23.1.2020 | Svátek má Zdeněk


GLOSA: Likvidace venkova

24.4.2018

Způsob, jakým se podepsaly restrikce a represe minulé vlády ANO, ČSSD a KDU-ČSL na životě na českém venkově, snese bez okolků srovnání s tím, jak se na něm podepsal komunistický režim.

Likvidace drobného podnikání, zánik tisíců obchůdků a hospod, které zajišťovaly alespoň základní obslužnost pro obyvatele malých a středních obcí, pro důchodce, kteří se nemají jak dostat do města do supermarketu, to je skutečně trestuhodný čin, který přinese jen další úpadek regionů a vylidnění venkovských oblastí. Nedivím se, že EET, neustálé kontroly a vysoké pokuty znechutily tisíce drobných obchodníků, kteří tak tak přežívali, a donutily je k tomu doslova zavřít krám.

Všechna slova vládních mocipánů o tom, jak chtějí podporovat venkov, jsou tak jen jedno velké pokrytectví. Velmi mne mrzí že se současnou vládou v demisi a ani s tou, která se rýsuje, nelze vidět alespoň malou naději na změnu.

Je víc než jisté, že premiér Babiš a jeho “hvězdný tým” jde a nadále i půjde na ruku jen velkým hráčům a družstvům, kteří nikdy nemohou plnohodnotně zastoupit rozmanitost upadajícího venkovského podnikání. Přesto jsem přesvědčen, že to nesmíme vzdát a s veškerou vervou bojovat proti všem nesmyslům, které současná fakticky socialistická politická reprezentace neustále vytváří.

PL, 22.4.2018

Autor je slovácký senátorAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.