Diskuse
GLOSA: Jak čeští kanonýři bojují na „východní frontě“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P26a71v20e66l 98Č60e64r22n35ý
Samozřejmě, že má autor pravdu, ty obstarožní houfnice, pro které má být česká munice určena, jsou nejspíš v boji s ruskou armádou prakticky bezcenné. Zato k masakrování civilistů by se hodily výborně.
To jsme opravdu zapomněli, co se stalo v roce 2008 v jihoosetskem Cchinvali?
P72a11v61e71l 71Č26e45r53n22ý
Tak to vypadá, že představitel ukrajinské vlády veřejně prohlásil, že Ukrajina Minské dohody plnit nebude.
Vzhledem k tomu, že tyto dohody tvoří základ příměří na Donbase, se obava, že situace na Donbase bude nakonec vyřešena vojenskou silou, blíží jistotě.
V případě, že Rusové splní slib a na Ukrajinu nezaútočí, pak zbývá ukrajinská armáda, které podobně jako v případě Gruzie České republiky dodá zbraně a munici proti vlastnímu civilnímu obyvatelstvu. Uvědomuje si tuto skutečnost naše slušná vláda?
P90a41v17e40l 26Č72e23r40n53ý
Pak je tu varianta, že Rusko bude donuceno obě vzbourenecke republiky uznat a bránit je. Což bude bráno jako anexe a sankce budou i kdyby čert na koze jezdil.
Zato ruský plyn nebude. A možná právě o to jde.
Pan prezident Biden tento vývoj nejspíš předvídal, když prohlásil, že Putin bude nakonec donucen na Ukrajině nebo udělat.
P38e70t35r 46B31r85e48c79í20k
Na "Novinkách" je článek, jak UKR ministr říká: Minské dohody jsm esice podepsali, ale plnit je NIKDY nebudeme. Také Majdan byl podepsán, ale kdosi to nenaplnil. Jo, máme my to partnery.
F92r90a85n70t80i27š96e74k 67Z52r33c94e62k
Nemusíme se stydět za tu munici, ale za ty slepice, co to kdákají do světa. Chtějí pomáhat nebo se prodávat?
L79i34b90o43r 71D53a31v67i63d
Opět se máme za co se stydět
Nicotným darem už nepotřebné munice jsme se ohavně zapojili do rozněcování válečného konfliktu

Kéž by šlo naše zpupné válečné štváče naložit do kamionu a vyvézt je alespoň na týden do ukrajinské válečné zóny. Tam by jim rychle přestaly fungovat oba svěrače
Z91a46p62p29o49v66a 24U90k26o53l67é39b10a40v21k74a
Při četbě tohoto článku mě napadlo cimrmanovské "jestli je druhá polovina představení stejně slabá, jako ta první.“ A byla ještě slabší té první. Jsem však mile překvapen, že nepyšný nadporučík v záloze umí pracovat s wikipedií, a tím je mu vše hned jasné.
S89t10a55n86i23s93l58a51v 39Š72e79v60e73č44e20k
samohybná kanónová houfnice vzor Dana
/Dobrá A Neškodná Antikoncepce pro obyvatelstvo.
L30i57b32o41r 58H10a59n84č33a29r
Na roskas Wermachtu si naše protektorátní gubernie znepřátelila tajwanskou Čínu a vrbětické Rusko a tím pod sebou podřízla slaboučkou větévku zbytku samostatnosti. Propříště už jen ruský plyn z Německa za německé ceny a čínské zboží jen z Lidlu, schovávající se za německy znějící názvy a ceny.
S34t27a74n97i41s91l85a97v 32Š16e96v86e20č89e75k
nikoliv Wehrmacht, anobrž US Army.
J62a27n 80Č43e46r80n77ý
Moc idiotů rozhoduje o našich životech. Když vidím Černochovou nebo Pekarovou, tak si kladu jestli místo v politice neměli být v léčebně.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz