29.10.2020 | Svátek má Silvie


GLOSA: GIBS vyšetřuje spravedlivě

13.3.2019

ANO, dá se říci, že GIBS pod novým vedením spravedlivě vyšetřuje obě strany sporu Čapího hnízda. Z otevřených zdrojů víme, že GIBS vyšetřuje policistu, který údajně nedostatečně prošetřil a odložil únos premiérova syna na Krym. Ať se jedná o únos či o dovolenou, kromě otce premiéra a onoho policisty všichni cítíme, že se jedná o absurdní příběh.

Ale aby byla Generální inspekce bezpečnostních zdrojů spravedlivá k obou stranám sporu, z otevřených zdrojů také víme, že prověřuje i vyšetřovatele Čapího hnízda Pavla Nevtípila. I když je vyšetřován z nějakého jeho bývalého případu, jistě to přispěje k jeho mediálního znevěrohodnění. Je vyšetřován, a je tedy potenciálně vinen.

V přímém přenosu sledujeme přímo predátorský tlak premiéra na všechny lidi a instituce, kteří mají co do činění s vyšetřováním Čapího hnízda. Premiérovi jde o jeho bytí či nebytí a o bytí či nebytí jeho blízkých. „Jede na tygru“ a kdyby sestoupil, tygr ho sežere. Všichni nadřízení, kteří Pavla Nevtípila chránili a vyjadřovali mu podporu, již nejsou nadřízení. Jeho nadřízení jsou noví lidé a jsou nezávislí. Padni komu padni.

Veřejnost se dlouhodobou mediální masáží tomuto scénáři podvolila a při znevěrohodnění všech účastníků sporu se očekává změna „nedůvěryhodného“ a líného vyšetřovatele, změna „pomalého a nedůsledného“ státního zástupce a nakonec odložení případu ad acta. A je to tak správně. Vždyť nám to premiér od počátku tvrdil, že je to „účelovka a kampaň“. A ANO, měl pravdu!Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí
Velké testování s Dr. Oetker! Rozdáváme 250 pudingů různých příchutí

Kdo by neznal pudingy v prášku od Dr. Oetker, který je s láskou vyrábí už od roku 1923. Nyní má padesátka z vás možnost vyzkoušet pět různých...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.