31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

GLOSA: Konečně jsem pana prezidenta pochopil

Vzpomínáte si na vyjádření Miloše Zemana z roku 2014 pro Čínskou ústřední televizi CCTV? Prý se chce v komunistické Číně poučit, jak stabilizovat společnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Vavra 27.8.2019 21:41

Zeman po deseti letech v lesich na Vysočině nabídl kolaboraci Kremlu, ten mu za pár milionů pomohl s kampaní cílenou na zaostalou část populace (důchodci, invalide, pologramotni, psychicky vysunutí apod.) a teď to dělá jen ostudu. Nic víc, nic min.

V. Čermák 27.8.2019 19:38

Hlouposti pana Stejskala 2

Jedná se o Dovysvětlení diskutérům Svobodovi, Šindlerovi, Novému a Lepkovi. Nejprve fakta : Aktivistický primátor Hřib "káral" Čínu, za což mu a jeho kamarádům Taiwan jako odvetu zaplatil luxusní poznávací pobyt. Naopak Čína zrušila návštěvu České filharmonie a také nově návštěvu nějakých Synfoniků. Také jako Odvetu. No a Mstivý Zemanobijec Stejskal vykonstruoval elaborát o Mstivé Číně, ale hlavně o Mstivém Zemanovi. Mocnosti ovšem Nejsou Mstivé, používají Odvetu, bez které to především v politice, prostě Nejde. Příkladem je IZRAEL, Stejskalův i Zemanův oblíbenec. Odvetu používají i USA, Rusko, atd, atd, a také Čína. Odvetu používá i Prezident Zeman, důležitá politická veličina. Pouze u Pisálka Stejskala se to dá považovat za nízkou Mstu. Tak už to chápete, milí diskutéří? Rozumíte tomu?

P. Flener 27.8.2019 17:15

Pokud se Zeman může v Číně poučit, nic proti tomu nemám

Ale při jeho odjezdu bych ho vybavil průvodním listem s poznámkou "návrat nežádoucí". Ať si tam chroupá rejži a nás už neotravuje.

J. Dvořák 27.8.2019 14:50

Pro pana Stejskala

je snadné psát hezky a zasvěceně o Izraeli. Stačí převzít tamní rozumný zdroj a přeložit jeho článek. S loajalitou vůči Izraeli to je také jednoduché. Nikdo mimo něj nezná fakta a neprožívá válečný stav, tudíž je třeba za každou cenu podpořit vládu v její snaze o přežití národa (a komunikaci s diasporou).

Souhlasím, že Izrael je vzorem a budeme se od něj učit (a úzce s ním spolupracovat). Neboť během pár desetiletí všechny země světa budou čelit islámské invazi (včetně těch islámských).

Naučit se budete muset především posilovat národní povědomí, suverenitu a nezávislost (na EU). A také nevnucovat jiným své vidění světa.

V. Liptovský 27.8.2019 14:38

Plačete na nesprávnom hrobe...

...plačte na svojom. Spomeňte si na veľké vítačky dalajlámu, na nenávistné komentáre o Jágrovi, atď... Kto mečom bojuje, mečom zahynie...

V. Liptovský 27.8.2019 16:15

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

Keď tam cestoval Jágr propagovať český hokej, plakali ste nad jeho "zradou" vašich postojov. Teraz nechcú pustiť vašich "šmidli-boys", plačete, aká je to pomsta za čosi a nespravodlivosť. Popremýšľajte nad sebou... Postavte sa k tomu ako chlapi! čo vlastne chcete?

F. Nekolný 27.8.2019 17:59

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

Je zajímavé a současně pokrytecké, že porušování lidských práv vadí v Číně aRusku a nevadí u spojenců v Turecku(Nato) a u Saudů.

V. Liptovský 27.8.2019 18:20

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

No, Erdogan - ktovie ako to bude, ale Saudi sú zvlášť chránení, najmä zo strany USA - ani pes nevie, na čom sa dohodli po tzv. páde dvojičiek. Môžeme len tušiť...

J. Lepka 27.8.2019 18:05

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

A vy chcetě čo, pán Liptovský? Dokázať nám akí sú Slováci frajári ?

V. Liptovský 27.8.2019 18:15

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

Nechcem nič... Zabávam sa... A nadávam na Internet, lebo zo záhadných dôvod prehliadač mrzne... Musím prísť na to, prečo. Doteraz fungoval vždy excelentne. Ak vás to zaujíma, budem informovať... (-:

Ale - to je také prostoduché - píše Slovák, reagovať na tento fakt... To ma vždy zo strany Čechov pobaví - a to vraj chceli urobiť Čechov aj z nás... ďakujem, nechcem. To naozaj je pre Čechov stále exotika? Bačovia, pastieri, "čobolovia", atď., atď...

V. Liptovský 27.8.2019 18:44

Re: Plačete na nesprávnom hrobe...

Ale aby som vás upokojil - mám aj české občianstvo... Pri rozdelení som pracoval kdesi tam... Istý čas som dokonca nemal slovenské. A mám tam aj časť potomkov, ku ktorým chodím. Takže - som vlastne "Čech" aj so slovenským občianstvom... Teda hádam mám právo kafrať... Ale voliť nechodím... Koho?

V. Čermák 27.8.2019 11:39

Hlouposti pana Stejskala.

Vsadil bych se, že ti "Chudáčci nevpuštění umělci" jsou nas r aní nikoliv na tu Zlou a Pomstychtivou Čínu, ale na hloupého, aktivistického Hřiba. Ale mohli by mu přát, že on si už na jejich úkor svoji provizi od Taiwanu vybral i s úroky. Mimochodem, moc jsem nepochopil, proč Stejskal do svého elaborátu zapojil prezidenta Zemana. Že by Stejskalova Mstivost?

J. Svoboda 27.8.2019 13:46

Re: Hlouposti pana Stejskala.

Co nechápete? Zeman i čínští soudruzi se oponentům mstí. Jasné jak facka.

Pěkný den.

R. Šindler 27.8.2019 13:55

Pan Stejskal pouze pojmenoval věci pravým jménem.

Vidím ze uhodil kladívkem na komunistickou hlavičku.

P. Dvořák 27.8.2019 14:05

Re:

Tak tak.

"uhodil kladívkem na komunistickou hlavičku" - rozuměj: myslí si něco jiného než jakýsi Šindler.

A. Nový 27.8.2019 16:44

Re: Hlouposti pana Stejskala.

Pan inžinýr šachysta blbtoš nepochopil! :-))

J. Lepka 27.8.2019 18:07

Re: Hlouposti pana Stejskala.

Nepochopil a ještě se tím chlubíte? Hm, to je signifikantní.

J. Ptáček 27.8.2019 10:20

Moudří Číňané

Škoda, že dnešní čínští komunisté, ale i jejich vzorný žák, náš Nejvyšší, si neberou vzor ze staré moudré čínské poezie. Zpěvy staré Číny (u nás vyšlo 1947) říkají:

"Nic se nevyrovná přítomnému opilství, v němž dobro i zlo, smutek i radost, jsou stejně zapomenuty. Vždyť ve vesmíru zlo i dobro, žal i radost, jsou ve skutečnosti nicotou."

Ačkoliv nelze vyloučit, že náš Nejvyšší, si první část čínské moudrosti ve své sloní paměti zachoval. Bohužel si mohl zapamatovat i část druhou.

M. Fleishman 27.8.2019 10:09

Shalom pane Šťastný,

co je a co není náš drahý "Vůdce" dlouho před jeho "poznávacími" zájezdy na Východ.

D. Stirský 27.8.2019 8:56

Obával-li bych se čeho, pak

přívalu lidí z Číny (popř. z Indie). V Číně je "horních 10 tisíc" v reálu několik set miliónů lidí. A tito nyní začínají cestovat. Skoro současný poznatek: Byl jsem minulý týden na poznávacím zájezdu v SV Rusku (Zalatoje kalco - kláštery). Řidič našeho busu vyprávěl o svém (prý typickém) zážitku s Číňany: Jeden čínský turista si koupil za milión rublů (cca 360 tis. Kč) velký kus jantaru a nosil jej na těle provrtaný jako ohlávku po celou dobu zájezdu. Chtěl ukázat, že on na to má. Sami jsme skupiny turistů z Číny viděli. Jsou hluční, předbíhají ve frontách, je jich hodně a chovají se dosti nestandardně. Neplatí samozřejmě pro všechny, ale pro mnohé z nich ano.

M. Malinovský 27.8.2019 9:40

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Občané ČLR cestují po celém světě, kde utrácejí svojí volně směnitelnou měnu a pak se dobrovolně vracejí trpět v komunistické totalitě. Něco mi tady nesedí.

J. Svoboda 27.8.2019 13:48

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Co vám nesedí? Čínští soudruzi se rádi vrátí na své mocenské pozice a ti ostatní se bojí o osud svých rodin, které doma zůstávají. Vy si asi moc reál socialismus nevybavujete nebo nechcete vybavit, že?

Pěkný den.

M. Malinovský 27.8.2019 21:51

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Ale pomatuju. Korunou se dalo platit jen u nás a na hranicích byly ostnaté dráty. Náš komunistiský systém nebyl ekonomickou velmocí s volným pohybem zboží a osob. Proto ten čínká ''komunistická diktatura'' zdá se poněkud podivnou.

D. Vavra 27.8.2019 21:52

Absolvent VŠ života, co má o Číně načteno z bezplatných webů typu PL n. Hele, chytroline, tobě toho nesedí mnohem víc. 1) čínskej juan volné smenitelnej není, sikmousi tady utrácí "natistene papírky" v podobě $, 2) bez se podívat např. do Vancouveru, Seattle, Los Angeles nebo Londýna, možná tě udivi, kolik Číňanů se do svyho konzumniho orwellovskyho lagru v majetku KSČ nevrátilo a nevrátí. Rozumbrado.

M. Malinovský 27.8.2019 23:21

Re:

Díky za poučení, nyní již vím. Čína je zlo. Západ je dobro. Omlouvám se, že to píšu na mobilu z Číny.

D. Vavra 28.8.2019 0:39

Ano, KSČ je zlem, ať už v Číně nebo jiné lidove/socialisticke/lidovedemokraticke zemi, kde vládne neomezenou moci. Co shledavate na zemi, kde vládnoucí garnitura nechává střílet do vlastních občanů a zaživa je rozjíždí tanky, kriminalizuje křesťanskou víru a páchá genocidu na porobenych národech sympatického a dobrého, odusevnely cesky vlastence?

M. Malinovský 27.8.2019 9:40

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Občané ČLR svobodně cestují po celém světě, kde utrácejí svojí volně směnitelnou měnu a pak se dobrovolně vracejí trpět v komunistické totalitě. Něco mi tady nesedí.

V. Student 27.8.2019 11:18

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Souhlas, pane Malinovský, ale jednou by to klidně stačilo :-))

M. Malinovský 27.8.2019 11:53

Re: Obával-li bych se čeho, pak

Omlouvám se, jsem tu nový. :)

K. Janyška 27.8.2019 8:53

Zdá se, že nepochopil.

Jasně deklaroval, že podoruje zločin na druhou, tzv. demokratický socialismus... Dzp.