak v ČR, tak v našívaší EU a vy cítíte potřebu se navážet do ODS... Čekal bych něco lepšího, něco s myšlenkou a vážnějším posouzením priorit, i když :  i špatná reklama je reklama.

Re: Nehledě na text a jeho formu:
Autor: J. Kyselková Datum: 18.9.2014 17:49

Pěkný, pane Švrčku. Báječný ! Ještě se neplazíme všichni pod závalem "dobra".

číst po sobě:
Autor: P. Kersch Datum: 18.9.2014 9:00

by tady i jinde se mělo, nejen občas, ale pokaždé a včas.

Pane Kopecký:
Autor: V. Halašta Datum: 18.9.2014 6:47

nechte to na voličích.

PS.: Naprosto nerozumím, co někoho vede k takovéto antipropagandě, postrádající jakoukoliv myšlenku. Já mám představu, že člověk se chopí pera, když je těch myšlenek pln.

Re: Pane Kopecký:
Autor: P. Lenc Datum: 18.9.2014 8:52

A vy jste si všiml, že by pan Kopecký byl někdy "myšlenek pln"? To by jste chtěl trochu moc.

Re: Pane Kopecký:
Autor: P. Selinger Datum: 18.9.2014 20:54

Je li člověk pln, obvykle dochází k defekaci. Je li myšlenkově pln, může dojít na slovní průjem. Výsledek se obvykle neliší.

ODS:
Autor: Harmacek Milan Datum: 18.9.2014 5:23

by bylo nejlepší rozpustit a založit novou ODS, s novým IČO.

Ovšem s velmi náročnými kritérii na členy.

Většina stávajících členů by neprošla.

Unylý, pane Kopecký, odjakživa unylý... :
Autor: M. Gavlák Datum: 18.9.2014 5:05

Bylo by fajn, kdyby si autoři po sobě text občas přečetli. No a o médiích, která rezignovala na korektury už ani nemluvím...

Re: Unylý, pane Kopecký, odjakživa unylý... :
Autor: Harmacek Milan Datum: 18.9.2014 5:25

máte samozřejmě pravdu. A je vidět, že obsah, tedy ODS už nezajímá....