26.11.2022 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

GLOSA: Merkelová štěpí českou politiku

Německá spolková kancléřka štěpí politickou scénu v České republice. Byť se o to sama aktivně nesnaží a svým způsobem ji dění spjaté s českou politikou ani nijak zvlášť nezajímá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 28.8.2016 13:42

Re: „Wir schaffen das“, tím si svou pověst potuplovala..

Merkel's Migrant CRISIS: One YEAR ON - https://www.youtube.com/watch?v=XXZUQLS1fGM

J. Kanioková 28.8.2016 12:58

„Wir schaffen das“, tím si svou pověst potuplovala..

„Obyčejní“ Němci mají strach. S Otou Filipem o Angele Merkelové a uprchlících- http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/74363/obycejni-nemci-maji-strach-s-otou-filipem-o-angele-merkelove-a-uprchlicich.html

Uprchlíci jsou "obrovskou bezpečnostní dírou v Německu" - http://www.welt.de/politik/deutschland/article157875515/Fluechtlinge-sind-riesige-Sicherheitsluecke-in-Deutschland.html

Šílená ženská, a bída evropské politické věrchušky!

Koncept multikulturalismu předpokládal, že cizinci si ponechají vlastní kulturu a společnost si za to koupí jejich loajalitu. Nevěřím, že Němci od začátku měli v úmyslu asimilovat nově příchozí v kulturním, jazykovém, náboženském a morálním smyslu slova. Multikulturalismus ve skutečnosti neznamená nějaký zvláštní respekt vůči různorodosti, je to spíše projev lhostejnosti a snaha VYHNOUT se odpovědi na otázku, co vlastně znamená být Němcem a CO MUSÍ (!!! ̈) podniknout cizinec, aby se Němcem stal.

Multikulturalismus je levicový pokus, jak ignorovat problém integrace, tvrdí vlivný analytik Friedman - http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/71114/multikulturalismus-je-levicovy-pokus-jak-ignorovat-problem-integrace-tvrdi-vlivny-analytik-friedman.html

J. Kanioková 28.8.2016 12:46

:))))))))

J. Švarda 28.8.2016 8:43

Re: Je to tak

Nikdo semneveal, účast jmenovaných byla prospěšná pro ČR a ukázala že Sobotka svoji nesmělostí

potřebuje politickou podporu.

J. Švarda 28.8.2016 8:34

Re: Je to tak

Rozhodně je lépe, když ona podivná samolibá kancléřka dostane otevřenou odpověď na soustavnou péči o islámce, potažmo i o infiltraci islámu i do dalších zemí, které nemají zájem o islamizaci. Bereme migranty, kteří jsou schopni integrace, tj.i ukrajince a Vietnamce. Islámci nikdy nebyli schopni integrace v Evropě, ale jsou ciź živel.

K. Novák 28.8.2016 6:29

Kvóty odmítneme

(to řekneme veřejně) ale migranty přidělené nám kvótami přijmeme (to se veřejnost dozví až se ti migranti tady objeví). Pak půjde Sobotka do Bruselu do EK, kam by se bez podpory Merkelové nedostal. A Merkelová bude dále kancléřkou, protože v Německu z politiky vykousala všechny potenciální konkurenty. Funkcionářem EU také nemůže být nikdo, kdo by bezduše nedržel její linii. Dělá všechno sama, aby jí nikdo nepřerostl přes hlavu.

J. Švarda 28.8.2016 2:39

Merkelová je vinník eskalace nelegální migrace

Prezident Zaman oprávněně připomenul, že my jsme migranty nezvaly. Ona otevřela dveře doEU a teď by se chtěla přerozdělovat.

P. Vaňura 27.8.2016 15:21

Autor lže, pochybuji, že se mýlí

Angela pozvala vetřelce do Německa v okamžiku, kdy už existoval plot na maďarské hranici a bylo zřejmé, že i další státy mohou uzavřít své hranice, tak, jako to nakonec udělala Makedonie.

Migranti se přesměrovali a Chorvatsko, ale jak Chorvati, Tak Slovinci je byli ochotni pustit jen za předpokladu, že u nich nezůstanou a půjdou DÁL. Takže, pokud by Merkelová migranty nepozvala, bylo by jich v Německu o pár set tisíc MÉNĚ!!!

K. Janyška 27.8.2016 9:12

Politika je dobrou tehdy, je-li rozštěpenou. Lidé vědí

o tom co to politika má být stejně prd, tak ono rozštěpění nedovolí dělat politikům, kteří jsou na tom stejně, dlouhodobě stejně kraviny.. Dzp.

J. Kombercová 27.8.2016 7:56

Re: Je to tak

Ve čtvrtek, v den návštěvy paní Merkelové, byli v Událostech, komentářích večer na čt jako hosté předsedové ODS, TOP amístopředsedkyně ANO. Mezi jiným šla řeč o premiérovi a jeho postojích, jako zástupce ČR, v EU. Nejenže pan premiér nedbá na to, o čem se většinově usnese PS (to prý ani nemusí), ale své kroky nekonzultuje ani s koaličními partnery, jak tvrdila místopředsedkyně ANO.

Proto možná chtěl být Babiš "u toho"... když se mu koališční partner nesvěřuje. Dtto tedy i Bělobrádek.

E. Erat 27.8.2016 7:50

Re: Je to tak

Nějak jste zapoměl na Bělobrádka, ten se na Hrad taky vecpal.

A. Reček 27.8.2016 6:51

Je to tak

Účast šéfa ANO Babiše vedle Zemana na Hradě, krásně dokresluje snahu některých politiků získat přízeň voličů při nadcházejících říjnových volbách. I ten senátor Štěch se tam vyznamenal.