15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

GLOSA: Ješitný neviník

V předčasných volbách dopadly protežované projekty obou prezidentů velice neslavně. Nepomohl jim ani masívní výlep jejich tváří na billboardy a od voličů se jim dostala dvě velice trapná, usmolená procenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 11.11.2013 8:17

Tak určitě!

Kdyby se k Bobošíkové, Zubové, Volfové a k bezejmenným exposlancům ODS přidali Svobodní, hned by bylo povolebních 10 %. Svatá, sebestředná, sebereflexi nepodléhající, senilní prostoto.

A. Reček 10.11.2013 17:21

Je na tom dost pravdy.

Výsledek nynějších voleb odpovídá vývoji vnitřního života politických stran, zvláště těch dvou nejsilnějších. Dříve vsadily na vůdcovský princip a podlehly časem na vnitřní degeneraci, zejména ta původní Klausova. Dokonce někteří funkcionáři chtěli exprezidenta reaktivovat do voleb a nedovedli si přiznat, že byl to právě on, jenž nasměroval ODS před lety do její dnešní podoby.  A ten druhý dřívější vůdce, dnes prezident, se zachoval k původní straně podobně. Přiznají si někdy tito dřívější vůdci, že byli to oni, kteří zapříčinili krizi v systému jejich politických stran?  Asi těžko, viníkem označí někoho jiného. Pro exprezidenta dnes jsou to ti, které autorka správně vyjmenovala.

P. Papež 9.11.2013 21:55

Klaus

Klaus občas řekne neskutečně pitomé ješitné věci, ale na rozdíl od současného prezidenta bez hulvátství, urážek a s nonšalancí.

Š. Hašek 9.11.2013 22:02

Re: Klaus

Občas. Jako každý vzdělanec.

Blbec neřekne nic.

Korektník taky nic.

Kdo z nich se dá poslouchat? S kým se dá diskutovat? Klaus minimálně stojí za polemiku (šaškové píší vlastizrádné petice).

Š. Hašek 9.11.2013 21:54

Naopak.

Pokud někdo  napíše o bývalém/již ve volném čase činném politikovi článek, že by bylo možno tohoto člověka osmkrát popravit a jméno navždy vymazat z mapy historie, vždy zbystřím pozornost.

Nemá cenu polemizovat s emocemi, které čouhají z článků paní Payerové.

Václav Klaus promíchal hlasy v minulým volbách tak nepatrným způsobem, že naprosto nechápu, zda je nutno psáti tak mělké povzdechy. A vydávat "to" za hodnocení politiků. Inu každý to vidíme jinak.

T. Czernin 9.11.2013 21:22

Tak co, holky

už jste si doma pořešily tu biomasu...??

V. Kolman 9.11.2013 20:23

DOMNÍVÁM SE, ......

......že "vrtošivý stařík" (slova MUDr. Davida Rátha) právě tím, že plivl slinu na SSO a na pana Macha, tak jim prokázal dobrou službu. Míním, že dosti dosud nerozhodnutých občanů bude právě z tohoto důvodu v příštích volbách SSO P.Macha volit.

       Čehůni jsou občas "nevyzpytatelné smějící se bestie" a již mnoho "mocných tohoto světa" se v nich přepočítalo :-))

J. Barto 9.11.2013 21:25

Re: DOMNÍVÁM SE, ......

Většina mocných tohoto světa, ani nevěděla ( a neví), že nějací"Čehůni" existují !!

Z. Rychlý 9.11.2013 12:43

Chtělo se mi po přečtení zvolat hlasitě

bravo ! Pak mi došlo, že s takovou nahrávkou na smeč, co stařičký exmocnář vytvořil, to  zase taková námaha nebyla. Ale vtipné to je !

Pan velvyslancová by se měl věnovat treningu předkládání  chlebíčků hostům na rautech velvyslanectví.

Pokud by kandidoval do EU parlamentu je to zbytečné, protože jeho jasnost Ego I. největší není schopen s někým vytvořit tým, jeho spolupracovníci by se museli denně klanět jeho Ješitnosti a to asi takový N.Farage nedokáže. Tudíž i tam by už byl jen pro smích.

Zbývá snad ekonomika, tam míval téměř vždy pravdu, ale .....stáří  nezastavíš.

T. Kohout 9.11.2013 11:57

dost velký rozdíl

OK, akorát mi tam schází suché neideologické konstatování, že socani dostali pořád cca 3x více hlasů než ODS. Dost velký rozdíl.

Z. Rychlý 9.11.2013 13:01

Re: dost velký rozdíl

V článku je řeč o tom, že  etablované strany promarnily své příležitosti, které opakovaně měly. No jo, máte smůlu, tradiční pes na kopání a vymezování se vám teď chcípá. Co budete dělat ? Vůči komu se budete vymezovat, že byste to dělali líp ? Na Babišovi si vylámete zuby, bez něj si ani neupšouknete.  Buď se utopí, ale půjde pod vodu zároveň s vámi, nebo bude úspěšný - a pak si v příštích volbách o vítězství nechte zdát krásné sny.

Z. Paldus 9.11.2013 20:54

Re: dost velký rozdíl

Rozdíl obrovský to máte pravdu, ale jeví se mi situace socanů podobná. Neboť kopírují cestu do pekel za svojí sestrou ODS.

Š. Hašek 9.11.2013 21:58

Re: dost velký rozdíl

Vtip je v tom, že ODS a TOP a SSO měly dohromady více než břídil Dluhoslav.

Kde je chyba?

Každý to vidí jinak - já v nesnášenlivosti Kalouska a Macha. To snad máme mít deset pravicových stran? Zjednodušuji, to je na moc dlouho.

L. Novák 9.11.2013 11:55

Jednoho takového, co "má vždycky pravdu", znám.

A čím je starší, tím je to s ním a jeho "pravdami" směšnější... Není to nějaký přírodní zákon? ;-)

Nejhorší je, když se takoví přestárlí mudrcové nacpou do politiky a ne a ne odejít....

Š. Hašek 9.11.2013 22:06

Re: Jednoho takového, co

Václav Klaus se někam cpe?

Připadá Vám hloupější než moudro všech mouder Dluhoslávek Sobotka? Nebo jiní politikové. Čtete jen nějaké komentáře někoho k tomu co Klaus řekl, že?

Chce to chladnou hlavu

L. Novák 9.11.2013 23:48

Re: Jednoho takového, co

Proč do toho pletete Klause? Já to psal obecně... ale možná jste si to s Klausem spojil dohromady vy. :) Nejste taky členem fan-klubu jako Varadinková?

No, a když už jsme u toho "cpaní se" na stará kolena do politiky, Klausova aktivita na podporu české politické pornohvězdy Bobošíkové byla co? Všude po městě vylepené billboardy s Klausem v nadživotní velikosti. Někde i s Bobošíkovou. To mám považovat za co? Za naprostou ztrátu soudnosti?

Ostatně, voliči tuto aktivitu Klause a Bobošíkové ocenili tržně a spravedlivě. Dostali výprask stejně, jako Strana Přátel Ožralého Zemana. Ba dokonce horší. Bobošíková zmizela ze scény (kdo asi bude platit mililony za masívní billboardovou kampaň?) a nejspíš se v médiích dlouho (doufám, že navždy) neobjeví. Klaus se nechal slyšet hned a blábolil cosi o havlistech... V jeho věku už na to snad má i právo, aby jej voliči nebrali moc vážně. :-P

M. Kosejk 9.11.2013 10:05

za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

Ještě před nějakou dobou by mne pobodná prohlášení V.K. mrzela.  Teď už se jim jenom směju. Svobodné sice také považuji za dogmatickou sektu utopistů, ale že se nechtěli spojit s Bobošíkovou, to zrovna jim dávám k velkému plusu.

G. Zahradníček 9.11.2013 10:43

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

Správný postřeh, Svobodní jsou sektou, nic jiného. Jednou jsem pozoroval jejich seanci v hospodě, guru Mach vedl moudrá slova (mluvil poměrně rozumně), svobodné svazačky vlhly a svobodní svazáci přikyvovali, jak houpací koně. :)

L. Novák 9.11.2013 11:49

Re: Grigorij Zahradníček

A komunistům se revolučně ježily všechny chlupy na těle... :-D

F. Vokurka 10.11.2013 8:55

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

a to vas tam vyslali spiclovat uredne z uv soudruhu majore, nebo to byla vase osobni angazovanost jako praveho komunisty?

J. Růžička 9.11.2013 11:44

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

No, nevím...před nějakými dvěma lety jsme pro média byli nacističtí fašisté, v lepším případě populističtí extrémisté. Dneska jsme naivní snílci a, jak patrno, sekta utopistů. Asi pokrok.

M. Kosejk 9.11.2013 13:09

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

Já nejsem žádný zasraný médium. Já jsem Martin Kosejk. A JÁ považuju SSO za dogmatickou sektu.

J. Růžička 9.11.2013 16:38

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

Týjo.

M. Kosejk 9.11.2013 20:36

Re: za porážku pravice mohou Svobodní a havlismus

No týjo, on někdo mluví za sebe. Divné, co? :)

Abych řekl pravdu, pod vlivem událostí posledních měsíců jsem byl nucen bolestně přehodnotit mnohé svoje názory. A teď mi je tak nějak jasné, že na Svobodných mi vadí skoro to samé, co mi začalo vadit na Klausovi. Shrnul jsem to do popisu: "dogmatismus, agresivní sebeizolace a neschopnost komunikovat s širším publikem". A to třeba takový Petr Mach navíc za sebou nemá nic pozitivně odpracovaného, jako má Klaus. Mach je obyčejný vysokoškolský učitýlek, který v životě nezastával žádný odpovědný řídící post - a v životě neuzavřel jediný obchod, který by stál za řeč. A přitom se tváří, jak by sežral všechnu moudrost světa a stal se mesiášem jediného správného pohledu na svět a předsedou jediného morálního politického hnutí.

Na a mě to odpuzuje.

T. Czernin 9.11.2013 21:24

No nedá se nic dělat

Kosejk, příště je to na Tobě...

J. Vavruška 9.11.2013 9:53

Jindy trefný, dnes úplně mimo

Svobodní vděčí za svůj úspěch právě tomu, že svoje principy nemění podle momentální situace. Kdyby se spojili s Bobopartou (vážně tam byla i politická turistka a ruská agentka Zubovová?? ach jo), nevolil by je nikdo, protože by úplně ztratili důvěryhodnost. Podobně jako ODS poté, co z iniciativy TOP09 porušila téměř všechny body svého volebního programu.

J. Heincl 9.11.2013 19:27

Re: Jindy trefný, dnes úplně mimo

Přesně tak!

J. Kanioková 9.11.2013 22:46

Souhlas..

.

M. Nemecek 9.11.2013 9:38

Ješitný a hloupý,ale může být,že o tom neví!

Když sleduji poslední čas aktivity bývalého prezidenta Klause,mám pro ně jediné vysvětlení.

Jednou bude člověk také starý,senilní,mozková hmotna stratí svojí soudržnost a ač si člověk myslí,že to,co říká a dělá je chytré a ušlechtilé,je tomu právě naopak.Potom by se takový člověk měl spíše držet v ústraní,aby se zbytečně nezesměšňoval a nestratil i ten zbytek  obdivovatelů,kteří ho ještě obklopují.Je divné,že toto panu Klausovi nedoporučí jeho tým poradců.Mám proto jediné vysvětlení.U nich k  měknutí mozku došlo mnohem dříve,než je jinak obvyklé.

Š. Šafránek 9.11.2013 7:35

Je to tak.

Nikdy bych byl nevěřil, že ve mně bude Klaus vyvolávat lítost (zpravidla to byl vztek): a přece se stalo!