29.11.2020 | Svátek má Zina


GLOSA: Jak fungují dotace?

19.3.2016

Naprosto dokonalé okrádání lidí

Postavíte „kongresové centrum“ případně „školicí středisko“ s velkým podílem z peněz daňových poplatníků v rámci dotačního programu s názvem řekněme třeba „vzdělání“, to zní přeci ušlechtile.

Vyčkáte pět let „udržitelnosti“ s provozem dle dotačních podmínek a po pěti letech... Kouzlo! Máte soukromý hotel.

A tak podobně to funguje v různých oblastech a točí se v tom obrovské peníze. Naprosto dokonalé okrádání lidí - a zcela legální.

Jelikož se v tom točí takové peníze, tak je velmi silný zájem na tom, aby to tak pokračovalo, a proto se lobbistické skupiny na tomto systému profitující snaží přesvědčovat veřejnost, že je to tak pro všechny výhodné, dávat své peníze státu, potažmo EU, které za tyto peníze budou páchat všeobecné, dotované, trvale udržitelné dobro.

Neprofitují pouze příjemci dotací, ti pouze využili systém, profitují také a možná především přerozdělovači, kteří tento systém rozjeli a udržují v chodu. A samozřejmě peníze při přesvědčování pomáhají, mediální kampaň ovlivňující veřejnost něco stojí. A nejlepší na tom je, že je to přesvědčovací kampaň opět za peníze daňových poplatníků. Naprosto dokonalé.

místopředseda Svobodných v Ústeckém kraji

Převzato ze Svobodni.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.