14.10.2019 | Svátek má Agáta


GLOSA: Je v tom msta

18.10.2012

Kdo může za neúspěch ODS? Samozřejmě teď se rozebírají příčiny, hledají se viníci, svalují se chyby, a tak dále zajisté Nenašel jsem nikde zmínku o tom, že malou, ale možná nezanedbatelnou příčinou neúspěchu byla okolnost, že Dalíka pustili z vyšetřovací vazby pár dnů před volbami. Dalíka, kterého skoro každý občan ze všech krajů této země vnímá jako ztělesnění všeho špatného, čím ODS nasákla, toho pustili! Přitom socana Ratha drží, ale Dalíka ne?

V tom musí být nějaké čertovo kopyto, ta ODS je ještě horší než jsme si mysleli. Jak můžeme ty lumpy klepnout přes prsty? Takže část občanů volila s úmyslem se ODS pomstít, už je nevolit. Ještě horší je, že většina lidí znechucena poměry vůbec k volbám nešla Pokud se v budoucnu politiky nepodaří tyhle lidi přemluvit, aby přišli k urnám, pak jednou vyjdou do ulic.

Paradoxně pomsta zase pomohla ODS k úspěchu v Plzeňském kraji. Kandidát Pospíšil - co komu v Praze udělal ten hodný chlapec, že ho Nečas vyrazil z vlády? Že ódésákům Pražákům nevoní, to je venku dobré vysvědčení, na just ho do našeho kraje zvolíme. Leda že by to byla od začátku strategie: vyhodit ho z vlády, kde se lehce najde náhrada, zatímco v Plzeňském kraji neměla ODS co nabídnout. Vždyť taky jednička na kandidátce Krejsová přepustila místo Pospíšilovi ještě dřív, než ten přijel z Prahy do Plzně.

Má jest pomsta, řekl Pán. Jenže ho nikdo neposlouchá.České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.