26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

GLOSA: O mikroterorismu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lukavský 14.7.2010 17:12

Re: Bravo pane Pečinka

Děkuji za reakci, zároveň mne mrzí, že jsem přesně nevystihl to, co pociťuji. Jsem humanista a zároveň vím i o  fungování pracovní síly  proti kapitálu jako základní hybné síly..Odbory, tak jak jsme je znali /cestovní kanceláře pro vyvolené/ se pomalu změnily v dobře organizované "trafiky odborových bossů", kteří ztratili většinou kontakt s dělníky..

Revolta, recese a /projevy občanské neposlušnosti/ odpor proti konformní společnosti je často jedinou obranou proti sociální nespravedlnosti..Anarchie, jako taková, je mi však cizí,

Z. Novák 14.7.2010 16:35

Pane Schwartz

Oni jsou poznamenanej sametem a neuvědomujou si, že se tady teprve nyní narodil kapitalismus a uviděj co se bude dít a jestli jsou Pražák a volil jste Top, tak se na to raděj koukejte z okna.

Z. Novák 14.7.2010 16:25

Bravo pane Pečinka

Pane Lukavský oni jsou zděšený, když mladí lidé v záp Evropě se uchylují k mikroterorismu. Dnešní kap. spol. je rozdělena do tísíců oborů a odbory ztrácejí význam jaký měly. takže mikroterorismus je supluje.Váš diskuzní přízpěvek je nesrozumitelný a zavádějící.

U nás jsme byli zblblí sametem a šetřili jsme stát a odbory zakrněly( mimo železničářů ).Teď je situace- nežli se odbory a soc dem vzpamatují, tak nás neokapitalistická banda odere tak rychle, že se nebudem stačit divit. DouFám, že až bude mít soc dem sjezd, že takoví pružiny jako Rath nebo Paroubek dostanou odbory na starost.

P. Lukavský 14.7.2010 13:29

Dvě roviny

Mohl bych napsat, jsem zděšený, ale zdá se mi, že bych měl reagovat jinými slovy.. Má reakce má dvě základní roviny. Za prvé, vadí mi novinářská neschopnost autora /květnaté věty, "rozvité víc než květy lotosu", v nich se člověk utrácí. Viz již první věta. začíná hodnocením "socanů" a končí soudem..Druhá rovina je skutečný problém naší společnosti s vandalismem jakkoliv motivovaným.Jakési anarchistické heslo, "ubohá jednotvárnost" nelze dát jako nálepku všem co vyjadřují svůj nesouhlas a často odpor k dnešnímu "status guo" stavu společnosti. V širších měřítkách politicko-ekonomicko-socialní problémy prostupují společností jak v časové rovině, tak v rovině společenské rozvrstvenosti. Vzpomínám na naši "teroristicko-recesistickou" organizaci OPOUS neboli Organizace pro obnovení a udržení spravedlnosti. Neboť co je to za spravedlnost, kterou ztratíme, sotva jí nabudeme  zpět.. Na závěr, rozhodně neschvaluji vandalismus ve všech podobách, ale zesměšnění některých rysů společnosti (ale i lidí / politiků) je na místě..

L. Kubeš 14.7.2010 12:20

Geniální návod

Tak že rozjíveným chlapečkům a holčičkám je potřeba zvednout apanáž, aby nezlobili,jestli tomu dobře rozumím. A jinak návod jak by si to mohli vymoci. Co taky čekat od českého novináře, že? Zdejší novináři v převážné většině předčí dokonce i ty nejpitomější politiky.

J. Schwarz 14.7.2010 9:33

Re: takze, jak se patri na media,

Celý ten "mikroterorismus"  nepoškozuje "systém", ale hlavně znepříjemňuje životy běžných občanů. Když nějaký idiot  vypálí automobil řediteli banky, zavolá dotyčný svému sekretáři aby věc vyřídil a nechal mu přistavit vůz nový. Veškeré náklady zaplatí pojišťovna a tedy ve výši pojistného všichni majitelé vozů. Instituce jsou pojištěné taky, takže ani ty vypálené kanceláře se jich až zas tak moc nedotknou. Naopak, až si máma levičáckého paka bude chtít vybrat pár Euro z účtu zjistí, že to nejde, mají zavřeno neboť nějací idioti hodili do haly bombu. V Evropě hlavně bují blbost, všechno co autpr popisuje se neděje ze "sociální frustrace" ale z rozežranosti, v opravdu chudých zemích by nic takového nikoho nenapadlo. Jen debil, od narození přesvědčovaný o tom, že má "právo" na pohodlný, zajímavý a "hodnotný" život zajištěný "společností" se takto může chovat. On má pocit, že jeho život není dostatečně pestrý, tak si jej zpestří vandalismem. A pseudointelektuálský pisálek dá vandalismu ideologický nátěr a ušlechtilý název, aby grázl nevypadal echt jako chuligán nýbrž téměř "revolucionář".

J. Heincl 14.7.2010 9:24

Re: takze, jak se patri na media,

A pan Pečínka bude mít o čem psát a vysvětlovat, že se nejedná o lumpy a vandaly, ale o frustrovanou menšinu, které je potřeba pomoci proti necitelné většině (slušných lidí).

P. Sulc 14.7.2010 2:07

takze, jak se patri na media,

jste jim ted poradio jak na to. A od zitra to zacne.