1.2.2023 | Svátek má Hynek


GLOSA: Komunisté přece nemohou mít problém!

27.3.2015

US Army pobude na našem uzemí několik dní. Nebude to tedy průjezd, ale pobyt, jak praví komunisté.

Bude to pobyt několika denní, krátkodobý, přechodný, či jinak formulováno dočasný. Takový pobyt ovšem musí, dle názoru komunistů, schválit parlament!

Dočasný pobyt vojsk na našem území ale nemůže být pro komunisty žádný problém. Oni přece dovedou schvalovat dočasný pobyt vojsk. Dokonce i několik měsíců po příchodu takových vojsk.

Pro schvalení dočasného pobytu spřátelených vojsk si komunisté vytvoří v parlamentu jednomyslnou většinu a pobyt bez problému odsouhlasí. Kdo souhlasit nebude s ním se strana rozloučí!

Dále si ten dočasný pobyt spřátelených vojsk nechají schválit při prověrkách širokých mas a následně normalizují společnost, která pochopí, že dočasný pobyt vojsk je pro její dobro.

Zdůvodnění se najde vždycky:

„Spojenecká vojska nepřišla proto, aby se vměšovala do vnitřních záležitostí českého a slovenského lidu, ale jen proto, aby mu umožnila v klidu, pevně a důstojně řešit své vnitřní záležitosti bez vměšování ze Západu. Vojska odejdou, jakmile se normalizuje situace.“

A situace se normalizovale 23 let.

Tak kde je problém schválit dočasný pobyt vojsk?

Vždyť komunisté jsou přece lidé zvláštního ražení!

________

Citát psaný kurzívou je z tzv. Bílé knihy, kterou vydala TISKOVÁ SKUPINA SOVĚTSKÝCH ŽURNALISTŮ MOSKVA 1968, výňatek z kapitoly „Od autorkého kolektivu“ – str. 5 originálu