27.2.2021 | Svátek má Alexandr


GLOSA: Extremisté nad námi

23.5.2009

Nepamatuji si díky svému věku obavy, které podstatná část veřejnosti sdílela v polovině 90. let při pohledu na rétorická cvičení Sládkových republikánů v Poslanecké sněmovně. Velice však pochybuji, že by mohly překonat strach a zoufalství řady mých intelektuálně orientovaných přátel z činnosti Dělnické strany.

Přitom se její podpora stále ještě zdaleka neblíží hranici pěti procent a nebýt senzacechtivých médií přenášejících manifestace pouličních radikálů „live“ v hlavním vysílacím čase, zůstali by věrní Tomáše Vandase, stylem spíše úředníka než lidového vůdce, lokální a téměř neznámou skupinou.

Kdo by ale litoval, že česká politika zůstane i nadále bez chuti extremistického koření, mám pro něho (ne pro mne) potěšující zprávu: extremisté v námi volených orgánech účinkují, a dokonce formují převládající směr politické kultury.

Že je neznáte? Mají podezřele nápadné zkratky – ČSSD a ODS. Jejich klíčovými znaky jsou okamžitá negace soupeře, šíření nenávisti bez hranic a především neexistence vlastní alternativy, čili absence věcného a pozitivního programu. Oproti agresivní vynalézavosti jimi placených marketinkových týmů připomínají Vandas a spol. sentimentální buditele zapomenuté na stránkách F.L.Věka.

Autor je člen strany Liberálové.cz, zástupce ředitele Institutu K.H.Borovského Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.