27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

GLOSA: Jak demokracie ohrožuje demokracii

Tak se nám chlapci a děvčata z levého břehu hezky odkopávají. Čím jsou nervóznější, tím méně se jim daří držet dekorum. A tak někteří dávají již zcela nepokrytě najevo, o co jim ve skutečnosti jde. Z pod masky ctitelů demokracie jim vytéká na vestu jedovatá slina děsu. Oni se totiž demokracie bojí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 29.4.2016 19:51

Souhlas s p. Svobodovou,

a je mi úsměvné, když někdo ještě dnes píše - rozumné Německo..

To si ten pán opravdu myslí? Opravdu?

Ách jo... uff..

Ś. Svobodová 29.4.2016 19:06

Re: Ovšem

A co z Německa, kde do roku 2046 bude více než 50% obyvatel muslimské víry? Bude dostatečně bohaté, rozumné a demokratické? http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/muslimu-bude-v-nemecku-vic-nez-krestanu /r~i:article:334274/

S. Donát 29.4.2016 17:39

Re: Ovšem

Kde vzít to rozumné Německo?

V. Pavelka 29.4.2016 17:11

Re: Ovšem

To není strašák , KGB , NKVD, ATP.Dokázala Ve vlastní zemi, zničit a udusit všecho co za něco stálo , o to se pokoušela i v zemích východní evropy.To umí dobře , pořád má ve vedení jednoho z nich Putina . No a pokud tomu nevěříte tak se podívejte na ruské televize noviny , Falešnej M Zikmunde.

V. Pavelka 29.4.2016 16:54

Re: Ovšem

Já nemám fobii z bohatého arozumného Německa paní Svobodová ,jen se bojím chudnoucího, izolovaného,sobě nalhavajícího ,nostalgicky ukřivděného Ruska.

V. Pavelka 29.4.2016 16:29

Re: Aniž bych chtěl poučovat,

Socialismus a komunismus,to už nejsou politikum to už je víra ti lidé normálně věří .

V. Pavelka 29.4.2016 16:09

Re: Aniž bych chtěl poučovat,

Musí mít démos kratos, nějaké teoretické rámce! člověk žije žije, a zrazu umre umre " říkal julius Satinský.

J. Ráž 29.4.2016 15:49

Tipněte si co by nastalo

Kdyby náš Parlament zamítl povinnost ubytování a stravování cizinců vyplývající z nějakých kvót pro kočovníky dojednaných v Bruselu.

Co by EK mohla? Zpochybňovat rozhodnutí zákonodárného orgánu země a hrozit sankcemi? Jsem přesvědčen, že by to nikdy bruselští nikým nevolení byrokrati nerealizovali, protože by tím potvrdili argumenty euroskeptiků o ne-suverením postavení nejvyšších volených orgánů členských států.

Nebo

Když holandský parlament nařídí vládě respektovat referendum a Holandsko by neratifikovalo dohodu Bruselu s Ukrajinou. Co by Brusel mohl? Vyhlásit válku Holandsku?

Orbán zatím vetoval vše, co se týká nařízení EK o chování ke kočovníkům i jejich skladování a Brusel zatím(!) dělá mrtvého brouka, protože úředníci EK nepočítali s tím, že se někdo vzepře. První státy už projevily odvahu se vzepřít a jejich počet roste. Bruselští jsou už jako komunisti v posledním tažení. Kopou kolem sebe, ale už jsou zcela bezzubí.

S. Donát 29.4.2016 14:36

Re: Kvalitní příspěvek

Asi máte pravdu. A já už měl radost, že s tím pěťákem můžu aspoň jednou souhlasit. No když jim to tady smrdí, asi by se měli sebrat a táhnout ke všem čertům :)

R. Gramblička 29.4.2016 14:02

Re: Ovšem

exactly!

R. Gramblička 29.4.2016 13:59

Re: Kvalitní příspěvek

Já mám spíš dojem, že pan Pětník ironizoval a myslel to jinak (omlouvám se, pokud se pletu). Jak jsem si všim, je ze stejného hnízda jako Frau Netzer

S. Donát 29.4.2016 13:34

Re: Kvalitní příspěvek

Souhlas :)

P. Pětník 29.4.2016 12:53

Kvalitní příspěvek

myslím, že na dnešního Psa sedne jako Jandák na hrnec.

Z. Lapil 29.4.2016 12:01

Re: Ovšem

Jo.

P. Lenc 29.4.2016 11:23

Re: Autore, dekuji. Neni ceho dodat. Jen mi stale vrta hlavou

Ano pane Vébře, podobně píši pod článkem "politologa" Jelínka.Začíná pokus o fašizaci společnosti nejen u nás, ale v celé Evropě.Ovšem jeden problém tady je.Zatím co za socialisty Musollinim a Hitlerem byla většina občanů, tak tato karta novým strůjcům "zářných zítřků" nevychází.Mám obavu, že o to budou víc kopat.Nakonec představy nejen mladého Stropnického jsou jasné.My to prosadíme i za cenu teroru.Takový Pelikán budiš nám dalším varováním.

Ś. Svobodová 29.4.2016 11:21

Re: Ovšem

Já tu vaší fóbii nechápu. Děsíte se Ruska, které svou sféru vlivu nad ČR dávno ztratilo a má na nás vliv pramalý. Ruský podíl na naší ekonomice činí kolem 0,5 %. Německo, Rakousko, USA a VB mají podíl ve 2/3 všech firem v Česku, přes 40% jich přímo ovládají. Není to Rusko, kdo nám dnes a denně ovlivňuje život tím, že posílá nová a nová direktiva. Kdo nám říká, jak se máme, musíme, nebo smíme chovat a vytváří nové zákony k tomu, co říkat nesmíme. Nebylo to Rusko, kdo vytvořilo předpoklady pro dnešní migrační vlnu, nebyl to Putin, který migranty vítal a není to Rusko, které za nás rozhodlo, kolik uprchlíků přijmeme. Děsíte se Ruska a jistě máte na mysli rok 68. Ale vůbec vás neděsí fakt, že nad Evropou dnes rozhodují Němci.

F. Kusák 29.4.2016 11:02

Aniž bych chtěl poučovat,

vnímám dost podstatný rozdíl mezi extrémním socializmem a komunizmem. Komunizmus byl přecijen snahou o určitý výklad pojmů, o snahu popsat dějinné společenské problémy a z nich, vědeckým způsobem, vytvořit nějaké závěry vedoucí k novému uspořádání společnosti, které se pak ukázalo jako naprosto nefunkční, vedoucí k totalitě nebo ke státnímu kapitalizmu, což je absurdní.

Současná levice, která hlásá podivný a sebezničující socializmus, žádnou snahu o racionální vysvětlení současného stavu západní společnosti nevykazuje. Je to změť a matení pojmů od anarchie až po levičácký internacionalizmus, který hlásá na jedné straně antiglobalizmus a na druhé straně všerozměrný a iracionální socializmus. Co považuji za obzvlášť nebezpečné, je relativizace pojmů a hodnot, základních pravd lidské společnosti, na kterých byla zejména naše západní civilizace budována, a která nám pomáhala řešit historické krize.

P. Vébr 29.4.2016 11:02

Re: Autore, dekuji. Neni ceho dodat. Jen mi stale vrta hlavou

Já ve svém okolí pozoruji, že jim to došlo - a dávno. Jenomže s tím nemohou zase tak moc dělat. Okamžitě dostanou nálepku fašistů, xenofobů, pravicových extrémistů (znáte nějakého pravicového extrémistu? Já ne, ale levicových je plno!) a vůbec, že jsou fuj. A už se dostávají před soudy pro zcela bagatelní činy, které nelze ani označit jako přestupky. A bude hůř: chystají se náhubkové zákony, které umožní kohokoliv potrestat za jakýkoliv projev nesouhlasu s "těmi správnými názory".

S. Donát 29.4.2016 9:14

Re: Ovšem

Taky jsem to zaregistroval. Putinem se za chvíli budou strašit i malé děti, místo bubáků :-)

S. Donát 29.4.2016 9:13

Re: Autore, dekuji. Neni ceho dodat. Jen mi stale vrta hlavou

Ve svém okolí sleduji, že to některým už dochází. Pomalu, ale jistě.

K. Frauknecht 29.4.2016 7:42

Re: Ovšem

největší prů§er by nastal v okamžiku, kdyby se provalilo, že EU je víc socialistická než Rusko. A tady fakt nevim jak Z TOHO VEN :-)))!

M. Zikmund 29.4.2016 6:54

Re: Ovšem

Tak, tak. Když schází argumenty, tak je po ruce vždy univerzální strašák Kreml a Putin. Tato náhražka argumentů začíná v mediálním prostoru lítat stále častěji.

T. Pansky 29.4.2016 3:19

Autore, dekuji. Neni ceho dodat. Jen mi stale vrta hlavou

kdy to dojde i ceskym obcanum.

B. Hamáček 29.4.2016 0:15

Ovšem

Ovšem problém je v tom , že ty hodně pravicové strany mají podezřele blízko ke Kremlu . FN má peníze z ruské banky , o AfD se také proslýchá , že má napojení na Rusko . Trump , to je taky kamarád Putina. Tak vážení co s tím ??? A jak Z TOHO VEN ?