9.8.2022 | Svátek má Roman


GLOSA: I krávy se poučí … politici nikdy

31.8.2012

Když krávě obkroužíte pastvinu elektrickým ohradníkem, po obdržení několika málo ran se toto inteligentní zvíře velmi rychle poučí a už svůj mokrý čumák nestrká, kam nemá. Převážná část našich vrcholných politiků nejenže opakovaně a soustavně strká své "čumáky", kam nemá, ale navíc se ani nepoučí. Asi proto, že ty "rány" za ně schytává někdo jiný. Jsme to my – tedy mlčící občanská většina.

Co všechno se bude muset stát, aby politici alespoň ty největší ze svých kravin (omlouvám se skotu ženského pohlaví) přiznali a začali je napravovat, když po dobrém to nejde? Kolik let ještě budou muset daňoví poplatníci nedobrovolně přispívat na statisíce vyžírků v přebujelé státní správě, na statisíce programových vykradačů sociálních podpor, na početnou řadu velmi podivných organizací a institucí, z nichž mnohé nejenže vykonávají své "bohulibé" poslání jen naoko a hlavně ve svůj vlastní prospěch, ale dokonce s využitím státních dotací ještě svou aktivitou našemu státu ekonomicky značně škodí?

Množství věcně naprosto chybných, zbytečných a neodborných zákonů, vyhlášek a prováděcích předpisů již dosáhlo takové výše, že při jejich striktním dodržování by již stát nebyl schopen dále fungovat.

Není daleko doba, kdy většinu potravin budeme muset dovážet, protože na většině zemědělské půdy se budou pěstovat politiky dotované energetické plodiny.

Jak to, že politici nejsou schopni pochopit, že vyrábět litr dotované příměsi do pohonných hmot při spotřebování 1,2 litru klasického paliva je volovina (omlouvám se skotu mužského pohlaví)?

Jak to, že politici nejsou schopni pochopit, že zbytečné zvýšení DPH na potraviny odvede mnoho set tisíc lidí žijících v příhraničních oblastech do obchodů za našimi hranicemi?

Jak to, že nedokážou pochopit v podstatě obdobnou situaci u navýšené spotřební daně na pohonné hmoty, která znevýhodňuje naše podnikatele i občany?

Jak to, že nechápou doslova tragické důsledky jakýchkoli dotací, které pokřivují tržní podmínky a vedou přímou cestou ke stále masivnější korupci a rozkrádání?

Jak to, že ….? Jak to, že …? Jak to, že …

Vím, že každý z čtenářů by byl schopen do nedokončených vět dosadit řadu svých poznatků a že by k těm třem ještě přibyla početná řada dalších. Vraťme se tedy myšlenkově k začátku tohoto článku.

Připustíme-li, že několik ran od elektrického ohradníku pastviny do čenichu kravičky či volka má na tyto jedince výrazný výchovný a argumentační účinek (přestanou dělat kraviny a voloviny), můžeme aproximací dojít k poznatku, že totéž bude platit i na naše zblblé politiky, kteří kraviny a voloviny plodí v míře mnohem více než malé. Vzhledem k tomu, že kolem poslanecké sněmovny, senátu a vlády těžko natáhneme elektrický ohradník, připadá mi jako rovnocenná rána pěstí do čenichu.

Já použiji tu svou! Přidá se někdo další?

pěst


Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...