4.3.2021 | Svátek má Stela


GLOSA: Mumraj povolební

28.10.2017

Ještě jsme se neoklepali z předvolebních předpovědí, které šly zhusta poněkud mimo, pak z výsledků voleb, které šly úplně jinam, a už tu máme čilý mumraj povolební.

Často slyším a čtu, jaký je přebytek absolventů humanitních oborů, ale který inženýr elektro nebo stavař by vám v televizi tak pěkně a sáhodlouze dovedl den po volbách probrat tolik možných partajních variací, kombinací a permutací?

A nejen jeden, každý den se střídají jako apoštolové na orloji, když nejsou v televizi, jsou alespoň v rozhlase. Je to horší než záplavy a požáry v USA, to se objeví alespoň občas nějaký hasič. A nemají to srovnané, některý vysvětluje vítězství ANO přiblblostí voličů, jiný selháním sociální demokracie a komunistů, někteří operují Macronem, jiní Le Penovou a brexitem.

Přece si naše volby nedáme vzít, my voliči! Jak jsme se rozhodli, tak jsme to tam hodili, a teď je na politicích, aby z toho udělali nějakou omeletu, nebo nedejbože zabijačkový guláš, ale ať se jim do toho politologové nepletou.

Jak to bude, tak to bude, třeba nám Ježíšek nadělí vládu pod stromeček, a ne až k významnému výročí Vítězného února.

Na závěr krátký rozhovor: volal jsem svému slovenskému příteli, co by se na Slovensku stalo, kdyby třetina voličů vybrala za premiéra českého zbohatlíka, podezřelého ze spolupráce s StB.

„Čehúna, povedáš? To by bolo druhé Slovenské národné povstanie!“Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.