17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


GLOSA: Kdo komu vadí!

28.3.2016

V časech, kdy kdesi (z)mizely miliardy, nastoupil miliardář Babiš cestu financministra se záměrem státu ušetřit a držet ministry a ministerstva na uzdě.

Postoj šetřitele nutně musel popudit všechny dotčené, a tak neodvratně následoval trest: Čapí hnízdo - dotace v rozsahu 50 miliónů možná ne zcela oprávněně použitá, jinde úsměvně přehlédnutelná, ale dnes státotvorná a důležitější nad všechno ostatní. Novinářsky a rozpravně rozmáznutá právě těmi, kteří potřebují, aby se zapomenulo na jiné tisícinásobné okrádání státu, např. při miliardovém prodeji OKD, nebo na zakrvavené ruce zprostředkovatele nepadajících padáků.

Dokonce i řada těch počestnějších, kteří nezapříčinili smrt parašutisty, ani nepřivodili okradení horníků o byty, by dnes měla lézt s pocitem viny doslova kanály a ne hledat způsob, jak se zbavit nežádoucího konkurenta.

Emeritus a dr.h.c.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.