15.9.2019 | Svátek má Jolana


Diskuse k článku

GLOSA: Na co tu vládu máme?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rádl 18.8.2019 10:18

chucpe

Od člověka jehož byznys je založen na okrádání slaboduchých jedinců to opravdu sedí.

Mimochodem to napětí mezi zaměstnanci a živnostníky pramení ze špatného nastavení odvodů, kdy zaměstnanci nemají možnost odpisů a někteří živnostníci této své možnosti nadužívají.

L. Novák 18.8.2019 12:58

Re: chucpe

Který byznys je založen na "okrádání slaboduchých jedinců"?. Pokud máte na mysli kurzové sázení, nejspíš budete slaboduchý vy sám. :-P

J. Ráž 18.8.2019 14:49

Re: chucpe

Marně přemýšlím, co by zaměstnanci měli z toho, co si koupí jako hmotný majetek "odpisovat", když vše, co k zajištění svých příjmů musí a také dostávají od zaměstnavatelů. A který druh "odpisů", jste měl na mysli? Odpisy účetní nebo odpisy daňové?

PS. Možná se Vám "rozsvítí", jakou hloupost jste napsal po přečtení této statě:

https://www.ipodnikatel.cz/Ucetnictvi-a-danova-evidence/rozdil-mezi-ucetnimi-a-danovymi-odpisy-u-hmotneho-majetku.html

M. Krčmář 18.8.2019 7:48

A co těm lidem nesebere stát to jim vezmou valentovy automaty. Mohl by přestat kázat vodu zatímco pije víno a jít si zaházet lopatou.

L. Novák 18.8.2019 18:29

Re:

Gamblerství je návykové podobně jako alkohol nebo nikotin či pervitin. Valenta legálně podniká. Nic víc.

V. Pavelka 17.8.2019 22:14

No

To by mě zajímalo , kteří idioti zvolili do senátu ,sméjda Valentu..

L. Novák 17.8.2019 22:16

Re: Václav Pavelka

Koho volíš ty? Pochlub se!

V. Kain 18.8.2019 7:41

Re: Václav Pavelka

Pavelkův favorit je Drahoš.

P. Vébr 18.8.2019 8:37

Re: Václav Pavelka

To jsi tedy moc nevylepšil...

P. Urban 17.8.2019 18:58

Prostředky z dotací pro Agrofert

Pokud je rozdělíme mezi důchodce, kolik vyjde na jednoho?

Pokud jde o penzijní reformu, znáte někdo nějakou, která by řešila rostoucí nepoměr mezi lidmi v produktivním a již neproduktivním věku? JInak řečeno, která by nahradila starý princip "tří grošů"?

I. Patta 17.8.2019 20:14

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Od roku 2004 existuje "První prorůstová a propopulační důchodová reforma" v paragrafovaném znění s přílohami přechodného období (virtually.cz/archiv.php?art=5829). Reforma je pro státní pokladnu beznákladová, sociálně citlivá a řeší demografický problém, tj. starý princip "tří grošů", jak jste správně poznamenal.

V. Čermák 17.8.2019 20:59

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Myslím, že Kapitalista zničí svými nekřesťanskými cenami každou reformu. Včera energie, dneska nájmy, zítra uhlíková daň...

L. Novák 17.8.2019 21:32

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Co to meleš za pitomosti? To jsou důsledky socialistických výplodů, negramoto!

V. Kain 18.8.2019 7:43

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Postižený chudák Čermák vůbec neví jaké mele nesmysly.

P. Urban 17.8.2019 21:16

Špatný nápad to možná není

ale nějaké razantní zvýšení porodnosti bych si od toho nesliboval.

Pokud je někdo dnes natolik nezodpovědný, že vychovává děti takříkajíc pro kriminál, pak zodpovědnost vůči vlastnímu důchodu (a z toho plynoucí změny v chování) bych u něj nepředpokládal vůbec.

Takže díky za tip. Ale řešení to není. Pouze vytvoření lepších podmínek pro řešení. Což může být hodně nebo málo, to by ukázala až praxe.

L. Novák 17.8.2019 21:25

Re: Špatný nápad to možná není

To jsou výplody parazitujících socialistických hlav, pro které jsou občané chovným stádem, které systematicky oškubávají. No a protože jim to je málo, potřebují stádo namnožit, aby měli koho oškubávat a mít se ještě lépe...

I. Patta 18.8.2019 0:16

Re: Špatný nápad to možná není

Vaše úvaha nerozlišuje mezi rodiči pracujícími a rodiči žijícími ze sociálních dávek. Bohužel máte pravdu v tom, že pracující rodiče s nejčastější mzdou padají automaticky od druhého dítěte v rodině do sociální sítě, protože berou sociální dávky. Na vině je stát, nikoliv pracující rodiče. Stát rodičům mzdu nadměrně zdaní, bez ohledu na výchovu dětí v rodině. Následně se staví do úlohy falešného zachránce rodiny, protože rodičům nadělí v sociálních dávkách desetinu peněz, které v nadměrných daních ze mzdy sebral.

L. Novák 18.8.2019 5:44

Re: Špatný nápad to možná není

Proč by měl stát rodičům něco nadělovat? Lidstvo existuje mnoho tisíc let a žádné dávky od státu ke svému rozvoji a růstu populace nepotřebovalo.

Okrádání občanů a "nadělování" peněz státem komukoliv je socialistický nesmysl, který staví přirozený vývoj úplně na hlavu. Uvědomil jsem si to nedávno, když dopravní podnik vyvěsil tabulku s grafem, z nichž vyplývá, že pouhých 53% cestujících v MHD platí plnou cenu jízdného, zbytek jezdí na slevu a nebo zadarmo. Pokud se týče placení sociální a dalších daní do státního systému, skutečných plátců (ti, co vytvářejí přidanou hodnotu zobchodovatelnou na volném trhu) je méně, než polovina dospělé populace. Je zřejmé (a doložitelné vývojem státního dluhu), že takový systém nutně vede k bankrotu. Socialisté se jej snaží zachránit "dotacemi do chovného stáda", aby jejich důchodová pyramida ("letadlo") ještě pár let vydržela, než oni sami skončí v krematoriu. A po nich pak potopa...

I. Patta 18.8.2019 8:24

Re: Špatný nápad to možná není

O tom to je! Už Nees řekl: "existuje mylná představa, že rodinná politika je součástí sociální politiky" (Nees A., Rodinná politika není sociální politika, Praha 2013). Já tvrdím, že rodinná politika nesmí být součástí sociální politiky. Vidíme dnes všichni důsledky v oblasti negativního pohledu většiny občanů na pracující rodiče a jejich děti, protože: Politika přerozdělování vede ke zneuznání (docplayer.cz/10424314-Socialne-ekonomicky-audit-vyspeleho-socialniho-statu-ii.html). Jinak mi vadí, že se stylizujete na úroveň bezdětného V. Havla, který mluvil o teletníku (chovné stádo). Jen za posledních 25 let nám chybí do VYROVNANÉ populační bilance každé třetí dítě. Jen díky vadné daňové a sociální politikce, mimochodem zavlečené k nám V. Klausem z hromadně vymírajících zemí Evropy, nám chybí jeden a čtvrt milionu dětí(!).

L. Novák 18.8.2019 13:02

Re: Špatný nápad to možná není

Země je přelidněná. Pokud vám chybí děti, pořiďte si je za své a neotravujte s tím sousedy, aby vám přispívali. ;-)

I. Patta 18.8.2019 15:45

Re: Špatný nápad to možná není

Myslete globálně, jednejte lokálně.

F. Kusák 18.8.2019 9:51

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Dobře, jste pro to, aby se zavřel Agrofert, ale ten zaměstnává cca třicet tisíc lidí přímo a dalších deset tisíc nepřímo, a třeba i těch živnostníků. Ano, možná že někteří ztratili práci, ale jiní získali. A představte si, kolik tito lidé zaplatí na odvodech. To se o několika Valentových zaměstnancích říci nedá. A o podnikání pana Valenty něco vím, třeba ve farmaceutickém průmyslu. Ta firma už dávno neexistuje. Pan Valenta ať raději mlčí.

L. Novák 18.8.2019 13:11

Re: Prostředky z dotací pro Agrofert

Víte kulové. Pokud má zaměstnance a platí je, pak odvádí také povinné odvody do státního rozpočtu. Dotace nebere, na rozdíl od vykutáleného šíbra Babiše.

Agrofertu prudce klesl zisk. Od červených čísel ho loni zachránily hlavně dotace

http://jdem.cz/fd4aw8

"...Koncern (Agrofert) je jedním z největších příjemců dotací v Česku. Předloni dostal ze státního rozpočtu a od Evropské unie přes dvě miliardy korun. ..."

M. Šejna 17.8.2019 9:46

co to je za pitomý článek?

Jak mohou živnostníci financovat důchody? Důchody si každý platíme sami do průběžného systému. Pokud si živnostník platí málo, dostane málo. Pokud platí hodně, dostane hodně. To samé platí pro zaměstnance.

Důchodvý systém pojištění je narozdíl od systému zdravotního pojištění spravedlivý a vyplací pojištěncům jen takový podíl, jaký oni do toho systému dali.

Systém důchodového pojištění je pouze nestabilní kvůli budoucí změně podílu důchodců na celkové populaci. Ale rozhodně není nespravedlivý vůči zaměstnancům nebo živnostníkům.

J. Lepka 17.8.2019 10:41

Re: co to je za pitomý článek?

Brečíte hezky, Šejno, ale na špatném hrobě.

V. Čermák 17.8.2019 13:32

Re: co to je za pitomý článek?

A na jakém hrobě brečíte vy Lepko?

J. Lepka 17.8.2019 17:49

Re: co to je za pitomý článek?

Výhradně nad rozlitým mlékem, tudíž na žádném, milá Třisedmšestko.

V. Čermák 17.8.2019 20:51

Re: co to je za pitomý článek?

Zdá se, že si ho bryndáte pořád...

F. Kusák 18.8.2019 10:05

Re: co to je za pitomý článek?

Ale nějak jsem nepochopil, v čem spočívá ten pláč. Pan Šejna pouze vysvětluje. A má pravdu. A dokonce neexistuje ani zákonná povinnost, platit sociální pojištění. Ovšem se všemi důsledky. OSVČ si může vybrat mezi malou penzí, která se zas až tak vyšším sociálním pojištěním nezvýší, nebo vlastním spořením na stáří. A to také ti chytřejší dělají. Jejich penze pak nemá žádnou vypovídající schopnost.

J. Ráž 18.8.2019 15:07

Re: co to je za pitomý článek?

Průběžný penzijní systém, založený na povinných odvodech, se také nazývá solidární. Lidé vydělávající jsou tak povinně solidární s těmi, kdo vydělávat z různých důvodů nemohou, což je dobře. Proto i OSVČ je povinen platit povinné odvody na důchodové zabezpečení. (Neplést si nepovinných pojištěním dávek v nemoci) A při vědomí, že značná část z toho, co zaplatí se mu do výše jeho důchodové renty nepromítne, neb pojištění není investice, ani spoření, tak jen naprostý hlupák si na zajištění finanční soběstačnosti ve stáří "nespoří" jinak.

PS. Kdo si chce užívat života v produktivním věku a tak mu nezbývají prostředky na spoření, moc si v seniorském věku užívat nebude. Je to každého volba.