28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

GLOSA: Jourová jako politický prosťáček

Jakkoli mám k Věře Jourové osobní sympatie kvůli jejímu životnímu příběhu, a svým způsobem jsem jí přál i její comeback na nejvyšší politické funkce, jako eurokomisařce bych jí hlas nedal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kozohorský 8.10.2014 11:21

ale toto vše

bylo zřejmé už před volbami, kdy stále platí pořekadlo sliby se slibují a blázni se radují. na podobném systému přerozdělování veřejných peněz vyrůstaly generace a moc se to osvědčilo, tak proč v tom vesele nepokračovat až do konce věků...jak se zdá

P. Papež 7.10.2014 22:44

Paní Jourová

Paní Jourová řekla, že po práci jako eurokomisařka bude dělat odpoledne pro Českou republiku. Svatá prostoto, ona vůbec nic neví, jak to v EU probíhá. Opravdová "odbornice".

J. Vintr 7.10.2014 18:25

Proč by tam neměla co dělat?

Eurokomisařka (stejně jako drtivá většina politických funkcí) je jen trafika a ty se rozdělují bez ohledu na schopnosti či kvalifikaci trafikantů ...

J. Urban 7.10.2014 15:10

Nic proti ničemu. A nikomu. Ale jestliže

Jourová, Stropnický a další nastoupili na Babišovu loď, nemůže mne od nich žádná ubohost překvapit či dokonce zaskočit. Jsou jen dva možné důvody spřažení se s Babišem: 1. totální naivita (nejen politická) 2. vyčůranost

Oba důvody jakéhokoliv babišovce u mne ihned diskvalifikují. Pokud jsem něčím překvapen, tak tím, že nediskvalifikují také u evropských poslanců. Ale to je zase ta moje naivita...

V. Venc 7.10.2014 12:00

Závist je také impulzem

Domnívám se, že jak autor tak mnozí diskutující (i z EU) snadno podléhají pocitu závisti, že exministryně i ministr financí patří do skupiny vlivných manažerů a politiků.

Jestliže vzorové demokracii, reprezentované úřadem prezidenta Obamu vůbec nevadí, že si občané finančním příspěvkem na prezidentskou kampaň zajišťují lukrativnější posty ve státní administrativě, tak nevím, proč by nás měla rozčilovat skutečnost, že politik je bohatým občanem.

J. Jurax 7.10.2014 18:52

Re: Závist je také impulzem

Ovšem je-li jeho byznys spjat se státními dotacemi, o nichž jako politik spolurozhoduje ...

F. Pavlis 7.10.2014 21:25

Re: Závist je také impulzem

Tak tomu se v Izraeli říká  CHUCPE.  Zdá se, že agrofertní vlivy postihují určitý typ lidí, kteří budou šilhat se šilhajícími, a nikdy nevypadnou z role akceptující směr větru. A takových je tu víc než mnoho... Europoslanci všech barev jsou jen vrcholem ledovce..Pí Jourová po př. Špidlovi, a s. Falbrovi a další budou následovat, dokud živa bude EU se svou dobrodějnou dotační politikou nezdolné byrokracie. Tak, tak.

J. Boleslav 7.10.2014 11:44

Jourová je pouze jeden

z Burešových užitečných idiotů. Brzy ještě lépe honorovaná, než dosud. Do Brusele se nepochybně perfektně hodí, bude tam výbornou posilou.

Š. Hašek 7.10.2014 10:43

Přesný popis situace.

Ale obávám se, že ti, kdož se rozčilovali nad jednoduchým faktem, že (např.)  mezi poslanci ODS je/bylo dlouhodobě cca 8 procent komunistů, si teď zvolili rovnou agenta, komunistu, gigalobistu, gigakmotra, gigačerpače, gigaovlivňovače zákonů pro osobní kšefty -  a šlo by ještě pokračovat - za ministra financí.

Paní Jourová je jen taková "nová mediální tvářička". Kmotrem (obrkmotrem) jest Babiš. Za stále ještě potlesku klaky. Klaka taky bude dále řešit už jen nýmandy (teď už určitě relativní nýmandy) typu Rittiga.

Nebo je to jen sen?

J. Boleslav 7.10.2014 11:35

Re: Přesný popis situace.

Naprosto s Vámi souhlasím. Potíž je v tom, že osvícení Burešovi voli(či) nic z toho nevidí. Nebo, uchváceni skvělými koblihami, vidět nechtějí.

M. Starý 7.10.2014 11:43

Re: Přesný popis situace.

Ti Babišovi voliči nejsou "osvícení", ale "oslnění" rétorikou pana miliardáře, který "nekecá, ale dělá"...

J. Boleslav 7.10.2014 11:48

Re: Přesný popis situace.

Hlavně jsou to spíš voli než voliči. :-)

M. Starý 7.10.2014 10:14

Jourovou čeká osud Špidly

V první fázi Andrej Babiš potřeboval ke svému úspěchu ve volbách se zviditelnit se pomocí mediálně známých tváří (Jourová, Komárek, Stropnický,...). Nyní začíná druhá fáze, zbavování se těchto "mouřenínů" a dosazování "odborníků". Proto Babiš Jourovou chce uklidit do Bruselu, podobně jako když tam odložila Špidlu ČSSD.

Proslýchá se, že pro Stropnického se již hledá vhodná ambasáda...

Ono to trochu připomíná první volby v r. 1990. Tehdy se také "parlament" zaplnil herci, umělci, lékaři, chartisty, kteří úspěšně kandidovali za OF a VPN. Ta sázka na známé tváře a slova o korupci vyjde vždy.

Š. Hašek 7.10.2014 10:32

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Asi tak.

Inu zvolit si komunistu, agenta, příjemce dotací, podnikatele, který teď přímo ovlivňuje politicky zisk svého koncernu, má přístup ke strategickým datům všech hospodářských subjektů v republice......... To fakt dokáže jen dopředu nemyslící a velice prostinký volič, který se chce trochu ohřát a zapálí stoh hned vede svojí stodoly. . Ale jest faktem, že nepřímo se podílela taková mdlá neschopnost předchozí garnitury. Ale budeme ještě vzpomínat, já už vzpomínám.

Docela je již jasné, že akce "Nečas" přináší plody.

J. Boleslav 7.10.2014 11:37

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Máte naprostou pravdu.

P. Lenc 7.10.2014 13:55

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Připojuji se.

M. Starý 7.10.2014 11:50

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Poslední větu podepisuji s tím, že nejenom (policejní) "akce" Nečas, ale i vládnutí-nevládnutí "pana" Nečase přináší (hořké) plody.

Ano, byla to ostuda vládní koalice a hlavně TOPky, že nedokázala zakročit, když Péťa byl osedlán "dračicí" a kmotři si podávali ve Strakovce dveře. A nebo spíš TOPce vyhovovalo, když se ODS "historicky znemožňovala" a oni by pak převzali post "lídra pravice". Bohužel, se přepočítali...

R. Langer 7.10.2014 15:01

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Hm, vy mě děsíte. Bohužel asi zcela reálně... :-(

J. Urban 7.10.2014 10:53

Re: Jourovou čeká osud Špidly

Babiš bohužel není jediný, kdo se z bývalých - ehm, jak to jen říci, no použijme slovo, které oni sami používali - kádrů zapojil po r. 1989 do velkého byznysu. Vazby na další kádry, způsoby privatizace, znalost trhu (na pézetkách zcela mimo pochyby!) a ochranná ruka Velkého Kormidelníka, zajišťující díky tehdy přetrvávajícímu bankovnímu socialismu těmto a skoro jen těmto lidem přístup k velkým penězům jim značně a zcela zásadně posunuly startovní čáru oproti jiným smrtelníkům. Až potud s přimhouřenýma očima ok. Je ale vlastně první, kdo si dovolil svůj byznys napojit na "velkou" politiku. To považuji za velmi špatné a divím se každému, kdo na tuhle jeho loď nastoupil. Je ale fakt, že v ČR jsou politici a politika už tak zprofanovaní, že se tu správcem věcí může stát v podstatě každý, kdo na to má žaludek a dost peněz, koneckonců právě Babiš je toho důkazem - a o motivaci Jourových, Stropnických a dalších můžeme klidně spekulovat, čas ukáže (a spekuluji, že to nic pěkného nebude).

K. Janyška 7.10.2014 10:06

Je úplně jedno, kdo bude

hrát v EU Německu Kašpárka... Dzp.

P. Čech 7.10.2014 8:33

Nezáleží na tom.

Naštěstí vůbec nezáleží na tom, zda by pan Jirsa dal paní Jourové svůj hlas. Záleží na vůli voličů a nikoliv jen voličů ODS. Nějak tomu ovšem opět nerozumím. Paní Jourová byla zvolena v ČR a vyslána do funkce eurokomisařky. Kdyby následně neprošla "grilováním", co se stane? EU nebude ctít vůli občanů ČR? Má na to vůbec kompetence? Pokud ano, potom je to špatně. Budou potom v ČR nové volby na funkci eurokomisaře či eurokomisařky?  Celý systém "grilování" mi připadá jako trapná a směšná, především však nedemokratická opičárna. Není přece možné, aby v demokratickém seskupení někdo schvaloval následně demokraticky zvoleného kandidáta.

V. Mlich 7.10.2014 8:53

Nemějte obavy

Nemějte obavy, Jourová postoupí, protože je dostatečně eurohujerská, ty kecy o Babišovi jsou jen pro to, aby demonstrovali, že jako hlídají, aby se dotace nerozkrádaly. Nakonec z toho bude pro Babiše i plus: Nejen slovenský soud rozhodl, že není STBák, ale i Brusel uznal, že nekrade dotace.

Ale pokud by tam omylem některá vláda poslala realistu, nehujera, tak to si pište, že podle bruselského zvyku by se volby opakovaly do doby, než občané rozhodnou "správně".

F. Doušek 7.10.2014 9:33

Re: Nezáleží na tom.

A ona Jourová kandidovala v Česku na funkci Eurokomisařky? Já myslel, že ty volby byly pouze do Europarlamentu.

Můj hlas by nedostala nikam.

J. Urban 7.10.2014 10:57

Re: Nezáleží na tom.

Vůbec nechápu, o jakém "demokraticky zvoleném kandidátovi" píšete. Vy jste snad měl možnost se k nominaci Jourové vyjádřit volbou???

J. Boleslav 7.10.2014 11:39

Re: Nezáleží na tom.

P. Čech to má tradičně poněkud popletené.

J. Jurax 7.10.2014 18:56

Re: Nezáleží na tom.

Není přece možné, aby v DEMOKRATICKÉM seskupení ... - tím ale neračte mínit EU, že ne?

P. Hofman 7.10.2014 7:21

Ježíši, to je blaf

A jak jste se, pane autore, zajímal vy o vaše šéfy? Klaus - resident KGB, Topolánek - lhář a homofob, Nečas - stranu řídila jeho matrace ?!?

P. Čech 7.10.2014 8:37

Re: Ježíši, to je blaf

On, pan Jirsa, kolem sebe kope, jako ona pověstná kobyla a papouškuje pouze názor ODS. On přece nemůže nazvat představitele (i bývalé) ODS jejich pravými jmény. Klaus - vlastizrádce, Topolánek - hulvát, Nečas - naprosto neschopný člověk v jakékoliv řídící funkci a pod.

Š. Hašek 7.10.2014 10:24

Re: Ježíši, to je blaf

Pane Čechu, co Vás po ránu tak rozčílilo?

Vždyť V y se snažíte předběhout pí Baldovou.

Tak fakt nevím.

P. Čech 7.10.2014 13:50

Re: Ježíši, to je blaf

Nic mne nerozčílilo. Jsem tradičně zcela klidný. Pouze odpovídám na otázku pana Hofmana.