24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

GLOSA: Kalašnikov

Protože jsem zastáncem Astonem propagovaným zákonem „Lex Zeman“, který stanoví, že výroky našeho prezidenta nelze brát vážně a mají se ignorovat, byl to pro mě jeden další případ neomaleného a buranského „humoru“ našeho nejvyššího představitele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 2.2.2016 20:57

Re: Výstižně se vyjádřil Ivan Pilip:

Nevím, kdo zde, v této zemi, vykazuje nedostatek elementárního respektu k politickému soupeři. Vaše napsané. Někdo mluví, někdo (potom, protože sám není schopen myšlenky, samostatné) kdáká. Píši to nerad.

Mám dva roky dojem, že úplně mimo jsou krasohledští nevoliči Miloše Zemana.

Premiér Sobotka není moje parketa, ale nikdy by mě nenapadlo "pitvat" každou jeho větu a "věšet trenýrky na jeho vilu".

Zkráceno.

V. Kraus 2.2.2016 18:25

Výstižně se vyjádřil Ivan Pilip:

Vystoupení prezidenta Zemana na besedě v Tišnově a jeho poznámka o možnosti odstranění premiéra kalašnikovem vzbudila zaslouženou debatu, ve které ale většinou zanikla jedna velmi důležitá okolnost.

Podstatné totiž není až tak, co Zeman o kalašnikovu řekl – byl to pokus o vtip, který by byl od kohokoli hloupý a buranský, od prezidenta státu však zcela nepřijatelný. To by ovšem nikoho, kdo sleduje Zemanovu politickou dráhu, nemělo nikterak překvapit. Zásadní však je také to, co této odpovědi vlastně předcházelo – tedy jak zněl celý dotaz. Návštěvnice besedy ho uvedla, kromě pochvalných slov na prezidenta, takto:

„...Protože, jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu“.

Poté následovala otázka, jak tuto situaci vlastně změnit. Prezident se, zjevně potěšen zněním dotazu, ihned pustil do razantní odpovědi. Úvodní tvrzení posluchačky nechal zcela bez komentáře.

Pokud dotazovaný nechá bez reakce takovýto úvod otázky a rovnou odpovídá, dává tím najevo, že se s premisou, z níž otázka vycházela, v zásadě či zcela ztotožňuje. Prezident demokratického státu tedy v besedě s občany nechal bez jakékoli reakce zaznít tvrzení o tom, že premiér země stojí proti vlastnímu národu. To už není jen nedostatek vkusu – to je také nedostatek elementárního respektu k politickému soupeři, který by měl v demokracii být základem politické soutěže.

V. Kain 2.2.2016 18:02

Re: Pletete bič z lejna.

Všichni jistě pamatujeme jak plešounek někde na mítinku dostal od jednoho (ne)sympatizanta obyčejný záhlavec a následně těžce zraněný chodil s krunýřem.Dost si na tom (ne)zranění zakládal asi aby byl litován.

J. Dvorská 2.2.2016 16:54

Re: Zeman

Nestrašte uvědomělý voliči !

M. slavík 2.2.2016 15:52

Re: Buranství

Buran se chová právě tak, že chválí co je mu odporné jen proto aby byl, jak se dnes říká" In".

Přesně tak by odpověděla velká většina dnešních úpolitiků. "Jen něco nepos-at."

B. Graf 2.2.2016 15:43

Pletete bič z lejna.

V dnešní době elektronických médií byste si mohl, pane autore, velice snadno zjistit, co president Zeman přesně řekl.

Pak byste sice nemohl splétat toto svoje bičiště - ale aspoň byste se při pletení a pokusu o prásknutí nepotřísnil. :-)

Š. Hašek 2.2.2016 15:42

Re: No, mě rozhodně násobně víc

Na rovinu řeknu, že odpověď presidenta mi přišla navýsost excelentní. Na jednoduchoučkou otázečku. Jednoduchá, jasná odpověď. Jako v písemce. Šmytec.

A on se boří krasohledům domeček!!!!!

Spolu s novinářem Zbořilem dodávám, že pro jednodušší, z politiky propadající, měl ještě president republiky dodat "řešení" kalašnikov-majdanské. Slovo Majdan tam chybělo!

Neustále mě "fascinuje" hloupost/zapšklost novinářů, nevoličů Miloše Zemana, poslanců, kteří by ihned na každého házeli vlastizradu či nesvéprávnost (teď jich bylo 75).

D. Green 2.2.2016 15:19

Re: Zeman sice pobaví, ale také je pro mne socialistickým

Hop, kašpárku, hop! Příště kandidujte vy. :))))

D. Green 2.2.2016 15:16

Re: Jedno je fakt: každá (jakákoliv!) reakce na Ovarovy

Zkuste příště blít do záchodu.

K. Janyška 2.2.2016 15:16

Zeman sice pobaví, ale také je pro mne socialistickým

zločincem, i když menším, než Khárl. Proto jsem dal tomu menšímu, tedy Zemanovi, hlas ve druhém kole. Dodnes mně však ruka pálí z toho, koho že mi to lidi naservítovali za výběr ve druhém kole. Musel jsem jít do menšího zla, nedá se nic dělat, jsem chlap a ne posera... Dzp.

D. Green 2.2.2016 15:12

Re: Zeman

Až vám to ("více chápavá voličko") dojde, tak bude pan prezident Zeman zvolený podruhé. :)))

Ś. Svobodová 2.2.2016 14:39

Re: Chápu, vy jste se pobavil.

A jsme u toho. Z myšlenky stejné jako je vaše, vznikla tzv. politická korektnost. Neříci co si myslím v obavě, že by to jeden šílenec z miliónu mohl vzít vážně. Je to výraz osobní zbabělosti, neochoty přijmout zodpovědnost, strachu z nepříjemností. Výsledkem je mluva, která nic nesděluje, nic neslibuje, k ničemu neburcuje. A politici, kteří se chovají podle svých slov - k ničemu.

Š. Hašek 2.2.2016 13:51

Re: Představte si odpověď pana presidenta

Ale vždyť to byla geniálně jednoduchá, kulantní odpověď!! To někoho nas.......

A to kejhání, že president bude zítra z hradu střílet! 75 poslanců s IQ tykve! Pláč ministerského předsedy, že se teď bojí i na záchod!

Š. Hašek 2.2.2016 13:48

Na otázku

zřejmě propadající středoškolské studentky president republiky reagoval velice kulantně (já bych se jí možná nejprve zeptal jakouže známku má z občanské nauky). Vše jí vysvětlil, pomalu, jasně, jako učitel se zkušeností. Jako otec-president, skoro bych řekl. Bez ironie.

Jak podotkl pan novinář Zbořil, k tomu kalašnikovu měl ještě dodat pro přibržděné politiky slovo Majdan. Tam totiž došlo k tomu způsobu, kteří současní nepolitičtísvazáci u kávy přímo milují. Ke způsobu odstranění vlády a presidenta po řádných volbách nikoli opozicí - a sice sty kalašnikovů. Děkuji nechci.

Neodpustím si poznámku, kterou Plešounek (za co!?, za co ho tám máme!!?? )pronesl, že má teď strach o vlastní bytí. Chudák malá, ať zavolá mamince.

Děkuji tedy vlastně té (zaostávající) studentce a presidentovi republiky, že opět (!!!!!) nám ujasnil kdo jest kdo.

P. Vaňura 2.2.2016 13:45

Pokud by se někdo pokusil o atentát,

nebude to z důvodu bonmotu pana presidenta...

A ten "kalašnikov" může znamenat i ozbrojené povstání, což je ovšem ještě fantastičtější varianta, než atentát na kohokoliv.

P. Vaňura 2.2.2016 13:41

Představte si odpověď pana presidenta

bez té "doložky." Vyznělo by to jako hlubokomyslné kázání.

J. Kavalír 2.2.2016 13:21

Re: Zeman

Zemanův výrok mne pobavil hned několikrát. Prvně když jsem ho slyšel, několikrát pote, když se ozvaly potrefené husy - Sobotka, Němcová...

V. Kraus 2.2.2016 13:10

Re: Buranství

Vždyť jsem napsal, že je to buran.

J. Urban 2.2.2016 13:07

Jedno je fakt: každá (jakákoliv!) reakce na Ovarovy

stupidity jim vždy dodá větší význam, než ve skutečnosti mají (mají samozřejmě nulový). Ovara by nejvíc na§ralo, kdyby byl on i s jeho malmoty napříč politickým spektrem zcela ignorován. Takhle se jen jen tetelí, jak mu ti pitomoučci zase skočili na hozenou udičku. Z politiků si díky přímé volbě nikdo nemusí dělat hlavu, že je zodpovědný za to, jaké ho-wado dnes sedí na Hradě a co vypouští z huby za §račky. A lůze, která ono ho-wado na Hrad dosadila, se přib1blými reakcemi politiků na tyto §račky jen dodává kanonenfutr.

J. Kanioková 2.2.2016 12:40

:))))))))))))))

R. Langer 2.2.2016 12:32

Re: Zeman

Jasně, zatímco ti hrozně chápaví dodnes ještě ani nepochopili výsledky voleb a co z toho pro ně plyne. :-D

R. Langer 2.2.2016 12:30

Re: Buranství

:-D

R. Langer 2.2.2016 12:29

Re: Chápu, vy jste se pobavil.

A co kdyby to řekl někdo o Zemanovi, nebo o Klausovy, také byste projevoval takové upřímné obavy? :-D

J. Lepka 2.2.2016 12:12

Chápu, vy jste se pobavil.

Ale jste schopen dát ruku do ohně za to, že v elektorátu jeho patolízalů se nenajdou blbci, co to vezmou vážně a pokusí se zrealizovat ???

Ś. Svobodová 2.2.2016 11:48

Ať se to líbí nebo ne, Zeman není buran.

Hraje svou roli, kterou ovládá dokonale. Věřím, že většinu výroků má předem připravenou za konkrétním účelem. A většinou mu to také novináři spolu s "kavárníky" schlamstnou a následně rozvíří debatu přesně tak, jak Zeman zamýšlel. Dodržovat Lex Zeman je jediná možnost neskákat, jak on píská.

Ś. Svobodová 2.2.2016 11:27

Re: Buranství

Proč by měl Zeman lhát, že si nemyslí, že Sobotka škodí naší zemi?

V. Kraus 2.2.2016 11:22

Buranství

Ještě k tomu dotazu oné dobré ženy z pléna. Ta začala tím, že "všichni víme, že premiér Sobotka škodí naší zemi". Vzápětí se zeptala prezidenta Zemana "jak bychom se mohli premiéra Sobotky zbavit?" Už z formulace oné otázky je jasné, že ona dobrá žena je politicky negramotná. Kdyby byl prezident Zeman aspoň trochu na úrovni, odpověděl by napřed, "nemyslím si, že premiér Sobotka škodí naší zemi". Až poté by mohl případně rozvádět, jakým způsobem je možné zbavit se politika. Jeho ale zřejmě ona tazatelka potěšila a odpověděl jako buran.

J. Dvorská 2.2.2016 11:02

Zeman

Tohoto chlapa, t.č. prezidenta, nám byl čert dlužen !Ale u části voličů , méně chápavých, jeho kecy zabírají !

O. Zuckerová 2.2.2016 11:00

V jedné z diskusí hned po "aféře"

jsem se ozvala přesně s přirovnáním, které autor užil ve 3.odstavci zdola: ...jako když žena někdy říká, že mne zabije. Psala jsem tehdy o podobnosti se situací, kdy manžel přijde domů a učiní dvě blátivé ťápoty na čerstvě vytřeném linoleu směrem k věšáku. "Já tě snad zabiju!" - vykřikne jeho polovička. Načež manžel se ohradí: "Jo, tak zabiješ? Ihned na tebe podávám trestní oznámení pro nebezpečné vyhrožování smrtí!" - a ještě jsem dodala: ne, že by ten manžel byl úplný blbec. On jen uvítal záminku, jak se jí zbavit...

V. Běhal 2.2.2016 10:04

Re: Jaké hulvátství

To byl puč.