14.10.2019 | Svátek má Agáta


GLOSA: Kdo komu vadí!

28.3.2016

V časech, kdy kdesi (z)mizely miliardy, nastoupil miliardář Babiš cestu financministra se záměrem státu ušetřit a držet ministry a ministerstva na uzdě.

Postoj šetřitele nutně musel popudit všechny dotčené, a tak neodvratně následoval trest: Čapí hnízdo - dotace v rozsahu 50 miliónů možná ne zcela oprávněně použitá, jinde úsměvně přehlédnutelná, ale dnes státotvorná a důležitější nad všechno ostatní. Novinářsky a rozpravně rozmáznutá právě těmi, kteří potřebují, aby se zapomenulo na jiné tisícinásobné okrádání státu, např. při miliardovém prodeji OKD, nebo na zakrvavené ruce zprostředkovatele nepadajících padáků.

Dokonce i řada těch počestnějších, kteří nezapříčinili smrt parašutisty, ani nepřivodili okradení horníků o byty, by dnes měla lézt s pocitem viny doslova kanály a ne hledat způsob, jak se zbavit nežádoucího konkurenta.

Emeritus a dr.h.c.České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.