30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

GLOSA: Nepřípustné zastrašování hejtmanky Jermanové

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO opět dokázala, že ve své funkci nemá co dělat. Vyplývá to z dopisu, který nedávno poslala předsedovi vlády Andreji Babišovi a některým ministrům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 5.7.2020 23:10

Jermanová se ukázala už jako naprosto neschopná když měla možnost vést poslaneckou sněmovnu.Ovšem pochlebovačka a vlezdořiťka panu premiérovi je velice zdatná.

J. Jurax 3.7.2020 21:32

No jo, když on dálnici chce každý, ale ne kousek za svou dědinou. Domyšleno do důsledků pak není dálnice nikde - a všichni brblou ...

K. Vojtíšek 3.7.2020 21:06

Opilá mocí a penězi, přesvědčená o své genialitě, zbožstělá, pěstuje si kult osobnosti, neví, co se s ní děje. Tento typ lidí už před půlstoletím skvěle popsal spisovatel Ladislav Mňačko ve své knize Jak chutná moc. A stále to platí, moc chutná moc!

L. Holzbachová 3.7.2020 14:11

Dopis hejtmanky Jermanové je bezprecedentní nátlak na starosty dotčených obcí, kudy má vést D3. Nesmyslná trasa přes Posázaví nejen, že zničí vcelku zachovalou turistickou a rekreační lokalitu poblíž Prahy ale také vezme obyvatelům vodu ve studních. Ne všude totiž je vodovod. Proto hejtmanka defakto vydírá vybudováním přivaděče. To ovšem neznamená, že obec vodovod rozvede. Jde jen o přivaděč!

J. Ráž 3.7.2020 13:27

Vidím to stejně!!

J. Ráž 3.7.2020 13:26

Když jsem začal článek číst, tak jsem si myslel, že ho napsal nějaký ušlápnutý člen strany Zelených. Kam až to ODS došla, když má zastupitele s tak hloupými názory.

A to vůbec nejsem fandou té hlupaně Jermanové.

PS. Do jedené obce nedaleko XXX přišel před lety člověk s návrhem založit sdružení, které se bude pořád dávat námitky a pak se odvolávat a stále dokola předkládat nové a nové argumenty proti stavbě dálnice, která má vést cca 1km od jejich katastru. Jeho rady byly s garancí, že se ta stavba nezačne ani za deset let a jestli ano, tak nebude chtít žádné peníze. No už je to osm let a ani se nekoplo a na dalších pár let to ještě vypadá.

J. Uzel 3.7.2020 11:54

Bohužel se současná politika dostala do stavu, že přitahuje téměř výlučně nekompetentní osoby s obrovským egem a hroší kůží, bez ohledu na to zda jde o muže či ženy(u těch je to pouze zvýrazněno pomocí kvót).

J. Krynický 3.7.2020 11:13

Tedy nevím kouna tu možnost, že by se ty stavby jaksi ... ovlivňovaly? Tedy že pokud nejprve vybuduji přivaděč, tak mi pak bude překážet při stavbě dálnice?

Aby to nedopadlo jako občas ve městech s chodníky nebo silnicemi. S velkou slávou se položí nová dlažba nebo nový povrch silnice, jen aby se o tři měsíce později všechno rozkopalo kvůli pránované výměně vodovodních trubek.

V. Soukup 3.7.2020 11:04

Myslel jsem, že paní Jermanovou někdo

zase (!)

zastrašuje... A ono ne. Jde o obyčejný předvolební materiálek.

S. Rádl 3.7.2020 10:37

Je zarážející, že zastupitel nechápe podstatu problému, který není politický, ale ekonomický. To tvrdím, i když naši hejtmanku považuji za zcela nekompetentní.

F. Doušek 3.7.2020 10:01

A jaký vliv mají různá eko(teroristická) sdružení? To je teprve otázka.

P. Staronový 3.7.2020 8:56

Jermanová je intrikánka těžkého kalibru, ale tohle není nejlépe zvolený příklad.

V. Heidlerová 3.7.2020 8:21

To je báječně řečeno! Tak dnes mluví všichni ti hlupáci, kteří chtějí ohromit nevzdělané publikum, a tak také vypadá naše dnešní mateřština, a to nemluvím o obsahu sdělení. O celkové úrovni politiků a političek pomlčím, to by bylo na mnohastránkovou slohovou práci. Zdravím a děkuji za vykouzlení úsměvu na mé krabaté a zaškňouřené hubě. Nazdar.;-D

P. Kmoníček 3.7.2020 8:05

No, Benešová je stále stejně štíhlá, ale ta Maláčová se nějak opravdu spravila .

P. Hatina 3.7.2020 8:05

Jenomže, ono je to bohužel, právě naopak, a je to paní hejtmanka, kdo má v tomto pravdu. Ono totiž nejde o žádné vyhrožování, alébrž ekonomická realita.

Buď se postaví ta D3 a v rámci její stavby ten vodovodní přivaděč. A nebo se ten vodovodní přivaděč nepostaví vůbec. Protože stavět ho samotný by bylo nejen drahé - ale dá se čekat, že i pro něj bude potřeba spousta dalších povolení a řízení (která by se asi musela shánět od začátku).

Ale jestli o to pan zastupitel za ODS stojí, tak na podzim jsou krajské volby, čili můžou lidem věšet hejly na nos "Když nás zvolíte, tak my Vám ten vodovod postavíme, okamžitě a střelhbitě", zadarmo i bez té ošklivé dálnice...

J. Tulejová 3.7.2020 8:02

Madam Heidlerová, když vy na nás s Vildumecovou, Malou a Jermanovou, tak já na vás s Novotným, Kolářem a Hřibem! A do pazur bych jim dala fajzel, kopačku a tačky, ať idu do dupy.

P. Burda 3.7.2020 7:27

Nahrazuje jedno druhé, odčerpá lanovka peníze dálnici? Nebo peníze na lanovku jsou z jiné hromádky?

Veřejné finance jsou jiné, než domácí i než firemní.

P. Burda 3.7.2020 7:22

Místní zastupitelstvo by mělo rozhodovat podle vůle "svých" občanů - současných, ale i s přihlédnutím k budoucnosti.

Vodovod zvýší atraktivitu obce pro bydlení. Dálnice, tedy dopravní dostupnost, může atraktivitu zvýšit i snížit - i pro bydlení, ale také pro volný čas (např. turistiku), poškodit či zničit biotop... Zastupitelé mají posoudit, jestli každá stokoruna, kterou přinese dálnice, nebude stát tisícovku na úbytku turistů, chalupářů - ale i útěkem místních někam za klidem.

P. Burda 3.7.2020 7:13

Obávám se, že u současných kormidelníků je procentuální zastoupení nekompletních mužů a žen stejné. Řečeno s použitím slov jednoho učitele, vládnou nám "totální ignoranti lexikálních fundamentů".

P. Burda 3.7.2020 7:07

Že jo! Ten nadpis vyznívá, jako kdyby někdo strašil ve dne Pokorou a v noci Jermanovou. A ona zatím sama vydírá - nyní víme, že obce, záchranáře, úřady rozhodující o konfliktu zájmů velkého čápa... Děsí mě, co všechno ještě nevíme.

T. Kubín 3.7.2020 6:11

Človíčku, autore, tohle je tak upocené a nesmyslné. Přečetl jste si to po sobě?

M. Krátký 3.7.2020 5:21

a místo budování chybějící části Pražského okruhu se plánuje výstavba lanovky z Podbaby Do Bohnic - viz vpravo nahoře !!!!!!

V. Šedivý 3.7.2020 0:32

Já to docela chápu, že si lidé nechtějí kazit okolí nějakou D3. Proč by měli strpět tak drastický zásah do svého prostředí jen kvůli přepravní potřebě víbůhkoho.

Podle stejného principu pak není důvod, aby kvůli jejich potřebě vody byl někdo jiný povinen strpět třeba vodárenskou nádrž.

NIMBY? Tak jo, proč ne, právo na to mají. Ale pak musí akceptovat, že někdo jiný se vůči nim zachová obdobně.

V. Heidlerová 3.7.2020 0:21

Nejméně 3 baby ve vysokých funkcích (a bude jich určitě víc) nemají v politice co dělat - Vildumcová, Malá, Jermanová, samozřejmě i tělnatky přímo z vlády. Jejich aktivity dokazují, že emancipace není vždy to pravé a může být na škodu, a sufražetky by měly rychle hodit zpátečku, než zmrndí vše, na co šáhnou.RvRvRvPryč s rovnoprávností žen, místo razítek ať si vrazí do paprčí měchačky, po moravsky vařaje!!!!;-D;-D;-D;-D