24.6.2021 | Svátek má Jan


GLOSA: Hejtmanem na vedlejšák...

2.6.2010

... nebo poslancem na vedlejšák?

Před více než rokem sezval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek novináře a s mediální zdatností sobě vlastní oznámil, že skládá funkci poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a že tím plní slib, který dal voličům:

„…Chci být hejtmanem Jihomoravského kraje na sto procent. Jsem současně předsedou Asociace krajů ČR a můj pracovní program je tak bohatý, že je pro mne mnohdy čtyřiadvacet hodin denně zoufale málo…“,

řekl tehdy Hašek a opakoval, že chce pořádně dělat jednu práci:

„S ohledem na vzdálenost mezi Brnem a Prahou by bylo dlouhodobě fakticky nemožné kvalitně zvládat pracovat jako jihomoravský hejtman a poslanec českého parlamentu…

…Právě jsem splnil další ze slibů, které jsem dával voličům v krajských volbách. Domnívám se, že funkce hejtmana je prací na plný úvazek..“

Myslím, že pan hejtman Hašek za těch více než 500 dnů na postu hejtmana musel dosáhnout v řízení Jihomoravského kraje zcela nových, netušených schopností, protože nejenom, že se místo výkonu funkce hejtmana věnoval v minulých týdnech intenzívně předvolební kampani, ale nyní spekuluje i o tom, že díky preferenčním hlasům si ponechá obě funkce, jak tu poslaneckou, tak i tu hejtmanskou. Jen by se jej mohli třeba novináři, které volá ke každé prkotině, dotázat, který z těch dvou pracovních poměrů bude mít Michal Hašek jako hlavní a který bude brát jako "vedlejšku"?

Ale možná, že už pro něj těch čtyřiadvacet hodin denně není zoufale málo, možná, že v sociálnědemokratickém světě je těch hodin denně nepoměrně více a pan hejtman Hašek zvládne obě funkce dokonale. Vždyť to přece slíbil svým voličům v krajských volbách a sociální demokraté své sliby plní.

Pokud je to tedy pro ně v daném okamžiku výhodné.

www.angle.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.