28.7.2021 | Svátek má Viktor


GLOSA: Koho chleba jíš...

5.9.2016

V případě, o němž budu psát, to neplatí úplně přesně, neboť ten, který v tomto případě „chleba jí“, je ekonomicky nezávislý. Nejde totiž o chleba reálný, ale politický. Výsledek je však v podstatě stejný.

K psaní této glosy mne vyprovokovala nedělní televizní diskuse ve druhé části pořadu Otázek Václava Moravce, které se účastnili podnikatelé Tomáš Březina, majitel firmy BEST, a senátor Jiří Hlavatý, majitel firmy JUTA. Úvodním tématem druhé hodiny Otázek Václava Moravce byla stoupající administra­tivní zátěž podnikatelů.

Zatímco politicky nikde neorganizovaný Tomáš Březina po pravdě jednoznačně deklaroval, že povinné kontrolní hlášení o DPH a elektronická evidence tržeb jsou zcela zbytečnou byrokratickou zátěží zejména malých podnikatelů, tak pan Hlavatý obě administrativní opatření velice pochválil a ještě zdůraznil, že jeho firmě s jejich zavedením a provozováním nevzniknou vůbec žádné dodatečné náklady.

Pan Březina nad jeho výroky jen nevěřícně kroutil hlavou a uvedl, že v zákulisí před natáčením pan senátor Hlavatý mluvil úplně jinak.

A teď vám položím kontrolní otázku: Za jakou stranu je Jiří Hlavatý senátorem?

Ano, za ANO. Tak se nedivte. Ale já se divím, jak se z úspěšného velkopodnikatele může stát tak snadno „pochlebníček“. Asi to má zapotřebí, a proto Babišovu píseň chutě zpívá.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.